Sojka Bonzalka

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Sojka Bonzalka
Sojkabonzalka.jpg

Vědecká klasifikace
Říše: Živočichové (Animalia)
Kmen: Strunatci (Chordata)
Podkmen: obratlovci (Vertebrata)
Třída: Ptáci (Aves)
Podtřída: letci (Neognathae)
Řád: Stíhací, průzkumné a bombardovací letectvo (Anseriformes)
Čeleď: Gripenovití (Gripenyes)
Podčeleď: Průzkum (Bonzae)
Rod: Sojka (Garrulus)


„Co trojčíš ty malá práskačko“

- Krakonoš

„Píp, píp, píp, Trautrmberk, Trautrmberk “

- Sojka Bonzalka

Sojka bonzalka (německy Die Bonzesojke, anglicky Whistleblower), je endemický druh ptáka velikosti holuba z čeledi gripenovití. Vyskytuje se pouze v Krkonoších. Sojka bonzalka je důvěrnou společnicí sudetského Krakonoše, zakládajícího člena americké skupiny ZZTop. Jejím hlavním úkolem je informovat o přítomnosti Trautenberka nebo jiných Krakonošových hostů.

Popis[edit]

  • Délka těla: cca 0,00032 km
  • Rozpětí křídel: cca 0,00028 km
  • Prázdná hmotnost (bez výzbroje a bez kontejnerů radioelektronického boje): 0,00018t

Sojka je nejbarvitějším letounem své čeledi gripenovití. Má oranžové tělo, černý ocas a zobák, hnědé oči, na křídlech má modrá pírka. Přestože rozměry letounu by umožňovaly zavěšení palebných zbraní typu vzduch-vzduch a vzduch-země, jedná se čistě o průzkumný letoun.

Potrava[edit]

Sojky obecně jsou všežravci, sežerou na co narazí. Jedná se o živočišný druh, před kterým se musí mít napozoru všichni broučci a podobná verbež. Sojka Bonzalka své sousedy, Trautrmberka a spol. nemá moc ráda. Proto lítá kvůli žrádlu s oblibou do jejich katastru. Tam sežere, na co přijde, z čehož jsou nejvíce mrzutí Kuba, Hajnej a Anče.

Krakonoš pri defekaci v hvozdu přijímá depeši

Rozmnožování[edit]

Sojky normálně jsou velmi vytížené svou informační povinností, ale tak jako každý jiný pták si najdou nějakou tu vteřinu na pozemské rozkoše. Samice pak normálně vrhne jedno až tři vejce, z něhož pak vysedí malýho ptáka či více malých ptáků. Toho pak krmí, až je z něho velkej pták. Nač se nad takovýma blbinama rozepisovat. Blbý je, že Sojka Bonzalka má svého samečka, který se jmenuje Sója Bonzák. Každoročně spolu mají cca 3-4 (podle počtů vrhů a ochotě k páření) malý sojky bonzalky. Tyto samozřejmě dorostou a začnou bonzovat jako jejich stárnoucí rodiče. Jediná obrana je pořádná flinta. Nic jinýho.

Poddruh[edit]

Sojka plynná[edit]

Nejčastěji se vyskytuje po hrachu, teplém chlebu a luštěninách. Většinou není moc dobře viditelná je však velice dobře cítitelná. Charakteristickým jevem je štípání očí, zarudnutí hrudního koše, celková paralýza a až chorobná potřeba otevírat okna. Dá se s úspěchem použít jako zbrań hromadného smrdění.