Krav maga

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Krav maga
Krav maga.jpg

Stupeň ohrožení
neohrožený agresivní druh
Vědecká klasifikace
Říše: Živočichové (Kanibalia)
Kmen: Strunatci (Chrochtata)
Podkmen: obratlovci (Bertevrata)
Třída: Kategorie:Savci (Mamadovia)
Řád: Sudokopytníci (Artritídae)
Čeleď: Trucovití (Boliviade)
Podčeleď: krav (Cabrone)
Binomické jméno
krav maga

Krav Maga je speciální bojové plemeno Skotů vyšlechtěné ve Španělsku pro boj s nevěřícími, s machometány, s uprchlíky, s nepřáteli. Nevýhodou tohoto plemene je zvýšená agresivita na úkor dojivosti. Ani Plánkova metoda se s tímto nešvarem nedokázala vyrovnat. Několik bojových stád vlastní i stát Izrael – odtud poněkud mylná hypotéza o vzniku plemene v laboratořích Mosadu (Institut veterinárního šamanství). Proti vzniku tohoto plemene protestovali hinduisté, anarchisté i nudisté, ale to je asi tak všechno, co s tím mohli dělat

Maskování[editovat | editovat zdroj]

Jsou mistry v maskování:

  • maskují se za obyčejné krávy (např. křivočeskou stračenu) a tak je velmi těžké je v terénu a v infiltrovaném stádu odhalit. Proto dochází v extrémních případech k likvidaci celého stáda pod záminkou potírání nemoci BSE.
  • používají běžné vojenské maskování typu wool-land, občas doplněné ještě o helmu s nočním viděním.

Bojové nasazení:[editovat | editovat zdroj]

  • Španělsko– proti bojovému nasazení ve Španělsku protestovali Baskičtí Separatisté a španělský soud jim dal za pravdu. Vznikla tedy otázka kam s nimi? Řešení bylo prosté, zavedení bojových arén zvaných Korida. Zde jsou poměřovány síly krav maga s člověkem.


  • Izrael – krav maga je nasazována už od počátku tohoto státu. Proto mylně bývá, jak již bylo zmíněno, označována za původní izraelské plemeno. Zvláště jejich nasazení v tzv. Šestidenní válce proti syrským tankům se stalo legendárním.


  • Švýcarsko – také helvétská konfederace udržuje krav maga v bojové pohotovosti. Bohužel vzhledem k jejich velkému výskytu dochází ke křížení se švýcarským fialovým plemenem Milka. To spěje ke snížení dojivosti těchto krav (viz nevýhoda plemene) a také ke snížení kvality proslulé švýcarské čokolády. Švýcarsko proti tomu bojuje kampaní „Troufni si na jemnost“.


  • Mexické císařství – používají plemene krav maga na ostrahu svých hranic se Spojeným královstvím Americkým. Objevily se pokusy o jejich zařazení k pobřežní stráži, které propagoval zejména Komodor Ferdinand Lučinský. Vyskytl se ale problém s plaváním, neboť krávy nebyly schopné útočit a zároveň plavat. Při abordáži se zase netrefily na můstky a vzhledem k problému s plaváním se často topily.






Kravajazyk.jpg
Kraviny
Červené kravinkyHnůjHovězí líčkaKrávaKráva nebeskáKráva skákaváKrávodlakKrav magaLuŠtěLaMilka sloníPegasPovinné bučeníVálka volůVůl