Irskýbus

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Souvislost s delfínem není jasná, pod vodou neujede ani 10 m
Autobusy Irskýbus jsou vyráběny z ekologických, nehořlavých materiálů.

Díky velkým úspěchům na mezinárodní scéně se o podnik Vrakosa, sídlící v Zrzavém Místě, začalo zajímat mnoho zazobanců ze západu, kteří už nevěděli co s prachama. Jeden zámožný Ir se ji proto rozhodl koupit.

Prodej[edit]

Mnozí ze zazobanců přijeli i do Zrzavého Místa, aby si ten zázrak techniky a konstrukční dokonalosti prohlédli na vlastní oči. Po většině investorů se ztrácejí stopy po absolvování předváděcí jízdy. Některé zdroje uvádí, že zážitek z projížďky byl tak silný, že valná většina ze zazobanců mizí v igelitových pytlích, protože jejich srdce nevydržela ten nápor radosti, když vůz po 30 minutách nastartoval a rozjel se ďábelskou rychlostí odhadem 0,23655744km/h. Když už v Zrzavém Místě mysleli, že se firmy nezbaví, přišel "spasitel" nalitý Ir John McIntoš, který si Vrakosu spletl s palírnou whiskey a protože opice už odeznívala, měl chuť na něco ostřejšího a omylem koupil Vrakosu. Hodně prodeji v Česku pomohl znak delfína, neboť se předpokládalo že díry v cestách snadno přeskáče ladnými skoky.

Pod novým vedením[edit]

Jakmile se John McIntoš vyspal z kocoviny začal ve Vrakose úřádovat. Původní název se mu moc nelíbil, popravdě řečeno, nemohl jej vyslovit, tak tedy vymyslel název nový. A jelikož byl (a stále je) Ir, nacpal svou zemi i do jména podniku. Dalším krokem se stala obměna produkce, pod heslem "Stará rez s novou tváří". Díky tomuhle opatření si musí obyvatelé zemí českých zvykat na nové autobusy. Jelikož staré V 731 nebo V 931 se obrátily v prach (samozřejmě ještě v záruční době), přichází podnik s novou řadou vozů, určenou pro široké využití i když se stále oblíbenou a "in" barvou rzi.

Současná produkce[edit]

V dnešních dnech montují už v Irskýmbusu několik vozů.

  • CrossWay - hlavní produkt, terénní autokar. Název je složen z anglických slov Cross = křižovat a Way = cesta, což si každý průměrně jazykově vybavený sedlák dokáže přeložit a díky tomu zjistí, že s tímto revolučním vozem může křižovat jakoukoliv cestu při cestě z pole nebo na pole. Bohužel se mu často kazí dveře.
  • Evadys - autobus vyvinutý speciálně pro dyslektiky což je obsaženo i v názvu, který je zkratkou slov Eště Víc Autobusů Dyslektikům.
  • Citelis - tímhle autobusem vyjádřil John McIntoš své city ženě jménem Elis, která každý den přibere minimálně 10kg. Z toho důvodu se i Citelis nabízí ve třech různých délkách, a další budou přibývat.
  • Proxys - autobus určený správcům webových sítí, kteří jej využívají jako pojízdné pracoviště.
  • Arway - další anglický patvar, název má všem připomínat, že John McIntoš je už s prachama, které vydělal, daleko (away) předaleko na Sejšelských ostrovech, kam se dostal letecky (Air way).
Čtěte více v článku • Ropid
šde  
ROPID
Bus jede jinam.JPG Dopravci

ArrivaČeské dráhyČSADČSAD KladnoDP PrahaICOMJaroslav ŠtěpánekŠrotliner

JirkaPar.jpg Krtek

D (linka metra v Praze)Dějiny metra v PrazeDepo HostivařDolínkoidaChalupoidaJulča z metraKladenské metroLetňany (stanice metra v Praze)Metro do každé domácnostiMetrolinkaMetrem do BohnicPoslanecké metroPražské metroŠkoda 6MtTransflorenská magistrálaWaldorfská škola (stanice metra v Praze)Zámky (stanice metra v Praze)

Zastavkalhotka praha.jpg Autobusy

X-AX-BX-22150174177200666Autobusová doprava BenešovAz magyar szuper autobusz IkaruszKarosa C 954EIrskýbusSORVrakosa

Nehoda-tramvaj.jpg Električky

Automatizace tramvajové dopravyFordCityNízkopodlažní tramvajPorschetraTramvaje v Práglu179121418202241

810666b.jpg S-Bahn

Esko PrahaEšusPražský SemmeringCity ElefantŠukafonNádraží Praha-HolyněNádraží Praha-SmíchovVršovické nádražíPohlavní nádražíŽabotlam

Jak40dpp.jpg Letadla

A380L1

JÁ MÁM PRÁVO SEDĚT! Ostatní

Blíž PražanůmDoprava v PrazeJízdenka pražské hromadné dopravyLítačkaOpencardPatrik KokotasPrázdninový provozSeznamka v pražské MHDŠotoušTrambusUbliž PražanůmVertikální chrlič intelektuálůZastávka na znamení