Ubliž Pražanům

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Split-arrows.png Tento článek nemá nic společného s článkem Blíž Pražanům.

To je dobře, můžeš založit nejmíň další čtyři nepodobné a vzájemně je rozdělit.

Ubliz Prazanum.jpg

Ubliž Pražanům je název utajovaného projektu, dlouhodobě připravovaného na pražském magistrátu. Jeho cílem je zošklivit dosud přežívajícím Pražanům obývání Prahy natolik, aby se odstěhovali na dálný venkov, v lepším případě zemřeli. Jejich obydlí pak budou srovnána se zemí a nahrazena obřími nákupními centry, olympijským stadiónem a tak podobně. V hrubých rysech se plánovači inspirovali Sarumanovou vizí územního plánu Železného pasu.

Stávající konšelé proto připravili změny v několika klíčových bodech:

Doprava[edit]

Cyklostezky pily primátorovu krev už dlouho. A tak když konečně nějaké vznikly, naskytla se přílezitost je začít likvidovat. Nejdůležitější bylo zjistit, že je nikdo nevyužívá. V nákladném průzkumu bylo zjištěno, že respondentům nejčastěji vadí, že stezky vedou mnohdy odnikud nikam, že mívají nezpevněné krajnice, což znesnadňuje parkování, a že jsou často tyto komunikace slepé, aniž by byly označeny příslušnou dopravní značkou. Ukazuje se, že s tím je třeba udělat jednou pro vždy konec a nastolit v dopravě rovnováhu a pořádek. Nejdříve je třeba cyklostezky dovybavit hustou sítí parkovacíh automatů a úseky, kde trasy protínají parky, modernizovat na parkoviště. Jakmile se všechna parkovací místa zaplní, bude správné přidat pod značky "Cyklostezka" ještě značku "Slepá pozemní komunikace". Ta se samozřejmě bude vztahovat jen na cyklisty. Modernizaci cyklistů by měla podpořit akce "kolovné", ve které bude možné na vybraných čerpacích stanicích vyměnit staré jízdní kolo za nový rotoped. Tým sestavený z obchodních zástupců předních automobilek dále rozhodne, které chodníky jsou opravdu potřeba. Nejspíš žádné – chodec se sune neskutečně pomalu, nestihne proto do městské kasy přinést skoro žádný zisk. Navíc chodci neustále přecházejí přes přechody, čímž zdržují provoz mnohem ekonomicky zajímavějších uživatelů osobní automobilové přepravy. V celé Praze zůstane jen přechod přes Legerovu u I. P. Pavlova, ovšem zelená pro chodce bude naskakovat jen dvakrát denně a pouze na tři desetiny vteřiny (což na druhou stranu představuje prodloužení oproti současnosti).

Navíc se stal neúnosným stav, kdy tramvajové koleje slouží jen tramvajím a sanitkám. Nově po nich budou jezdit i majitelé osobních vozidel nad 3,5 tuny. Neohleduplní řidiči jim totiž často nevykazovali potřebný respekt a občas jim i poškrábali chromování na trubkovém rámu.

Čistota chodníků nade vše!

Zeleň a rekreační plochy[edit]

Zeleň ve městě je neskutečné plýtvání místem, to ví každý. Kdo si chce užívat zeleně, ať se odstěhuje na venkov, nebo vstoupí do armády. Jediný legální strom bude ten vánoční – a to ještě jen do Tří Králů, poté bude jeho vlastnictví penalizováno. Místo každoročního otravování se s výběrem nového stromu na Staroměstské náměstí se nechá jednou pro vždy zhotovit umělý. Alespoň podpoříme petrolejový průmysl.

S klesající natalitou a rostoucím počtem televizních kanálů také odpadla potřeba dětských hřišť. Nově budou vyhrazena našim psím miláčkům. Protože nová vyhláška explicitně vyhrazuje zbytek zelených ploch psí potřebě, mohou snad konečně zmizet ty otravné koše s papírovými pytlíky, které na nás vždy působily jako jakási němá výčitka.

Bezpečnost[edit]

Počet strážníků se ztrojnásobí, proto bude nutné zrušit psychotesty při jejich náboru. Nic člověku neznechutí noční život tolik, jako množství nudících se fízlů, pohrávajících si se slzným sprejem. Počet osob, tvořících shromáždění, na které je nutné mít povolení, bude snížen na dvě.

