Ministerstvo vzduchoplavby

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Blbost nadnáší

—motto MVpČR

Ministerstvo vzduchoplavby neboli MVpČR je ministerstvo odpovědné za vzduchoplaveckou flotilu České republiky a za splavnost vzdušného prostoru.

Rozvoz denní pošty (Daily Mail)

Vzdušná flotila České republiky[edit | edit source]

Nedbale zamazaná svastika na trofejní bojové vzducholodi

Vzdušná flota české republiky sestává téměř výhradně ze starých dobrých rakousko-uherských vzducholodí. Tyto ministerstvo odklonilo (přesněji řečeno zapůjčilo a už nevrátilo) z míst a muzeí napříč celým Rakouskem. Nejmodernější akvisicí jsou pak vzducholodě firmy Luftschiffbau Zeppelin, kteréžto jsou trofejního původu (zabavené skladové zásoby někdejší Luftwaffe).

Jelikož, jak již v úvodním mottu uvedeno, "blbost nadnáší", jsou vzduchoplavidla Vzdušné flotily České republiky místo hořlavého vodíku či stále dražšího helia plněny právě onou nadnášivou blbostí. Té je k disposici téměř neomezené množství a jelikož zde nabídka mnohonásobně přesahuje poptávku, tržní cena surové blbosti dosahuje záporných částek. Pro plnění vzducholodí se pak počítá s rafinovanou blbostí, které rovněž není nedostatek. Diskuse je ovšem vedena nad její požární bezpečností, vzhledem k možnému výskytu zapálených blbců. A protože právě diskuse tohoto typu ony zapálené blbce velice přitahují, jen bohové vědí, kdy úřady povolí provoz vzducholodí a ostatních vzduchoplavidel na regulérní bázi. Většina vzducholodí je navíc kvůli svému stáří a tedy častým opravám (záplatování myšiděr) imrvére v depu. To je důvod, proč jsou tuzemská vzduchoplavidla tak málo viděna při svém majestátním letu a proč byl poslední ministr vzduchoplavby Robert Pelikán „odstaven“. Na jeho pozici od 1.1.2019 nastoupil dosavadní ministr dopravy Dan Ťok.

Správa vzdušného prostoru[edit | edit source]

Jak jsme si řekli, ministerstvo je zodpovědné za splavnost vzdušného prostoru. Za účelem naplnění tohoto poslání se ministerstvo sloučilo v roce 2005 s Ministerstvem počasí aby mohlo efektivně splavnost regulovat. Toto sloučení umožnilo ministerstvu oficiálně si pronajmout letadla z USA, specielně vybavená k pokládání permanentních chemtrails s tím, že tak vytvoří dobře vyznačené vzduchoplavební dráhy. Navíc ještě pomůžou vládním orgánům účinně kontrolovat počasí.

Výstavba aerodromů[edit | edit source]

Ministerstvo je také odpovědné za výstavbu aerodromů. V Praze plánuje už druhý mezinárodní aerodrom s názvem Vodochody (Proč Vodochody když letadla chodí po vzduchu?) za to v Brně není mezinárodní aerodrom ani jeden. Oficiální udávaný důvod je „nedostatek peněz“.


Czech flag 2.PNG Zeman-spek.jpg
Prezident
Umění babiše.jpg
Vláda
People icon.png
Parlament
Spravedlnost2.jpg
Ústavní soud
Agroprd.jpeg
Agrofert
Cesky erbik.png
M i n i s t e r s t v a
Bankovka babis.jpg
Financí
X-wing.jpg
Galaktiky a mezihvězdných válek
Neverscript.png
Historie
Divadlo ikona.png
Kultury
Místní úpadek.png
Místního úpadku
Ikona Loď.png
Námořnictví
Ikona meče.png
Národní obrny
Hovno.gif
Odpadu a kanalizace
Is.jpg
Počítačologie
Ikona ministerstvo populace a kopulace 2.png
Populace a kopulace
Znacka kruhovy objezd.jpg
Pozemní a podzemní dopravy
MpPD.jpg
Pozitivní diskriminace
Fabrika.png
Práce
Métier.png
Proměny
Kapsář.png
Rozkrádání státního majetku
Počítadlo.gif
Školství
Zeppelin ikona.png
Vzduchoplavby
Ikona pořadač.png
Zbytečné byrokracie
Dove peace.png
Zahraničí
Medical imaging.png
Zdravotnictví
Ikona ministr zemědělství.png
Zemědělství