Klišé
Klišé je vysoce nakažlivý, mozek napadající virus, který způsobuje klišovou encefalitidu a další choroby. Podle některých badatelů jde o virus, napadající celý svět a život na něm, ale toto tvrzení se obtížně prokazuje i vyvrací, proto se mu nebudeme věnovat.
Projevy[editovat | editovat zdroj]
V každém případě se klišé projevuje tím, že se jeho oběť chová podle nějakého ohraného stereotypu. Klišé se dá vypozorovat dobře i v běžném životě, ale Petriho miskami pro jeho zkoumání se staly ty projevy lidské činnosti, kde se na originalitu a neohranost zvlášť hledí, tedy zejména literaturu, kinematografii, hudbu a pornografii. Skrze tato média se také klišé nejlépe šíří.
Šíření nákazy[editovat | editovat zdroj]
Klišé má v latentní formě pravděpodobně víc než 80 % populace. K vypuknutí jeho projevů u jedince dochází pokud koncentrace viru v šedé kůře mozkové překročí kritické množství (sázkou na jistotu je např. sledování filmů o upírech) a zároveň je jeho imunita podlomena, například nedostatkem hormonu inspirinu (jehož tvorba je podmíněna sexuálním kontaktem s můzou).
Problém je, že jedinci trpící klišé tíhnou k propagaci projevů dalších stejně postižených, takže procento lidí s akutní formou klišé roste geometrickou řadou.
Klišolovectví[editovat | editovat zdroj]
Naštěstí ještě existují lidé, kteří si za svůj životní cíl vytkli neúnavný boj s klišé. Tito hrdinové všedních dnů klidně a soustředěně pozorují svět kolem sebe a jakmile zachytí projev klišé, okamžitě na něj upozorní, a tak varují ohrožené, nic netušící potenciální oběti ve svém okolí. Jistě se vám už někdy stalo, že jste seděli v kině a film se vám zdál dokonce docela dobrý, občas jste měli snad i chuť se rozplakat/rozesmát, když tu se ze sedačky vedle vás ozvalo tiché, avšak zřetelné: „Klišé!“.
Klišolovcům tato činnost obvykle zabere veškerý čas, který by jinak stejně dobře mohli věnovat například sepisování pokračování Bible, nebo psaním scénářů k nesmrtelným filmům, a pouze absolutní altruismus a láska k lidstvu je vede k nevděčnému a chronicky nedoceňovanému poslání hledačů klišé. Přitom se tím vystavují největšímu riziku nákazy!