Ministerstvo školství
Tenhle článek stojí za starou bačkoru. Můžeš pomoci Necyklopedii jeho rozšířením do přijatelné podoby. | ![]() |

Ministerstvo školství, plným názvem Ministerstvo školství, mládeže, tělovýchovy a kosmonautiky (MŠMTK), podle reformy pravidel českého pravopisu mynyzderzdfo žgolzdfý, je úřad, který je nadřízený všem pedagogům, soudružkám učitelkám i školním kuchařkám a uklízečkám. A samozřejmě také školníkům, a meziplanetárním průzkumníkům.
Náplní práce ministerstva je vymýšlení neustálých reforem školského systému. Mezi oblíbené reformy patří:
- Zavádění víceletých gymnázií
- Rušení víceletých gymnázií
- Zavádění školních osnov
- Rušení školních osnov
- Zvyšování kvalifikačních nároků na pedagogy
- Snižování nároků na pedagogy, když všichni kvalitní odešli
- Slibování zvýšení učitelských platů na dvojnásobek
- Nezvýšení učitelských platů z důvodu nedostatku peněz / přebytku učitelů
- Rušení povinných předmětů jako matematika (protože je to příliš složité i na ministerské úředníky)
- Zavádění povinných předmětů jako sexuální výchova, základy společenských věd, ekoterorismus, aby měli absolventi Čunkovy univerzity kde šířit své vědomosti.
Hlavní náplní MŠMT je ovšem následující:
- školství definitivně rozesrat[zdroj?]
Ministerstvo v minulosti vedly slavné političky, jako například Petra Buzková či Dana Kuchtová, dále Liška, zatímco v roce 2011 byl v jeho čele naopak muž (Josef Dobeš) s jeho slavným pokusem o zestátnění středního školství. Nepochybně nejslavnějším ministrem školství všech dob je však nepochybně Zdeněk Nejedlý, zvaný Rudý děd. Ministrů se v historii tohoto ministerstva vystřídalo neuvěřitelné množství, vždyť v českém národě je neuvěřitelné množství odborníků na školství, kteří vědí, jak nejlépe reformovat školství. Vždyť někteří z nich strávili na školách všech stupňů, od mateřské až po univerzitu i více než 20 let svého života!
Úloha ministerstva[editovat | editovat zdroj]
Úlohou ministerstva je vymýšlet rafinované metody, jak donutit žáky, aby se alespoň něco naučili. Experiment s rodinnou výchovou ukázal, že žáky zajímá sex a drogy. Toto byl zásadní výchozí bod pro pracovníky ministerstva. Proto existuje návrh na nové metody a též nové předměty – nově se budou učit tzv. Aplikace, Aplikace aplikací (do normálního života), Sexuální tělesná výchova (v rámci těláku/biologie) nebo Fetonomie (v rámci přírodovědy).
Proslulí pedagogové[editovat | editovat zdroj]
- VÁCLAV KLAUS (ODS)
- Petr Fiala (ODS)
- Vladimír Franz (za sebe)
- Jan Ámos Komenský (bezpartajní)
- Zdeněk Nejedlý (KSČ)
- Igor Hnízdo (asi KSČ)
- Jozef Rosina (neví se)
- učitel, který zkoušel slečnu Kaiserovou (Komuzvoníhrana)
- Jiří Zlatuška (ANO)
MŠMTK dnes[editovat | editovat zdroj]
Dnes už je po všem. Pokusy reformovat školství skončily fiaskem, nikdo už školství nemůže pomoci. Pro ministra (dnes Robert Plaga, zítra Tomáš Jedno) je hlavním úkolem hlavně údržba. Jako tradičně se zase vyrojily potíže jako např. státní maturity nebo zvýšená úmrtnost vlivem školních svačin.[1][2]
Vesmírný program MŠMTK[editovat | editovat zdroj]
Začátek[editovat | editovat zdroj]
V 60. letech získalo MŠMTK povolení na výstavbu druhého českého kosmodromu v Mostě. Výstavba kosmodromu proběhla v nejpřísnějším utajení. Utajení bylo tak důsledné, že o kosmodromu nevědělo ani MGMV a obyvatelé města byli místo toho informováni o plánované těžbě uhlí na místě jejich města. MŠMTK testovalo nové technologie pro budoucí kosmodrom už v průběhu přesunu obyvatel, například Mostecký kostel byl přesunut na budoucím transportéru raket.
Devastace mostecké krajiny není následkem těžby uhí, jedná se o důsledek neuspěšných testů prvního jaderného raketového motoru, který po krádeži některých důležitých komponent očekávatelně explodoval (velmi kinematicky).
První kontakt (i tady byli češi dřív)[editovat | editovat zdroj]
Po uspěšných prvních letech došlo k nevyhnutelnému, setkání s loděmi MGMV. MGMV neočekávalo existenci dalšího vesmírného programu na zemi a začalo na neidentifkovanou tramvaj ve vesmíru střílet. Posádka tramvaje MŠMTK reagovala dle předpisů a po neuspěšných úhybných manévrech detonovala vlastní jaderný pohon přičemž se obětovala a zničila plavidlo MGMV.
Válka s MGMV[editovat | editovat zdroj]
Tragické následky prvního kontaktu vedly vybavení nových tramvají nejprve nukleárními střelami a později i více sci-fi výzbrojí. Obojí se uplatnilo při bojích proti MGMV jež vyvrcholily roku 1989 invazí na měsíc. Boje o měsíc tehdy zabránily MGMV v potlačení sametové revoluce. I přes úspěšné zabrání měsíce nemohlo MŠMTK pokračovat dále ve své válce, protože jim došly peníze, rozpad československa jim zavřel kohoutky - nemohli brát nadále většinu státního rozpočtu, protože byl rozkraden.
Problémy[editovat | editovat zdroj]
MŠMTK nedisponuje dostatečnými zdroji na financování svého vesmírného programu, narozdíl od MGMV, proto šetří kde se dá, to se projevuje jendnak na zanedbanosti českého školství na něž prostě nejsou peníze, druhak na z donucení inovativních řešeních raketových inženýrů z MŠMTK. Kupříkladu místo tradičních vesmírných lodí použivají bývalé mostecké tramvaje Tatra T3 silně upravené doplněmí izolací pro návrat do atmosféry a speciální klimatizační jednotky která v nich téměř dokáže dýchatelnou atmosféru (zápach stále přetrvává).
Sametová revoluce byl konec největší slávy MŠMTK, začali technologicky zaostávat, rozprodali většinu svých technologií NASA a SpaceX. Drží si dnes již jen mostecký kosmodrom, tajnou měsíční základnu (zakopanou v sýru) a malou flotilu Vesmírných tramvají.
V současnosti je na tom ministerstvo finančně tak špatně, že vyžaduje výpalné od jiných vesmírných agentur za to, že jim nesestřelí jejich satelity, stanice a rakety z oblohy. SpaceX má s tímto uspořádáním problém, neplatí a proto přicházejí o své lodě mnohem častěji než ostatní.
Odkazy[editovat | editovat zdroj]