Komisař Rex

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Split-arrows.png Tento článek nemá skoro nic společného s článkem Komisař Tyrannosaurus Rex.

To je dobře, kdyby byly stejné, nebyl by důvod, aby se jmenovaly jinak.

Rex

Život a dílo[edit | edit source]

Komisař Rex je rakouský národní hrdina a hlavní postava biografického seriálu stejného názvu. Narodil se v roce 1993 do dobře situované rodiny uprostřed rakouského venkova. Jeho rodokmen sahá až do anšlusu Rakouska. Viz Rex starší na dovolené v Tyrolsku.[1]

Rex starší na dovolené v Tyrolsku.

Od mala navštěvoval základní školu s ostatními dětmi a později vystudoval Univerzitu veterinárního lékařství ve Vídni. V roce 1994 je přijat do služeb policie a začíná potírat zločin. Odmítá přijímat peníze, pracuje pouze za obložené housky. Vede promiskuitní život a vystřídá několik partnerek. V seriálu je tato skutečnost zamlčena a Rexův sexuální apetit naznačen scénami, kdy spí s kolegyní vyšetřovatelkou v posteli.

Tento německý krimiseriál byl natáčen v letech 1994-2004. Původně mělo být jeho natáčení ukončeno na jaře 2004, pak ještě na podzim 2004 vznikly už s částečně jinými producenty další tři díly. Po té se spekulovalo i o samostatných filmech, ale nakonec v roce 2007 se začaly točit nové epizody v Itálii.

V seriálu se objevuje i spousta jiných komisařů kteří jsou však beznadějně zastíněni Rexem, jediná významnější postava vzhledem ke spoustě mrtvol je soudní patolog dr. Leo Graf (Gerhard Zemann).

Televizní seriál končí emigrací Komisaře Rexe do USA. Na jeho místo nastupuje méně schopný rakouský policista Dolf Fuchs.

Osobní trenérka[edit | edit source]

Samozřejmě má osobní trenérku, tou je Theresa Ann Miller. Její otec mimochodem vlastní agenturu Animal Action, která trénovala mimo jiné i bernardýna Beethovena a mnoho dalších zvířecích hrdinů.

Zprávy z fan klubů[edit | edit source]

  • Dobrá zpráva : Na csfd.cz[2] se Komisař Rex dostal z žebříčku 200 nejhorších seriálů!
  • Ještě lepší zpráva : Místo něj se na žebříček dostal Dallas![3]

Příklad standardního zásahu:[edit | edit source]


Soubor:Komisař Rex znělka


Komisař Mourek ve službě u městské policie

Napodobovatelé na Moravě[edit | edit source]

Městské policii v Židlochovicích bylo líto že nemají takového vynikajícího komisaře ve svých řadách a tak angažovali alespoň Komisaře Mourka, [4] který má některé vlastnosti Rexe, Rex chtěl vždy sedět vpředu vedle řidiče. Městská policie v Židlochovicích má zase kocoura, který chce sedět ještě víc vpředu, a to rovnou na kapotě.

Štěkni na[edit | edit source]