Student

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Samička studenta
Student . . . Sameček, a ještě k tomu Kurt

Student (latinsky Parasitus, což je latinisovaný výraz řeckého παράσιτος, z παρά-vedle a σῖτος-obilí, takže možná mimožitník nebo upšeničník) je zvláštní živočich, který je chovaný pouze v zajetí - ve volné přírodě se vůbec nevyskytuje. Vzhledem k náročným podmínkám pro chov se vyskytuje pouze v civilizovaných zemích, ale vysoký stav má zatím i v České republice - v aktuální době zde existuje okolo 400 tisíc těchto tvorů. Pravděpodobně nejznámějším chovatelem a obdivovatelem parasitusů je Gurzigost. Legislativu ohledně chovu Parasituse zajišťuje tzv. „Ministerstvo Šǩolství“.

Rozhodnutí pořídit si Parasituse pečlivě promyslete. Jeho chov není úplně bezpečný a je extrémně náročný - již mnoho chovatelů chov parasitusů opustilo a začalo se raději věnovat chovu šavlozubých tygrů společně s mamuty.

Vývoj[edit]

Vývoj živočicha probíhá přes několik fází, v málokterém případě se ovšem dostane do fáze poslední. Vývoj je velmi nepředvídatelný, některé fáze jsou sloučené či se naopak rozdělí ve fáze dvě. Občas je vývoj v jedné fázi vedený špatným směrem a pak, což je na tomto živočichovi naprosto unikátní, se vývoj vrací na konec fáze předchozí. Samotnými fázemi vývoje jsou:

  • parasitus basic - touto fází prochází většina tvorů tohoto druhu, v některých případech se přetransformuje an parasitus didus. Trvá ve většině případů 9 let, ale jsou známy případy kratší (8 let) i delší. Málokdy ale dojde k výraznému prodloužení, spíše se přetransofrmuje na didus
  • parasitus didus - je velmi speciální formou, většinou poslední v životě tohoto poddruhu, v některých případech i první, ale většinou se transformuje z parasitus basic
  • parasitus superior - druhá vývojová fáze, trvající 3 nebo 4 roky (záleží na přesném poddruhu), někdy bývá o trochu delší, může se i opakovat. Konec vývojové fáze je nazýván jako *maturita* nebo tzv *učňovská zkouška*
  • parasitus excelsior - Je již vyšší fází, na počátku této fáze zůstává mnoho jedinců. Není známo mnoho případů, kdy tato fáze trvala méně, než 3 roky, není neobvyklé ani 8 a více s občasným návratem na počátek fáze, jak již bylo napsáno v úvodu.
  • parasitus post excelsum - Je fází nejvyšší. K této fázi vývoj ve většině případů nedospěje. Tato fáze je narozdíl od předchozích velmi nenáročná na chov.

Chov[edit]

Chov tohoto živočicha je velmi náročný, především v prostředních fázích. Zpočátku stačí dostatečně veliká místnost, kterou může sdílet i nékolik jedinců parasituse ale v pozdějších dobách je již nutné je držet odděleně, nejlépe v hlukově a pachově izolovaných místnostech. Není doporučováno v místnostech uklízet, citlivé prostředí parasitusovy místnosti by mohlo být narušeno a vzniklá čistota by mohla přílákat nežádoucí organismy jako je hmyz, viry či bakterie. Pokud nemáte vhodné prostory, pro jedince v pokročilejších fázích existují speciální ubytovny zvané jako "koleje" nebo "internát".

Krmení[edit]

V první fázi lze svého nového mazlíčka vykrmovat potravinami, jako je mléko, maso či pečivo. V druhé fázi se postupně jídelníček mění, je vhodné podávat levný alkohol. Nejoblibějším nealkoholickým nápojem je Gambrinus, k jídlu především chemická jídla z fast foodů. Pokud toto nebude poskytnuto, parasitus si potravu většinou najde sám - ať již doma či mimo domov. Složení konzumované potravy se časem vrátí k normálu.

Mnoho chovatelů se uchyluje k náhradním řešením - tzv. „jídelna“ či „menza“ sice nepůsobí parazitusovi extrémní radost, na druhou stranu nejsou dokázané žádné trvalé následky způsobené tímto způsobem vykrmování.

Hygiena[edit]

Parasitus nemá rád hygienu krom dvou výjimek: tzv. metrosexuální jedinci si ji přímo oblíbili, ostatní jedinci se hygieně přestávají vyhýbat akorát v případě námluv.

