Chemtrails

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Chemtrails za třemi americkými bombarďáky B-52 (jde opravdu o jen výfukové plyny, nikoli bojové)

Chemtrails je souhrnné označení pro šmouhy kouře, dýmu nebo aerosolů na obloze způsobené leteckou dopravou.

Etymologie[edit | edit source]

Pojem chemtrails lze rozebrat na dvě slovíčka, respektive kořeny slovíček

  • chem - od slova chemical (česky chemický či chemikálie)
  • trails - což je plurál shodou okolností taky anglického slovíčka trail, což je v tomto kontextu takový překladatelský oříšek.. dá se říci, že jde o něco ve smyslu stopa táhnoucí se (za)..

Barva[edit | edit source]

Čisté a voňavé moderní chemtrails

Barva bývala černáhnědá (viz první ilustrační obrázek), v současné době moderních technologií a ekologických nařízení mají chemtrails barvu bílou, neboť inkriminovanou chemikálií je téměř čistý kondenzovaný dihydrogenmonoxid (proto se chemtrails také někdy přezdívá contrails). Tedy, plus ještě karbondioxid, ze kterého někteří vědci vyloženě šílí, takže tu prostor pro další zlepšení ještě je.

Konspirační teorie[edit | edit source]

V poslední době se objevují naivní konspirační teorie, že chemtrails obsahují určité farmaceutické substance, jako řekněme vitamín B nebo anabolické steroidy, a že vlády jimi nezištně a zcela zdarma obohacují své nic netušící, ale podvyživené obyvatele, ať už za účelem zlepšení fyzické kondice pro oddálení odchodu do důchodu, utužení svalů pro získání více medajlí ve vzpírání, anebo z jiných bohulibých důvodů. Podle jiných konspiračních teorií se proti chemtrails dá bojovat vypouštěním octa.

Chemtrails mimo oblohu[edit | edit source]

Mnoho lidí neví, že kromě letadel produkují chemtrails i další druhy dopravy:

Galérka[edit | edit source]