Metro do každé domácnosti

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
To boldly go, where no Metro has gone before...

„Jestli si pánové z pražského magistrátu myslí, že jim na metro nedáme ani korunu, tak já je ujišťuji, že se ještě budou divit.“

- Jiří Paroubek

„Já chcu taky metro doma, mě bolijó nohy.“

- Radikální Moravan

„My to postavíme, za babku.“

- Ing. Jiří Bělohlav, generální ředitel Metrostav a.s.
Test obliby u cestujících - jízda metra z Plzně do Prahy zatím po kolejích žabotlamu. Bude-li cestujícími využíváno, bude se ve stavbě pokračovat.
Experimentální nadzemní vjezd metra do domácnosti Pavla Béma

Metro do každé domácnosti též Metro do každé Chalupy je nový plán, jak zajistit dopravu všem a pro všechny. Vyhlásila jej Paroubkova vláda, která tak podpoří jednak tunelářské firmy (bude se tunelovat nejvíce od Klausovy vlády), jednak vládní výdaje a tím zrychlí růst ekonomiky.

Metro do každé domácnosti znamená, že nyní bude pomocí podzemní dráhy napojeno vše, závody, kravíny, i domácnosti. Každý obytný dům bude mít svoji stanici, mnohdy i více stanic na několika úrovních. Vyrubaná hlušina se potom použije na výstavbu nového pohoří Paroubkovy vrchy a na rekultivaci Mostecka. Železnice i silniční infrastruktura tak budou nyní nepotřebné, jelikož je nahradí podzemní dráha. Ta nebude hyzdit krajinu, bude bezpečná, velkokapacitní a pro všechny. Ubyde potřeba budovat nákladné dálnice i železniční koridory. Nebude potřeba tramvají, ani autobusů či vlaků; ty se využijí jako materiál pro stavbu protipovodňových zátarasů, nebo se přebudují na vlaky podzemní dráhy. Závod ČKD-Siemens na Zličíně se rozšíří až do Kladna, aby stíhal výrobu nových souprav pro podzemní dráhu.

Všechny trasy Metra do každé domácnosti povedou do Prahy 666, kde se nachází brána do pekla, kterého pochopitelně nemůže být dosaženo povrchovou dopravou.

Krtek v Československu a ve světě
šde  
ROPID
Bus jede jinam.JPG Dopravci

ArrivaČeské dráhyČSADČSAD KladnoDP PrahaICOMRopid

JirkaPar.jpg Krtek

D (linka metra v Praze)Dějiny metra v PrazeDepo HostivařDolínkoidaChalupoidaJulča z metraKladenské metroLetňany (stanice metra v Praze)Metro do každé domácnostiMetrolinkaMetrem do BohnicPoslanecké metroPražské metroŠkoda 6MtTransflorenská magistrálaWaldorfská škola (stanice metra v Praze)Zámky (stanice metra v Praze)

Zastavkalhotka praha.jpg Autobusy

X-AX-BX-22150174177200666Autobusová doprava BenešovAz magyar szuper autobusz IkaruszKarosa C 954EIrskýbusSORVrakosa

Nehoda-tramvaj.jpg Električky

Automatizace tramvajové dopravyFordCityNízkopodlažní tramvajPorschetra1791214182241

810666b.jpg S-Bahn

Esko PrahaEšusPražský SemmeringCity ElefantŠukafonNádraží Praha-HolyněNádraží Praha-SmíchovVršovické nádražíPohlavní nádražíŽabotlam

Jak40dpp.jpg Letadla

A380L1

JÁ MÁM PRÁVO SEDĚT! Ostatní

Blíž PražanůmDoprava v PrazeJízdenka pražské hromadné dopravyLítačkaOpencardPatrik KokotasPrázdninový provozSeznamka v pražské MHDŠotoušTrambusUbliž PražanůmVertikální chrlič intelektuálůZastávka na znamení