Chování[edit]

Zpočátku je parasitus přítulný, později ale Vaší přítomností začne opovrhovat, což se ale časem vrátí zase do normálu. Parasitus má rád soukromí, takže před vejitím do kotce zaklepejte na vrátka, nezdržujte se příliš dlouho. V období páření je lepší svojeho mazlíčka nanavštěvovat vůbec.

Dělení[edit]

Živočicha lze, především od fáze parasitus superior začít rozdělovat na poddruhy

IT druh[edit]

IT poddruh je háklivý na světlo, celkově poslušný a je pravděpodobně nejméně náročný na chov ze všech druhů. Vystačí si s jedněmi trenkami na celý týden, konzumuje málo - stačí káva, pizza a hamburger, jediným předpokladem pro úspěšný chov je stabilní připojení k internetu. Má horší paměť, zato si hravěji poradí s logickými úlohami.

Medik[edit]

Medicínský druh (lidově nazývaný jako "medik" či "medička") je pravým opakem IT. Nikdy nic nezapomene.

Architektonický typ[edit]

Tento druh je fascinován betonem. Vědci se zatím přou, zdali beton žere, ale docházejí k názorům, že asi ano a to především v nočních hodinách, kdy ostatní spí, díky čemuž toto lemma nelze dokázat. Nejaktivnější je ve dne a v noci - nemá potřebu spát. Mimo betonu je fascinován rovnými čarami.

Filosofický druh[edit]

Tento druh je velmi oblíbený u provozovatelů stánků s rychlým občerstvením.

Ekonomický druh[edit]

Je druhem velmi přemnoženým, protože mnoho času stráví pářením.

Právnický druh[edit]

Ačkoliv někteŕí (především všechny předchozí kategorie) existenci tohoto druhu popírají, jeho existence byla dokázáná, ač ho málokdo viděl. Je to jediný druh, jehož fáze "excelsum" trvala jen několik měsíců, což ovšem bylo vyváženo extrémními náklady, které ovšem stále nepřesahují náklady na většinu jiných druhů.

Chemický druh[edit]

Chemici(Chemicindrdera) jsou velká skupina tvorů zdržující se poblíž fakulty chemické (fylogenetickými analýzami byla odhalena její nepřirozenost) zahrnující asi 52 000 druhů. Patří k nim i velmi známé druhy živočichů, jako jsou chemici technologie materiálůchemici a chemické technologiechemici a technologie ochrany životního prostředí, ale i některé velmi malé druhy, jako chemici a technologie potravin - Biochemická technologie či chemici a technologie potravin - Chemie a analýza přírodních látek. Chemici žijí především v internátním prostředí, a to na purkyňově či pod palackým vrchem, ale některé skupiny se adaptovaly i k životu na na bytě. Chemici mají jeden pár složených očí, 1 pár tykadel (někdy také rukou), 1 pár čuchadel a 1 pár čelistí (tzn. celkem tři páry ústních částí). Hruď a zadeček nese množství přívěsků (končetin), včetně bílého pláště. 

Související odkazy[edit]


Vývoj člověka.png
Archetypy člověka
člověk obyčejnýčlověk potřebnýčlověk přizpůsobivýčlověk nepřizpůsobivýčlověk nehumornýčlověk nerozumnýčlověk přerozumnýČlověk mrtvýbezdomovecblondýnadůchodceekoteroristaemofeministkahavloidheterosexuálhomosexuáliniciativní blbecJehovistakmotrkomunistakovbojkřesťanmetalistametrosexuálmigrantmoralistanacistanovinářpirátpodnikatelpolicistaprostitutkapsychopatrasistasluníčkářSlušnočechstudentšašekšotoušteroristaúředníkvidlákvlastenecwikipedistažid
Povolání
Ryze mužské Ryze mužská

BodyguardBůhDiktátorHasičHorníkKnězKovbojPapežPirátTatrman

Ryze ženské Ryze ženská

AndulaDominaHajzlbábaPaníčitelkaProstitutka

Levná síla Levná pracovní síla

BarmanBezdomovecDítěKulakPotřebný

Drahá síla Drahá pracovní síla

FrikulínMagistrPodnikatelVědec Necyklopedie

Politika Politici

KlaunPolitikPrezidentŘeditel zeměkoule

Státní zaměstnanci Ostatní státní zaměstnanci

AgentAktivistaDůchodceMeteorologNovinářOdborníkPapírový policistaPedagogPolicistaSmrtkaUčitelÚředník

Dělnická třída Dělnická třída

KloboučníkKominíkLékařOpilecRobotSkýrníkStarý pecařVodič mulyZedníkZemědělec

Zbytečná Zbytečná povolání

AstrologBakchalářBc.EkoteroristaFilosofInženýrNadpisářStudentŠéfVědecWC kreativec