Dětská práce

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Zaměstavatel tohoto dítěte nadprůměrně dbá o bezpečnost práce – svým zaměstnancům pořizuje i ochranná sluchátka.

Dětská práce je velmi efektivní forma vykořisťování a je využívána všude tam, kde by sebeúcta dospělých zaměstnanců mohla bránit v neomezeném ekonomickém rozvoji. Ekonomický přínos dětské práce spočívá jednak ve zvýšení HDP a potom také v odlehčení nákladů na školství. Je zřejmé, že bez dětské práce by nemohla proběhnout průmyslová revoluce. Za socialismu se dětská práce prováděla ve školách pod názvem Pracovní výchova.

60 % českých dětí umí ovládat tablet. 60 % čínských dětí jej umí vyrobit.

Dětská práce je většinou vykonávána neplnoletými lidmi a vyznačuje se nehumánními pracovními podmínkami, chybějící ochranou a nízkými mzdami. Zvláště oblíbené oblasti jsou tyto:

Prostituce
Děti jsou svolné, zvědavé a udělají všechno, co se po nich chce. Jejich nezkušenost z nich činí ideální partnery pro ty zákazníky, kteří chtějí realizovat své pedofilní fantazie. Zvláště v Thajsku přispívá dětská prostituce k rozvoji turistického ruchu a pomáhá chudým rodinám k sociálnímu vzestupu.
Hornictví
Na základě malé tělesné výšky jsou děti vynikající v úzkých nezajištěných štolách při těžbě mědi, uhlí, uranu apod. Vzhledem k velké odolnosti mohou děti bez problému vykonávat dvanáctihodinové směny, zřídka onemocní a nespotřebují mnoho jídla.
Práce v textilce je vhodná především pro malá děvčata. Textilka je vlastně taková herna, kam může dítě přijít každý den a 16 hodin v kuse si hrát s taklcovskými stavy.
Textilní průmysl
V textilní výrobě je dětská práce velmi ceněna, vzhledem k tomu, že děti nemají povědomí o zdravotním nebezpečí používaných chemikálií a strojů.
Vojenství
Také ve vojenství jsou děti přínosem. Pokud jsou nadopovány odpovídajícími drogami, promění se v bojové stroje bez vlastní vůle, které velmi efektivně vyplňují rozkazy velení. Mají výhodu zejména v boji s dospělými vojáky, kteří mají určité instinktivní zábrany střílet do dětí.
Žebrota
V žebrácké branži je využití dětí velmi výnosné, vzhledem k tomu, že budí větší soucit, naž dospělí žebráci a žebračky. Kvůli smutně vyhlížejícímu dítěti v roztrhaném oblečení s akordeónem kolem krku jistě oželíte pár korun.
Drogový průmysl
Beztrestnost činí z dětí ideální drobné dealery drog. Stačí je vyplácet v naturáliích, což zvyšuje zisk producenta. Pokud je dítě prodávající drogy zadrženo policií, je brzy volné a může zase prodávat.
Kapesní krádeže
Děti jsou šikovné, hbité, nenápadné a tím jsou předurčeny ke kapesním krádežím. Většina dospělých nepředpokládá, že by děti měly kriminální sklony, což je činí ideální obětí okradení.
Reklama
Jedna z mála oblastí, kde je také v západních průmyslových zemích dětská práce legální, je reklama. Uplatnění kojenců a mluvňat odbourává zábrany a otvírá peněženku u cílové skupiny, totiž dospělých toužících po dětech. Rodiče reklamních hvězd se chovají jako jejich agenti a značně tím vylepšují rodinný rozpočet.
Zábavní průmysl
Také v filmovém průmyslu jsou z dětí již od útlého věku vychovávány superstar a vykořisťovány rodiči i zaměstnavateli. Když v pozdějším věku zažijí komerční neúspěch, propadají psychózám a depresím. Dětská práce v pěveckých sborech (např Bambini di Praga) je zákonem chráněna jako národní kulturní dědictví.
Povolání
Ryze mužské Ryze mužská

BodyguardBůhDiktátorHasičHorníkKnězKovbojPapežPirátTatrman

Ryze ženské Ryze ženská

AndulaDominaHajzlbábaPaníčitelkaProstitutka

Levná síla Levná pracovní síla

BarmanBezdomovecDítěKulakPotřebný

Drahá síla Drahá pracovní síla

FrikulínMagistrPodnikatelVědec Necyklopedie

Politika Politici

KlaunPolitikPrezidentŘeditel zeměkoule

Státní zaměstnanci Ostatní státní zaměstnanci

AgentAktivistaDůchodceMeteorologNovinářOdborníkPapírový policistaPedagogPolicistaSmrtkaUčitelÚředník

Dělnická třída Dělnická třída

KloboučníkKominíkLékařOpilecRobotSkýrníkStarý pecařVodič mulyZedníkZemědělec

Zbytečná Zbytečná povolání

AstrologBakchalářBc.EkoteroristaFilosofInženýrNadpisářStudentŠéfVědecWC kreativec