Adminitida

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

„Když se hovno dostane na polici, začne si myslet, že je k jídlu“

- Moravské přísloví
Správce Necyklopedie postižený adminitidou. Chorobná zeleň se plně projeví pouze při nasvícení správce pod ultrafialovou lampou o půlnoci.

V psychologii a psychoanalýze je adminitida laický výraz popisující druh komplexu méněcennosti, kterým trpí správci českopedie nadaní nedostižnou mocí nad běžnými českopedisty. Tento termín se používá také obecně pro lidi, kteří si svůj hendikep kompenzují v ostatních oblastech života.

Alfred Adler se jako jeden z prvních zabýval komplexy adminů českopedie o nichž se domníval, že jsou hnáni do extrémů psychologickou potřebou kompenzovat si to, co považují za svůj hendikep. Tedy svou neschopnost vyrovnat se s právy umožňujícími jim blokovat ostatní českopedisty a mazat jejich články.

Kompenzační chování jedinců s adminským komplexem může zahrnovat agresivní a hádavé chování a potřebu dosáhnout lepších výsledků než druzí, což těmto jedincům dodává pocit větší sebehodnoty. Příkladem jedince s adminským komplexem je postava Curleyho ve Steinbeckově díle O myších a lidech, kde si Curley svůj komplex vybíjí bitkami s vyššími muži (Lenny). Běžné jsou i případy politiků, u nichž se objevuje časté agresivní a hádavé chování a pocit nadřazenosti.

V poslední době byly zaznamenány lehké příznaky adminitidy i na Necyklopedii, kde je ovšem naštěstí tato psychická úchylka velmi vzácná.

Léčba[edit]

Léčba adminitidy je poměrně jednoduchá a téměř vždy účinná. Postiženému jedinci stačí odebrat správcovská práva.

V první fázi léčby je nezbytná hospitalizace, protože pacienti po odstranění správcovských práv mají silné tendence k sebepoškozování, dochází i k pokusům o sebevraždy. Tato drastická etapa léčby naštěstí trvá jen několik málo dní.

Následuje několikatýdenní ambulantní léčba, která se ve zcela vyjímečných případech může protahnout až na několik měsíců. Obvykle se pacientům předepisuje rehabilitace v klubech anonymních adminitiků, osvědčeným medikamentem je slivovice, u obzvláště težkých případů pak doplňována Starobrnem (v takovém případě je nutný lékařský dohled). Názory na použití Aktronovice při léčbě se rozcházejí.

Po absolvování léčebné kůry se pacienti (bývalí admini) vrací do běžného života. Občasné stavy trudnomyslnosti jsou vzácné, nemají nikdy dlouhého trvání, a časem vždy zcela pominou. Všichni vyléčení pacienti se dokáží opět integrovat do společnosti a naprostá většina z nich nakonec opět začne psát články a přispívat ku větší slávě Necyklopedie.

Choroby
Zkumavka s močí SS Tělesné choroby

CukrovkaČechomorDorostenecká nemocDýmějový humorHemeroidyJabbismusKlešťová encefalitidaKokotokokyKyprovkaMichaliho chorobaMonogamieMusculativní demenceMuskulární hypertrofieNádorNajbrtNemakačenkémieObezitaPrasečí chřipkaPrůjemRýmičkaRybí prstySvrabSyfilisŠkoloviceŠkrlaToxoplazmózaZácpaZimní virózaZrakovinaŽízeňŽlutá zimnice

Ptačí ruka Duševní choroby

ApplepsieArchitekturaAutofilieČlenství na FacebookuDepreseDyslexieEmoFóbieInsektofilieKlausofobieKlišéKrize středního věkuKulocentrismusLepenský virLiterární masochismusMatematický ďábelMaterialismusMetapsychická jaringitidaMoralismusMoribundusMzeNarcismusObrnaObsedantně kompulzivní poruchaParanoiaPedofilieProkrastinacePsychoanalýzaŘízkofilieSerbantropieSušiho komplexUmělá demenceVeganstvíVegetariánstvíVPDSPWindowsXenofobieZávislost na mobiluZprasitelský komplex

Skwádačka Choroby a metly Českopedie

AdamstownAdminitidaAhAkvarijní rybyArbitrážeAzbukopedieBl8CinikCopyrightČeskofilm (Wikipedie TV)EditcountitidaFranta VolantHumorJak počítají IQ ČeskopedistéKult popelniceMomentálně můžete editovat WikipediiNudleOsobní útokyOxymoronSprávciTramvajová dopravaToma646VandalismusWikichrámWikipedistéWikityranieZastaralé šablony

<blink>FREE SEX</blink> Ostatní

AstrologismusBurešismusInkontinenceJehovismusKomunismusKonspirační chorobyRosamunde PilcherSebevraždaSyndrom vyhořeníTrest smrti