Panická porucha

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Soubor:Pacient s panickou poruchou.jpeg
První pacient v Česku Patrik Mikoláš trpící panickou poruchou

Panická porucha (anglicky: panic disorder) je vážná duševní porucha vyskytující se po celém světě, v Čechách hlavně v okolí Prahy. Často je zaměňována se stejnojmennou poruchou, jejíž název je odvozen od slova panika. V tomto případě je název odvozen od slova panic a to na základě projevů této choroby.

Tato nemoc nebyla prokázána jako přenosná, ovšem bylo zjištěno, že nejvíce se vyskytuje mezi aktivními fotbalisty. Spojitost ovšem může být čistě náhodná. Ale nemusí.

Projevy[editovat | editovat zdroj]

Projevy choroby jsou často blízké projevům klasického panice, například přehnané používání trapných a ohraných flirtovacích frází, zviditelňování se za každou cenu a stavění se do macho role a zároveň ublíženého chudáčka, což je silně disjunktní množina charakteristik, kterými často přichází i o tu nejmenší šanci u těch nejvíce naivních (čti hloupoučkých) děvčátek.

Postižená osoba těžko nese kritiku, což opět koresponduje s chováním běžného panice. Dokáže se rozohnit a slovně útočit na ostatní.

Je možné, že panická ataka se může projevit i u jedince, který panicem není, nebo minimálně mu to tvrdí jeho těhotná partnerka!

Častým vedlejším projevem je vzestup varlat zpět do oblasti podbřišku, malý pohlavní úd a týdenní niva za ráfkem (nebyla prokázána souvislost s chorobou).

Typické projevy[editovat | editovat zdroj]

  • bolest v podbřišku
  • teplo na tvářích
  • hučení v kládě (v dostatečně tichém prostředí je možno tento doprovodný efekt slyšitelně pozorovat)
  • svírání kakáče
  • vlhkost v trenkách
  • neřízená masturbace přes otvor v kapse u kalhot
  • permanentní erekce

Případy v Česku[editovat | editovat zdroj]

Prvním zdokumentovaným případem člověka s diagnostikovanou panickou poruchou a pobírající na ni invalidní důchod je Patrik Mikoláš. V roce 2020 byl dokumentaristy TV Prima v dokumentárním cyklu o aktivitách primátů v Česku Prostřeno zachycen při panické atace.

Choroby
Zkumavka s močí SS Tělesné choroby

CukrovkaČechomorDorostenecká nemocDýmějový humorHemeroidyHypertenzeJabbismusKlešťová encefalitidaKokotokokyKoronavirusKyprovkaLigmaMichaliho chorobaMonogamieMusculativní demenceMuskulární hypertrofieNádorNajbrtNemakačenkémieObezitaPrasečí chřipkaPrůjemRýmičkaRybí prstySklerózaSvrabSyfilisŠkoloviceŠkrlaŠtíhlostToxoplazmózaZácpaZimní virózaZrakovinaŽízeňŽlutá zimnice

Ptačí ruka Duševní choroby

ApplepsieArchitekturaAutofilieBlbostČlenství na FacebookuDepreseDyslexieEmoFóbieGaramondofobieInsektofilieKlausofobieKlíčová encefalitidaKlišéKremlobotieKrize středního věkuKulocentrismusLepenský virLiterární masochismusMamilMatematický ďábelMaterialismusMetapsychická jaringitidaMoralismusMoribundusMzeNarcismusObrnaObsedantně kompulzivní poruchaParanoiaPanická poruchaPedofiliePéro v ústechProkrastinacePsychoanalýzaRESETŘízkofilieSerbantropieSušiho komplexUmělá demenceVeganstvíVegetariánstvíVPDSPWindowsWindows VistaXenofobieZávislost na mobiluZprasitelský komplex

Skwádačka Choroby a metly Českopedie

AdamstownAdminitidaAhAkvarijní rybyArbitrážeAzbukopedieBl8CinikCopyrightČeskofilm (Wikipedie TV)EditcountitidaFranta VolantHumorJak počítají IQ ČeskopedistéKult popelniceMomentálně můžete editovat WikipediiNudleOsobní útokyOxymoronSprávciTramvajová dopravaToma646VandalismusWikichrámWikipedistéWikityranieZastaralé šablony

<blink>FREE SEX</blink> Ostatní

AstrologismusBurešismusInkontinenceJehovismusKomunismusKonspirační chorobyRespiraptorRosamunde PilcherRouškaSebevraždaSyndrom vyhořeníTrest smrti