Předvolání na policii

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Police brutality.png

Obálka s modrým pruhem[edit | edit source]

Policie cedule.jpg

V životě každého člověka se jednou objeví katastrofa. Může to být mor, svrab, ale jsou i horší nadělení. Jednoho zdánlivě krásného všedního dne zazvoní zvonek a pošťačka si prosí podpis na doporučené psaní. Jsou jedinci, kteří při zahlédnutí obálky s modrým pruhem ihned zkolabovali, ale tento článek slouží také tomu, abyste byli na takovou událost připraveni, i když je to prakticky nemožné. Už jméno odesilatele „Kriminální policie ČR.“ vyvolává paniku a hrůzu.

Po odeznění největších emocí si řeknete: „vždyť se může jednat o něco nevinného.“ Dobrá rada zní: I kdybyste byli předvoláni jen k údajnému podání svědectví či jiné banalitě, nenechte se ukolébat k nemístnému optimismu, na fízlárnu si rozhodně nepůjdete jen tak pokecat.

Příprava[edit | edit source]

Termin předvolání se rychle blíží, musíte konat. Policejní postupy jsou velmi zákeřné a vždy namířené proti vám. Čím jste chudší (nemysleno tělesně, ale finančně) tím hůř, takže heslo dne zní: „policajtovi, ani policajtce, nikdy nevěř ani nos mezi očima.“ Je to zkrátka jejich práce stíhat a zavírat lidi, vinné, nevinné, podle hesla: „zavřete je všechny, Bůh si je pak za mřížemi roztřídí“.

Je jisté, že na vás něco mají, jinak by vás nevolali. Je taky možné, že už jste sledováni a odposloucháváni. Je třeba nepodlehnout panice.

  • Mohlo by vás napadnout obíhat všechny známé a vysvětlovat jim, aby drželi jazyk za zuby, ale tím byste si jen přitížili.
  • Rozhodně není dobré kontrolovat všechny zakopané mrtvoly.
  • Ve vašem bytě jsou už jistě „štěnice“ a v autě sledovací systém GPS.
  • Jestli máte počítač, precizně zničte inkriminující data. Tlačítko <delete> rozhodně nestačí, je třeba naformátovat HD disky.
  • Navštivte známé advokáty a dejte jim potřebné instrukce, nic však na sebe neprozrazujte, nikdy nevíte, který advokát je s policajtama jedna ruka.

Den předvolání[edit | edit source]

Rozlučte se se svými blízkými, je možné, že je dlouho neuvidíte (i když jste nic nespáchali). Není třeba sepisovat závěť, jen podrobné instrukce k chodu domácnosti a vyřízení všech pohledávek. Rodině raději přímo neříkejte, aby se připravila na nejhorší, jen to naznačte. Budete potřebovat jejich pomoc.

Dobře se najezte a napijte, nikdy nevíte, kdy k tomu zase budete mít příležitost. Rozhodně k výslechu nejezděte vlastním autem. Nechte se odvézt přítelem, kterému před vstupem na fízlárnu předejte všechny cennosti kromě občanky, krabičky cigaret a kartáčku na zuby. Hluboce se nadechněte a vykročte levou nohou.

Podrobnější údaje naleznete v článku Výslech na fízlárně.