Bomboniéra

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Bomboniéra při zkušebním letu nad Českou přehradou.

Bomboniéra je novinka v kategorii bitevních bombardérů, která ve většině parametrů převyšuje doposud vyráběné bitevníky. Výrobcem je konsorcium firem Hughes Aircraft (USA), Česká zbrojovka Uherský Brod a Nestlé (Švýcarsko).

Vznik[editovat | editovat zdroj]

Prapůvod myšlenky bomboniéry pochází z vesnice Velký Ořechov, kde se místní cukrář Jaromír Vlk živil pečením cukroví na svatby. Jenže pokus vyrobit bonboniéru se ne úplně vydařil, vznikla však prazvláštní výbušná jedlá substance. Naštěstí v hospodách na Slovácku se dá vyřešit úplně vše – od štěpného uranového jádra až po zanášení sousedovic slepice. Pár štamgastů pracujících v blízké Brodské zbrojovce dalo hlavy dohromady a objevili potenciál, skrývající se ve složení cukrářova výrobku. Z bonboniéry vznikla bomboniéra. Pak stačilo jen vybrat si strategické partnery. Po poznámce hospodského o zlodějně a byrokracii v EU padla volba na Američany. V cukrovinkách dostal přednost švýcarský Nestlé, i přesto, že má pobočku v Praze Modřanech. Po komunálních volbách 2010, kdy drtivě vyhrál Zdeněk Tůma, si štamgasti své rozhodnutí chválili. Podepsanou smlouvu pak nezrušili ani po vytvoření neslavné velké koalici ODS&ČSSD v hlavním městě. Prostí lidé na Slovácku již věděli, že v Praze jsou největší hajzli, že jsou tam takové kurvy však netušili.

Parametry[editovat | editovat zdroj]

Hlavní výhodou nového bitevního letounu je spojení cukru a biče v podmínkách přímého bojového nasazení. Třetí člen posádky cukrář, vybaven nejmodernější pekárnou Moulinex, ihned reaguje na změny při bojové misi. Může pružně měnit složení střeliva podle parametrů nepřátelské obrany.

Recept na speciální těsto je nejpřísněji střežen, podobně jako ve firmě Coca-Cola. Znají jej prozatím jenom 4 lidé na planetě, jelikož Parlament ČR ani státní správa k němu nemá přístup. WikiLeaks se prozatím zaobírá americkou administrativou.

Související články[editovat | editovat zdroj]


Letectvi Astronautika.jpg
   v  d  e
Letectví a Astronautika
A380BomboniéraBrněnské letochodištěCs Air ForceCessnaGötterdämmerungJak 42Jednosměrné letištěLetiště Klementa GottwaldaL1L2Letecké linky PIDL-159Kloubové letadloLétající trolejbusLetecká dopravaMiG-29Mizení cestujících v letadlechO letadélku KakánětiRyanairŘidičský průkazŘízení letového provozuStíhací rogaloTu-154TurbulenceVrtulníkŠalinokoptéra
GYMIAIR

Aštar ŠeranBuranEnterprise NX-01Expedice na VenušiJak cestovat do vesmíruKanonizaceKolonizace MěsíceKostnický kosmodromLeninMezinárodní vesmírná staniceNecyklopedie našla život na MarsuOsídlování NeptunuPravidla provozu ve vesmíruRaketoplán NecyklopedieRakousko-uherský kosmický programRebešovický nadsvětelný koridorSpudnikSputnik 666Star Trek XI.Vesmírné silniceAštar Zeman