Komisař Tyrannosaurus Rex

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Split-arrows.png Tento článek nemá nic společného s článkem Komisař Rex.

To je dobře, můžeš založit nejmíň další čtyři nepodobné a vzájemně je rozdělit.

Komisař Tyrannosaurus Rex
Dino.jpg
Domělá podobizna, která zřejmě nemá daleko od pravdy.

Vědecká klasifikace
Říše: živočichové (Animalia)
Kmen: strunatci (Chordata)
Podkmen: obratlovci (Vertebrata)
Třída: plazi (Reptilia)
Řád: plazopánví (Saurischia)
Čeleď: Tyrannosauridae
Rod: Tyrannosaurus Rex
Druh: Komisař


Komisař Tyrannosaurus Rex (nebo též Komisař Tyrannosaurus Sex) je vyhynulý živočišný druh, který již celá staletí činí obrovské obtíže všem paleontologům, kteří absolutně netuší kam tohoto majestátního tvora zařadit. Tuto osinu jim ze zadnice vytáhl až Vědecký tým Necyklopedie, který po důkladném prozkoumání všech fosilií zjistil, že se jednalo o obyčejného křížence Německého ovčáka a Tyrannosaura. Tím nám vznikla naprosto nová taxonomická jednotka, kterou budeme nazývat Nadrod: Dinopes. Něco jako Prasopes.

Chvíle před vznikem nového druhu.

Vzhled[edit]

Na první pohled je zřejmé, že se muselo jednat o tvora s dinosaurovským tělem a čoklovskou hlavou. Jelikož byly u každé fosilie nalezeny také předměty jako policajtovská vesta a houkací maják, vědecký tým usuzuje, že tyto věci byly součástí komisařovského stejnokroje. Pokud poskládáme dohromady všechny tyto poznatky a představíme si takového tvora, uzřeme, jedince s robustním ocasem, hrůzu nahánějícíma zadníma nohama a kloakou. Jeho přední nohy vypadaly naopak velmi roztomile až směšně (představte si tyrannosaura, který se snaží tleskat). Hlava byla klínovitého tvaru, čenich silný, nosní hřbet rovný. Lícní kosti mírně zakulacené. Uši středně velké, vysoko nasazené, zašpičatělé, natočené dopředu a nahoru, stojící. Oči středně velké, mandlového tvaru.

Poslání[edit]

Již z rodového názvu živočicha vyplývá, že byl předurčen k dohlížení nad veřejným pořádkem v dobách druhohorních. To zásadně mění naše smýšlení o uspořádání společnosti v oněch dobách. Pro svoji práci byl náležitě vybaven. Jeho silné zadní nohy mu umožňovaly schopnost rychle běhat, vlčácká hlava mu dodávala schopnost relativně dobrého myšlení (vlčáci jsou i dnes využívání v kriminalistice). Tvrďácká vesta ve spojení s houkajícím majákem nepochybně vzbuzovala respekt v srdcích všech tehdejších obyvatel planety Země. Není zcela jasné k čemu měl ty děsně srandovní přední nohy, ale je naprosto zřejmé, že posmívat se policistům muselo být běžnou záležitostí již v dobách dinosaurů.

Potrava[edit]

Dinosaurus se právě chystá obezřetně předat úplatek. S takovým chováním již brzy skončí na talíři komisaře Tyrannosaura Rexe

Shánění potravy nebylo jistě nic těžkého pro tak zdatného predátora jako byl komisař. Rád si pochutnával na dopadených vinících tehdejších trestných činů. Trestat smrtí se i v tehdejší době rozhodně musely daňové úniky nebo korupce. Naopak vraždění bylo naprosto normální věcí.