Paranoia

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Stále vás sleduju...

„To, že jsem paranoidní, ještě neznamená, že po mně nejdou.“

- Anonym

„Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.“

- Anonym

„Krok 1: vydáme pokyn místnímu operativci-psychiatrovi, aby sledované osobě diagnostikoval tzv. paranoiu, a předepsal psychofarmaka (dodá oddělení R4).“

- Příručka CIA ke sledování, str. 3

Paranoia je psychická porucha, která se vyznačuje nadměrnou podezřívavostí. Osoby trpící paranoiou jsou často přívrženci konspiračních teorií. Trpí představou, že snahou osob v jejich okolí je ublížit jim.

Pokud si myslíš, že paranoia je výsadou pouze několika bláznů a psychopatů, tak jsi na velikém omylu. Paranoiou trpí až 15 % obyvatelstva, takže ty, vážený čtenáři Necyklopedie, jsi pro 15 % svého okolí škůdcem, ne-li přímo vrahem. Dej si pozor! Může se stát, že ti nějaký paranoik v zájmu vlastního bezpečí píchne kudlu do zad. Už se tak několikrát stalo! Ještě jednou – měj se na pozoru.

Paranoia na internetu[edit]

Věděl jsi, milý uživateli, že čtením Necyklopedie poskytuješ svá osobní data třetím osobám? Nevěděl? Tak teď už to víš. Pokud se například v historii tvého prohlížeče nacházejí záznamy návštěv kompromitujících stránek, vystavuješ se brouzdáním po internetu riziku, že tato data budou v budoucnu zneužita proti tobě. Na promazání historie je už pozdě – měl sis to rozmyslet, než jsi na ty stránky s fekál-pornem vstoupil. Jediné, v čem ti vymazání historie prohlížeče pomůže, je to, že si navštívené stránky nebude moct prohlížet nikdo, s kým sdílíš počítač. Teda vlastně skoro nikdo. Dnes už existují programy, které dokážou i tisíckrát smazanou historii obnovit. A dokáží obnovit i obsah Koše. Nic jim neujde. Velký bratr tě pozoruje. Ví, kam chodíš, co píšeš, dokonce zná i tvá tajná hesla na e-mail a Facebook. Pokud se mu zachce, zkopíruje si a vymaže ti celý seznam přátel, ani nestačíš mrknout.

Pokud jde o nelegální stahování hudby, tak na to raději hned zapomeň. Stačí jedna pošahaná písnička od Rihanny a v neděli v 6:00 můžeš očekávat policejní komando za dveřmi. Raději o nedělích vstávej už v 5:00, aby tě policie nemusela budit a tys jim tak usnadnil práci. Možná ti to ulehčí při vyšetřování. I tak nepočítej s tím, že dostaneš míň jak rok natvrdo. Že jsi jen malá ryba? Ale jdi ty. S malými rybami se právě nikdo nemaže.

Paranoia ve společenském životě[edit]

Paranoidní nemusíš být zdaleka jen na internetu. Pokud tě například někdo zve do hospody na pivo, nikdy neodcházej od stolu a svou sklenici si bedlivě střež – co když se ti tvůj přítel-nepřítel chystá vhodit do piva ampulku s jedem? Nikdy nevypij více, než je možné pro zachování maximální pozornosti. Dobře sleduj pohyby a gesta tvého hostitele. Pokud například mrká častěji, než je obvyklé, určitě skrývá nějaké postranní úmysly. Možná se tě chystá napadnout nebo zneužít. Nebo si s tebou jen tak pohrává – on ví, že jsi paranoidní! Dělá mu dobře, když tě nutí bát se o život!

Nebo jiná situace – pokud tě někdo často chválí a oceňuje tvé schopnosti, zcela jistě to znamená, že je neupřímný a že tak činí jen proto, že si tě chce získat a využít tě pro nějaký svůj skrytý záměr. Nikdy mu nevěř ani slovo. Je to darebák. Chválí-li tě více lidí nezávisle na sobě, pak se na tebe s největší pravděpodobností předem domluvili.

Sedíš-li s přáteli (pokud ti při tvém vyšilování ještě nějací zbyli) v hospodě, nikdy se s nimi nebav o kompromitujících skutečnostech (například, že jsi včera cestou z práce zašlápl žížalu). Pokud však jsi nucen se svěřit (neb se ti dělá špatně od žaludku z toho, že tě při tom zašlapování žížaly mohl někdo cizí vidět a udat tě), čiň tak zásadně potichu. Pokud se ti tví přátelé začnou hlasitě smát, okamžitě je uklidni a zdůrazni, že to není žádná sranda a že nikdy nemůžou vědět, kdy dojde i na ně. Sice si nemyslíš, že by na tobě měl někdo nějaký zvlášť velký zájem, ale člověk prostě nikdy neví – BIS, ÚOOZ, IFPI, NSA a FAÚ mají prsty všude. Kdo ví, kolik z hostů v restauraci ve skutečnosti poslouchá, co si lidé povídají.

