Klišé

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Ústí nad Labem, městská část Klíše.

Klišé je vysoce nakažlivý, mozek napadající virus, který způsobuje klišovou encefalitidu a další choroby. Podle některých badatelů jde o virus, napadající celý svět a život na něm, ale toto tvrzení se obtížně prokazuje i vyvrací, proto se mu nebudeme věnovat.

Projevy[edit | edit source]

V každém případě se klišé projevuje tím, že se jeho oběť chová podle nějakého ohraného stereotypu. Klišé se dá vypozorovat dobře i v běžném životě, ale Petriho miskami pro jeho zkoumání se staly ty projevy lidské činnosti, kde se na originalitu a neohranost zvlášť hledí, tedy zejména literaturu, kinematografii, hudbu a pornografii. Skrze tato média se také klišé nejlépe šíří.

Šíření nákazy[edit | edit source]

Klišé má v latentní formě pravděpodobně víc než 80 % populace. K vypuknutí jeho projevů u jedince dochází pokud koncentrace viru v šedé kůře mozkové překročí kritické množství (sázkou na jistotu je např. sledování filmů o upírech) a zároveň je jeho imunita podlomena, například nedostatkem hormonu inspirinu (jehož tvorba je podmíněna sexuálním kontaktem s můzou).

Problém je, že jedinci trpící klišé tíhnou k propagaci projevů dalších stejně postižených, takže procento lidí s akutní formou klišé roste geometrickou řadou.

Klišolovectví[edit | edit source]

Naštěstí ještě existují lidé, kteří si za svůj životní cíl vytkli neúnavný boj s klišé. Tito hrdinové všedních dnů klidně a soustředěně pozorují svět kolem sebe a jakmile zachytí projev klišé, okamžitě na něj upozorní, a tak varují ohrožené, nic netušící potenciální oběti ve svém okolí. Jistě se vám už někdy stalo, že jste seděli v kině a film se vám zdál dokonce docela dobrý, občas jste měli snad i chuť se rozplakat/rozesmát, když tu se ze sedačky vedle vás ozvalo tiché, avšak zřetelné: „Klišé!“.

Klišolovcům tato činnost obvykle zabere veškerý čas, který by jinak stejně dobře mohli věnovat například sepisování pokračování Bible, nebo psaním scénářů k nesmrtelným filmům, a pouze absolutní altruismus a láska k lidstvu je vede k nevděčnému a chronicky nedoceňovanému poslání hledačů klišé. Přitom se tím vystavují největšímu riziku nákazy!

Choroby
Zkumavka s močí SS Tělesné choroby

CukrovkaČechomorDorostenecká nemocDýmějový humorHemeroidyHypertenzeJabbismusKlešťová encefalitidaKokotokokyKoronavirusKyprovkaLigmaMichaliho chorobaMonogamieMusculativní demenceMuskulární hypertrofieNádorNajbrtNemakačenkémieObezitaPrasečí chřipkaPrůjemRýmičkaRybí prstySklerózaSvrabSyfilisŠkoloviceŠkrlaŠtíhlostToxoplazmózaZácpaZimní virózaZrakovinaŽízeňŽlutá zimnice

Ptačí ruka Duševní choroby

ApplepsieArchitekturaAutofilieBlbostČlenství na FacebookuDepreseDyslexieEmoFóbieInsektofilieKlausofobieKlíčová encefalitidaKlišéKremlobotieKrize středního věkuKulocentrismusLepenský virLiterární masochismusMatematický ďábelMaterialismusMetapsychická jaringitidaMoralismusMoribundusMzeNarcismusObrnaObsedantně kompulzivní poruchaParanoiaPanická poruchaPedofiliePéro v ústechProkrastinacePsychoanalýzaRESETŘízkofilieSerbantropieSušiho komplexUmělá demenceVeganstvíVegetariánstvíVPDSPWindowsWindows VistaXenofobieZávislost na mobiluZprasitelský komplex

Skwádačka Choroby a metly Českopedie

AdamstownAdminitidaAhAkvarijní rybyArbitrážeAzbukopedieBl8CinikCopyrightČeskofilm (Wikipedie TV)EditcountitidaFranta VolantHumorJak počítají IQ ČeskopedistéKult popelniceMomentálně můžete editovat WikipediiNudleOsobní útokyOxymoronSprávciTramvajová dopravaToma646VandalismusWikichrámWikipedistéWikityranieZastaralé šablony

<blink>FREE SEX</blink> Ostatní

AstrologismusBurešismusInkontinenceJehovismusKomunismusKonspirační chorobyRespiraptorRosamunde PilcherRouškaSebevraždaSyndrom vyhořeníTrest smrti