Jozef Rosina

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

„Moje stará mě chce zabít. A já to vím, takže se zásadně koupu v destilované vodě.“

- Jozef Rosina

Celým jménem prof. MUDr. Jozef "Dobrák" Rosina, Ph.D. je proslulý český lékař, fyzik, biofyzik, filozof a fyzolof. Je autorem mnoha bestsellerů, mezi nimiž vyniká román "Medicínská biofyzika". Během své pouti přes Himaláj byl za své činy jmenován mistrem "Čínské větve uznávající Tibet" (ČVUT). Své učení káže i na mediČíně.

Život[editovat | editovat zdroj]

Narodil se na slovenské dědině neznámému otci. Už v den narození u něj byl pozorován zvláštní zájem o vědu, když si provedl poporodní vyšetření. Ve škole byl oblíbený především mezi učiteli. Jeho ranými profesními cíly bylo stát se popelářem a poté kosmonautem. Výraznou změnu přinesl až jeho pokus, kdy použil infračervené záření k zapálení písemek z ruského jazyka. U spolužáků si za to vysloužil přezdívku Dobrák. Kvůli tomuto incidentu ale nebyl přijat na svou vysněnou Fakultu košíkářství a vyšívání v Košicích a musel studovat mediČínu v Moskvě.

Po přečtení díla Černobyl změnil svou filozofii a rozhodl se emigrovat do Číny. Vydal se na přechod Himaláje. V Tibetě se setkal s biomnichy a přesedlal z mediČíny na BiomediČínu. Pokusil se vychovat biokrálíka ozařováním jeho krve, ale podařilo se mu ho pouze vyléčit.

Po politických změnách se Rosina vydal do Itálie, kde sám experimentálně zkoumal, jaká barva plavek ženy nejvíce upoutá. S ubývajícími finančními prostředky byl donucen přijmout místo vědeckého pracovníka v Praze. Ve svém úsilí nepolevoval, každý víkend polehával na pláži, díky čemuž zjistil negativní účinky UVA záření na lidskou pleť – po extrémně dlouhém opalování zarudne. Po osmi letech neúspěchů s tímto experimentem se rozhodl změnit pokusnou osobu na jednu ze svých studentek. Během dvou týdnů byly výsledky, nejvíce upoutávající byly vlnové délky 555nm (žlutozelená), 510nm (zelená) a 777nm (bílo-průhledná).

Po tomto osobním úspěchu se Rosina stáhl do ústraní a vydal několik románů. Na detailních znalostech jeho fyzolofie trápí studenty napříč školami.

Dílo[editovat | editovat zdroj]

Kromě esejí a dívčích zápisníčků se spolupodílel i na tvorbě nesčetně románů. Nejpopulárnějším se stala "Medicínská biofyzika", i když ji nikdo rád nečte. Populární je především mezi čtenáři v kategorii 19-21 let, avšak často ji čtou i starší. Jak říká jedna ze čtenářek: "To si prostě člověk jednou přečíst musí." Román byl několikrát zfilmován, Ivan Trojan získal za roli "Všeználka Jozefa" nejen Českého lva, ale i tygra a založil si zoo. ČR zvažuje nominaci Rosiny na Nobelovu cenu, neví se však, zda za fyziku, chemii, literaturu nebo za mír.

V říjnu 2020 vydává svůj první dvouhodinový film natočený přes Microsoft Teams, v němž rozebírá dění kolem pandemie a výuky z pohledu profesora biofyziky.

Související[editovat | editovat zdroj]