Několik dalších, dobře (!!!) míněných rad[edit]

 • Obligátní umisťování vlasu mezi dveře a futra, když odcházíš z bytu – pokud někdo byt navštíví v tvé nepřítomnosti, podle vlasu to poznáš.
 • Nezapomeň si třikrát do měsíce zformátovat HDD. Cédéčka s načerno vypálenou hudbou schovávej ve výduti pod podlahou.
 • Chystáš-li se sledovat nelegálně získaný film, zatáhni nejprve žaluzie, zavři okna a ztlum zvuk tak, aby nebyl slyšet skrz zdi v sousedních bytech či na ulici (podle kvality zvukové stopy se dá dost dobře určit, zda je DVD originál nebo ne). Ať tě však ani nenapadne nasadit si sluchátka: Oni tě stále po očku sledují a takovéto podezřelé pohyby zcela jistě upoutají jejich pozornost.
 • Nikdy nevěř nikomu, kdo má dvě oči a komu se pohybují ústa.
 • Nikdy nevěř nikomu, ani těm, co považuješ za přátele nebo kamarády. Zapisuj si jejich vyprávění a později se zeptej na to, co ti už říkali. Vyptávej se na detaily a všímej si nesouladů. Může sice jít jen o zapomnětlivost nebo nevinnou lež, spíše ale došlo k tzv. swapu a tvůj kamarád byl identifikován, nalezen, vyslýchán, mučen, umučen, usmrcen a nahrazen agentem jemu fyzicky velmi podobným. Má jiný účes? Jinou náladu než minule? Zaručeně už to není on(a), je to totiž někdo jiný.
 • Vypínej si svůj telefon, a to tak často, jak jen to bude možné.
 • Ve větších městech se pohybuj výhradně kanály. Ulice jsou totiž pokryty kamerovými systémy.
 • Na volném prostranství nikdy nekoukej nahoru, může tě z oběžné dráhy vyfotit a identifikovat špionážní družice.
 • Proti čtení a ovládání myšlenek je možno se chránit kovovou pokrývkou hlavy. Nedoporučujeme si jednoduše nasadit na hlavu hrnec, protože může obsahovat v uchu/držadle štěnici. Nejjednodušší je zhotovit si hliníkovou čepici z alobalu. (V anglicky hovořících zemích je oblíbenější fólie cínová, ze které si dělají tzv. tinfoil hat.)
 • Snaž se mást na tebe nasazené agenty: ve volném čase hledej přes vyhledavač (Google, Seznam…) nesmysly zajímající tvoje prosté průměrné spoluobčany.
 • Snaž se nadále mást agenty a zesměšňuj internetové konspirační teorie, aby tak vznikla iluze, že tyto teorie nebereš vážně, i když je vážně bereš.

Doporučená literatura/film[edit]

 • 1984
 • Kozoroh 1
 • Hra
 • Truman Show
 • Síť
 • Nepřítel státu
 • Odposlech
 • Matrix
 • V jako Vendeta
 • Šestý den
 • Mission: Impossible
 • Total Recall
 • Nostradamus
 • seriály Arabela a Arabela se vrací (zkoušeli jste si představit, že by z vás udělali psa nebo botu???)
Choroby
Zkumavka s močí SS Tělesné choroby

CukrovkaČechomorDorostenecká nemocDýmějový humorHemeroidyJabbismusKlešťová encefalitidaKokotokokyKyprovkaMichaliho chorobaMonogamieMusculativní demenceMuskulární hypertrofieNádorNajbrtNemakačenkémieObezitaPrasečí chřipkaPrůjemRýmičkaRybí prstySvrabSyfilisŠkoloviceŠkrlaToxoplazmózaZácpaZimní virózaZrakovinaŽízeňŽlutá zimnice

Ptačí ruka Duševní choroby

ApplepsieArchitekturaAutofilieČlenství na FacebookuDepreseDyslexieEmoFóbieInsektofilieKlausofobieKlišéKrize středního věkuKulocentrismusLepenský virLiterární masochismusMatematický ďábelMaterialismusMetapsychická jaringitidaMoralismusMoribundusMzeNarcismusObrnaObsedantně kompulzivní poruchaParanoiaPedofilieProkrastinacePsychoanalýzaŘízkofilieSerbantropieSušiho komplexUmělá demenceVeganstvíVegetariánstvíVPDSPWindowsXenofobieZávislost na mobiluZprasitelský komplex

Skwádačka Choroby a metly Českopedie

AdamstownAdminitidaAhAkvarijní rybyArbitrážeAzbukopedieBl8CinikCopyrightČeskofilm (Wikipedie TV)EditcountitidaFranta VolantHumorJak počítají IQ ČeskopedistéKult popelniceMomentálně můžete editovat WikipediiNudleOsobní útokyOxymoronSprávciTramvajová dopravaToma646VandalismusWikichrámWikipedistéWikityranieZastaralé šablony

<blink>FREE SEX</blink> Ostatní

AstrologismusBurešismusInkontinenceJehovismusKomunismusKonspirační chorobyRosamunde PilcherSebevraždaSyndrom vyhořeníTrest smrti