O drogovou problematiku se postará Primátorem zaštítěné centrum "Drop Out". V rámci prevence budou jeho terénní pracovníci rozdávat v blízkosti škol a dětských hřišť plné stříkačky, aby děti mohly na vlastní předloktí poznat, že opravdu není o co stát.

Památková péče[edit]

Všechny historické památky podstoupí oživení fasády, aby nevypadaly tak nudně. Začne se osazením barevných epoxidových chytů, které známe z horolezeckých stěn. Výše položené cesty budou odjištěny expanzními nýty. Jako první bude vytyčena tzv. "Bémova cesta". Ta bude začínat na Biskupském paláci v Dejvicích, pokračovat až na Mariánské náměstí, traverzovat Karlův most a končit pochopitelně na Pražském hradě. Občas ale povede kanálem. Tento projekt bude financován zejména z obřích reklam, které budou umístěny na dotyčných budovách. Dvě věže Chrámu svatého Víta se promění ve špičky obrovských lyží Völki.

Kultura[edit]

Doba je zlá. Lépe už bylo. Nejsou prostředky, abychom podporovali malé umělce, kterým nikdo nerozumí a zapadlá divadla, kam stejně skoro nikdo nechodí. Loni si tito taškáři stěžovali na údajně nespravedlivé rozdělování financí, proto zavedeme jednotné měřítko, podle kterého se peníze budou dělit - smíchometr. O propagaci Prahy v zahraničí se bude i nadále starat přítelkyně radního Richtera, ať už to bude v danou chvíli kdokoliv.

Zeštíhlení magistrátu[edit]

Jako projev dobré vůle se zeštíhlí i režie Magistrátu. Nahodile, podle termínů odjezdu různých vysokohorských expedic, budou vyhlašovány dvouměsíční tzv. Magistrátní prázdniny. V čase Primátorovy nepřítomnosti se o hladký chod věcí postará zcela nezištně starosta Prahy 5 Milan Jančík.

O nákup všeho, počínaje kancelářským papírem a konče horolezeckými lany (byť nikdo netuší, na co Magistrátu budou) se bude starat osobně Primátor, jež je obchodnickým talentem proslavný – nikdo není schopný sehnat tak levně expedici na Everest, řadu luxusních hodinek, oslavu narozenin, nebo třeba pronájem vily.

Čtěte více v článku • Ropid
šde  
ROPID
Bus jede jinam.JPG Dopravci

ArrivaČeské dráhyČSADČSAD KladnoDP PrahaICOMJaroslav ŠtěpánekŠrotliner

JirkaPar.jpg Krtek

D (linka metra v Praze)Dějiny metra v PrazeDepo HostivařDolínkoidaChalupoidaJulča z metraKladenské metroLetňany (stanice metra v Praze)Metro do každé domácnostiMetrolinkaMetrem do BohnicPoslanecké metroPražské metroŠkoda 6MtTransflorenská magistrálaWaldorfská škola (stanice metra v Praze)Zámky (stanice metra v Praze)

Zastavkalhotka praha.jpg Autobusy

X-AX-BX-22150174177200666Autobusová doprava BenešovAz magyar szuper autobusz IkaruszKarosa C 954EIrskýbusSORVrakosa

Nehoda-tramvaj.jpg Električky

Automatizace tramvajové dopravyFordCityNízkopodlažní tramvajPorschetraTramvaje v Práglu179121418202241

810666b.jpg S-Bahn

Esko PrahaEšusPražský SemmeringCity ElefantŠukafonNádraží Praha-HolyněNádraží Praha-SmíchovVršovické nádražíPohlavní nádražíŽabotlam

Jak40dpp.jpg Letadla

A380L1

JÁ MÁM PRÁVO SEDĚT! Ostatní

Blíž PražanůmDoprava v PrazeJízdenka pražské hromadné dopravyLítačkaOpencardPatrik KokotasPrázdninový provozSeznamka v pražské MHDŠotoušTrambusUbliž PražanůmVertikální chrlič intelektuálůZastávka na znamení