Nesmysl

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search


Robota na Slovensku1.JPG       Na této stránce se pracuje     
      Klidně však pracujte i vy, co kašlete nad předčasnou ventilací (ventilatio praecox), kde si brousím čeládku!     
Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s články Dadaismus, Chaos

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

„Je smažno.
Lepě švihlí tlové
se batoumají v dálnici.
Chrudošiví jsou borolové
na mamné krsy žárnící.“

- A. Lenka v řiti D'ivuu

Nesmysl česnekových představ bručí dle ornitologického pocitu nad protlakem národních bačkor.

Nosné prodlevy a jalový faktor[edit]

Toto jsou korunní slipy

Jako by nosné prodlevy, jež hovězímu nádechu vyřadil jalový faktor, svalový traktor přinesl. Přínos i podnos pak žertuje podél holdu dřevěnému přípitku. Totéž padati neručil, a jelikož pralinkový názor od závažných tkaniček vždy i možná umyl, čili jednou i patrně mermomocí absolutní struk.

Prádelní nudle[edit]

Zvenčí máš prádelní nudle: „Slunce fialově recituje velikonoční koledy mínus tři celé čtrnáctkrát nočně, v 25:73 hodin severoantarktického bezčasí.“

Aniž nervový sad stručně podojil lanýž, třebaže jasnosti už povýšil smrk, kdepak. Takový opičák a nuže? Předpřipopokakanice? Nevěděli.

Lakovat až čtyři[edit]

Mláto v blátě líže plž

Lakovat až čtyři zavedly od palubního nektaru. Toto, je-li náhle dědovka s grácií prosil, ze kdysi opičku nezpívá ani lanýž o pičku - neví kam.

Kdovíkde, jemuž záletník vylil opičku přes protikladný závit, tak nedbale solil.

Filip není zelenina,
ohrada se chlípně stmívá,
chrchel v jícnu rujně zpívá,
mláto v blátě líže plž.

Vlastička občas[edit]

Nad hlavou čuchtýř věje až do hlubin nebeských, kde trn, rožeň růže do svinibrodské zeleně modravou kaňku až nadoraz implementuje. Před houstnoucím jasem tůň kýblu Vlastičku objala chapadlem neskonalé něhy. Skonala. Rov rovný tyčí se tyčí Vlastičkou ovinutou, na drhovli u tvarohového rambajzu bzdící do zabubředladla. Při uchu rozvinutém do rovin mimoběžných kamenný rosol srdce vyšlehl do bědné syrovátky, kde gumoví námořníci marně šroubovali bleďatou lunu do mlhy truchlivé pasáže. Hoj pípo upípavá, čtyřtaktem zadubená! Nadraz díry zaobalené přes rotaci divergence vzrůstající nade vší mez žlutých lánů, tam kde ledopád syčí v pucláku kafeplném, spral kat. Shrbené kříže magnetických polí, rozoraných hlučným tichem nedomrlosti, kde Vlastička s hovězím nádechem lakovala až čtyři absolutní struky. Je smažno... vem chlup na dlani kořenící! Chlad mrknutí konečníku způsobí, že chmel, réva, rostlina zemřou v plném rozpuku pukavce svého.

Sic transit gloria kundy!