Moribundus

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Mze.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Nemakačenkémie.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Moribundus
Segnitia Grandis Dometicus
Jiri Paroubek.jpg
Člověk trpící moribundem
výskyt: Filakovo
příznaky: Nechutenství pracovat
napadené orgány: Celé tělo
prevence: Vela práce
léčba: Práca na páse
léky: Práca aj doma
očkování: vhodné zaměstnání jako metač v pískovně, řidič pluhu v Grónsku nebo homosexuální prostitut v německém pohraničí

Moribundus (genitiv bez moribundu, latinsky Segnitia Grandis Dometicus) je závažná nemoc postihující zejména pracující muže, školou povinné žáky a suplující učitelky. Nemoc se vyznačuje nechutenstvím k práci a nadměrnou potřebou jíst a být obsluhován.

Stupeň závažnosti[edit | edit source]

Nemoc má čtyři stupně, a ačkoli je podrobná diagnostika značně obtížná a ony stupně se prolínají, lze jejich pomocí klasifikovat, jak hodně je nemoc závažná.

První stupeň[edit | edit source]

Tímto stupněm to všechno začíná. Člověk si řekne "Dneska nejdu do práce!" a do práce nejde. To ale netuší, že se u něho klube moribundus! Vypuknutí nemoci zpravidla předchází tzv. KOPR syndrom (Kurevský Odpor k PRáci), který je však často kolegy v práci podceňován a jedná-li se o vedoucího pracovníka, zpravidla zcela unikne pozornosti.

Druhý stupeň[edit | edit source]

Člověk leží doma, a předstírá, že pro to má nějaký důvod, například chřipku či rýmičku. Teplotu ani bolest kolen ale samozřejmě nemá. Klube se u něho druhý stupeň moribundu, kdy si člověk libuje "Jó, já jsem nešel do práce!"

Třetí stupeň[edit | edit source]

Člověk na práci zapomněl, respektive ji zapudil do nejspodnějších vrstev podvědomí. Leží doma a konzumuje různé pochutiny. Jakýkoliv pohyb mu nedělá dobře.

Čtvrtý stupeň[edit | edit source]

V tomto případě by měla být nemocnému člověku okamžitě poskytnuta lékařská pomoc, případně improvizovaná léčba "bičem a pluhem". Nemocný totiž pouze leží, čumí, a konzumuje bůček a další, výživově a kaloricky podobné potraviny. V tomto stádiu lze nemoc vyléčit již jen s velkými obtížemi.

Vznik nemoci[edit | edit source]

Neví se, kde tato nemoc vznikla, natož kdy vznikla. Avšak předpokládá se, že je tu odjakživa. Nemoc byla poprvé zachycena v naučném filmu Dařbuján a Pandrhola, kdy Pandrhola trpěl čtvrtým, nejhorším stupněm této nemoci.

Léčba[edit | edit source]

V případě podezření, že vy či někdo z vašich blízkých má druhý, nebo dokonce třetí (!!!) stupeň moribundu, okamžitě vyhledejte krumpáč a jděte kopat uhlí. Pokud vám tahle činnost bude nepříjemná, vemte si do druhé ruky lopatu a uhlí postupně přehazujte, dokud ho nedostanete alespoň pět kilometrů daleko. Jen tak, spolu s potem a krví, můžete ze svého těla moribundus vyhnat. Viz též článek Peklo.

Prevence[edit | edit source]

Prevence před moribundem je dostupná každému. Stačí vykonávat nějakou náročnou fyzickou práci, třeba již zmíněné rubání uhlí, postrkování vagonů na nádraží, či dobrovolná práce na galejích nebo stavba pyramid. Moribundus se neodváží na vás ani sáhnout.

Choroby
Zkumavka s močí SS Tělesné choroby

CukrovkaČechomorDorostenecká nemocDýmějový humorHemeroidyHypertenzeJabbismusKlešťová encefalitidaKokotokokyKoronavirusKyprovkaLigmaMichaliho chorobaMonogamieMusculativní demenceMuskulární hypertrofieNádorNajbrtNemakačenkémieObezitaPrasečí chřipkaPrůjemRýmičkaRybí prstySklerózaSvrabSyfilisŠkoloviceŠkrlaŠtíhlostToxoplazmózaZácpaZimní virózaZrakovinaŽízeňŽlutá zimnice

Ptačí ruka Duševní choroby

ApplepsieArchitekturaAutofilieBlbostČlenství na FacebookuDepreseDyslexieEmoFóbieInsektofilieKlausofobieKlíčová encefalitidaKlišéKremlobotieKrize středního věkuKulocentrismusLepenský virLiterární masochismusMatematický ďábelMaterialismusMetapsychická jaringitidaMoralismusMoribundusMzeNarcismusObrnaObsedantně kompulzivní poruchaParanoiaPanická poruchaPedofiliePéro v ústechProkrastinacePsychoanalýzaRESETŘízkofilieSerbantropieSušiho komplexUmělá demenceVeganstvíVegetariánstvíVPDSPWindowsWindows VistaXenofobieZávislost na mobiluZprasitelský komplex

Skwádačka Choroby a metly Českopedie

AdamstownAdminitidaAhAkvarijní rybyArbitrážeAzbukopedieBl8CinikCopyrightČeskofilm (Wikipedie TV)EditcountitidaFranta VolantHumorJak počítají IQ ČeskopedistéKult popelniceMomentálně můžete editovat WikipediiNudleOsobní útokyOxymoronSprávciTramvajová dopravaToma646VandalismusWikichrámWikipedistéWikityranieZastaralé šablony

<blink>FREE SEX</blink> Ostatní

AstrologismusBurešismusInkontinenceJehovismusKomunismusKonspirační chorobyRespiraptorRosamunde PilcherRouškaSebevraždaSyndrom vyhořeníTrest smrti

Icko.png

Upozornění

Při tvorbě tohoto článku trpěl autor druhým stupněm moribundu.