Dorostenecká nemoc

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Lidé nakažení dorosteneckou nemocí

Dorostenecká nemoc (mylně označována jako nachlazení, horečka, nevolnost, aj.) je zvláštní nemoc, která napadá děti ve vývojovém stádiu velké mluvně (od dvanácti do dvaceti let), kterým zabraňuje ve školní docházce. Její příčina zatím nebyla objevena, pravděpodobně je bakteriálního původu a jen zřídka je nakažlivá. Nemoc není nijak vzácná, každoročně jí onemocní tisíce lidí a doba léčby se pohybuje od dvou dnů do dvou týdnů. Obzvláště člověk 21. století je velice náchylný k nákaze.

Projevy[edit | edit source]

Projevy dorostenecké nemoci jsou sice různorodé, ale většinou nastanou skoro všechny. Nejčastějším projevem je, že pacient o sobě tvrdí, že mu není dobře. Poměrně častým projevem jsou bolesti specifických částí těla, nejčastěji hlavy, krku a žaludku. Nebývá výjimkou ani nepatrná odchylka tělní teploty. Zřídka se objevuje i naříkání a prosení o omluvu absence ve škole.

Přestože pacienti nesmějí provádět nic, co by souviselo se vzděláním, nemoc jim vůbec nebrání v jejich společenském životě. Zřejmě se jedná o vysoce inteligentní nákazu. Stále je totiž záhadou, jak ta nemoc pozná, jestli pacient zrovna cestuje za vzděláním, nebo za zábavou.

Příčina[edit | edit source]

O příčině dorostenecké nemoci se toho zatím moc neví. Statistiky ukázaly, že člověk je nejnáchylnější k infekci právě den před termínem konání písemky ve škole nebo termínem odevzdání práce. Naopak nejméně náchylný je v době prázdnin a o víkendech. Vysvětlení je takové, že se ve školních učebnicích nacházejí spóry dorostenecké nemoci, které se při učení uvolňují do ovzduší a následně vniknou do lidského těla. Naopak o víkendech vlivem slunečního záření vzniká protijed, který ničí spóry dorostenecké nemoci a tím chrání proti nákaze.

Konspirační teorie tvrdí, že dorostenecká nemoc je pouhým označením pro několik různých chorob, které spolu nemají vůbec nic společného. Tento názor je mylný, protože všechny formy dorostenecké nemoci mají velice podobné příznaky, zvláštní pozornost si zaslouží fakt, že ani jedna forma dorostenecké nemoci nebrání pacientovi ve společenském životě.

Jiné teorie zase tvrdí, že žádná dorostenecká nemoc neexistuje, že je to celé jenom výmysl, který umožňuje dětem se ulívat ze školy. Tato teorie také není pravdivá, protože všechny tělesné projevy dorostenecké nemoci byly prokázány. Navíc by přece tolik lidí o sobě netvrdilo, že jsou nemocní, kdyby doopravdy nemocí nebyli.

Léčba[edit | edit source]

Způsob léčby zatím není známý, nicméně všechny způsoby experimentální léčby se jeví jako funkční. K léčbě je zapotřebí hlavně zamezení styku s jakoukoliv vzdělávací institucí. Někteří lékaři experimentují s léky, které byly původně určeny pro jiné nemoci. Účinky těchto léků zatím nebyly prokázány.

Choroby
Zkumavka s močí SS Tělesné choroby

CukrovkaČechomorDorostenecká nemocDýmějový humorHemeroidyHypertenzeJabbismusKlešťová encefalitidaKokotokokyKoronavirusKyprovkaLigmaMichaliho chorobaMonogamieMusculativní demenceMuskulární hypertrofieNádorNajbrtNemakačenkémieObezitaPrasečí chřipkaPrůjemRýmičkaRybí prstySklerózaSvrabSyfilisŠkoloviceŠkrlaŠtíhlostToxoplazmózaZácpaZimní virózaZrakovinaŽízeňŽlutá zimnice

Ptačí ruka Duševní choroby

ApplepsieArchitekturaAutofilieBlbostČlenství na FacebookuDepreseDyslexieEmoFóbieInsektofilieKlausofobieKlíčová encefalitidaKlišéKremlobotieKrize středního věkuKulocentrismusLepenský virLiterární masochismusMatematický ďábelMaterialismusMetapsychická jaringitidaMoralismusMoribundusMzeNarcismusObrnaObsedantně kompulzivní poruchaParanoiaPanická poruchaPedofiliePéro v ústechProkrastinacePsychoanalýzaRESETŘízkofilieSerbantropieSušiho komplexUmělá demenceVeganstvíVegetariánstvíVPDSPWindowsWindows VistaXenofobieZávislost na mobiluZprasitelský komplex

Skwádačka Choroby a metly Českopedie

AdamstownAdminitidaAhAkvarijní rybyArbitrážeAzbukopedieBl8CinikCopyrightČeskofilm (Wikipedie TV)EditcountitidaFranta VolantHumorJak počítají IQ ČeskopedistéKult popelniceMomentálně můžete editovat WikipediiNudleOsobní útokyOxymoronSprávciTramvajová dopravaToma646VandalismusWikichrámWikipedistéWikityranieZastaralé šablony

<blink>FREE SEX</blink> Ostatní

AstrologismusBurešismusInkontinenceJehovismusKomunismusKonspirační chorobyRespiraptorRosamunde PilcherRouškaSebevraždaSyndrom vyhořeníTrest smrti