Klausofobie
Tento článek nemá nic společného s článkem Václav Klaus. To je dobře, můžeš založit nejmíň další čtyři nepodobné a vzájemně je rozdělit. |
Klausofobie je vážná choroba, jejímž objevitel, průkopníkem a zároveň prvním nemocným byl a je známý všeuměl, objevitel a překonatel Járy Cimrmana Vendelín Bystroň.
Co je to vlastně klausofobie?[editovat | editovat zdroj]
Klausofobie je strach z toho jít někam sám. V pokročilých stádiích už to nezvládnou nemocné subjekty ani na záchod.
Kdy byla poprvé prokázána klausofobie?[editovat | editovat zdroj]
V červnu roku 2008 mistr Vendelín Bystroň prosil svého kamaráda, aby se s ním šel podívat na 2 metry vzdálenou informační tabuli. O něco později už nedokázal dojít sám ani k metr vzdálenému automatu. Vrcholem bylo, když jednou nepřišel do školy, protože nedokázal sám dojít z nádraží. Celý den seděl na nádraží a prosil ostatní lidi, jestli ho někdo doprovodí. Nedoprovodil.
Klausofobie se zcela jistě nevyskytuje v Nejjasnější Republice Václav Klaus
Jak se projevuje?[editovat | editovat zdroj]
Projevuje se neskutečnou závislostí na okolních lidech. Dalšími příznaky je tloustnutí a nadměrná agresivita po jídle a vlastně i před jídlem. U některých se ale projevuje jen občasně v silných záchvatech, jiní ji mají stále, ale slabší.
Může být klausofobie smrtelná?[editovat | editovat zdroj]
Pro okolí možná ano. Pro samotného klausofobika je nebezpečná zvláště, když se sejde více klausofobiků a každý chce jít jinam.
Dá se nějak léčit?[editovat | editovat zdroj]
Terapií je, že necháme klausofobika samotného nebo ho necháme ujít nejdříve 2 metry, potom postupně přidáváme. Léčba klausofobie chemickým způsobem je mezi vědci druhá na žebříčku hned za léčbou rakoviny. AIDS je až třetí.
Existuje opak klausofobie?[editovat | editovat zdroj]
Ano, je to tzv. havlofobie, od které máme ale doložen jen několik nemocných. Dotyčný chce dělat všechno sám, což je ale problémem například u rozmnožování. Pro okolí ale nejsou havlofobici nebezpeční.
Tenhle článek stojí za starou bačkoru. Můžeš pomoci Necyklopedii jeho rozšířením do přijatelné podoby. |