Mizení cestujících v letadlech

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Začíná to velmi nenápadně.

Všichni to známe. Na palubě Vás přivítá usměvavá letuška nebo pohledný steward. Uklidíte si příruční zavazadlo do úložného prostoru a letadlo se zaplní do posledního místa. Letuška předvede použití záchranných prostředků a pan kapitán vám prostřednictvím palubního rozhlasu popřeje příjemný let. Takto začíná Vaše dovolená, vy už v duchu cítíte vůni moře a chuť jižního vína. Netušíte, že pro jednoho z cestujících je tento let letem posledním, a že lidé, kteří vás tak hezky uvítali na palubě, připravují úkladnou vraždu.

Těšíte se[edit | edit source]

Užíváte si let, pozorujete oblaka, hory, města a řeky kdesi hluboko pod vámi. Letadlo začne klesat – už poznáte jednotlivá auta na zemi – za chvilku se dotkne přistávací dráhy, cestující zatleskají. Vstanete, abyste si vzali své příruční zavazadlo, a teď si toho všimnete. Jedno místo v letadle, zpravidla v zadní části, je volné. Vzbudí to na chvilku Vaše obavy, vzpomínáte si, že bylo letadlo před vzletem zaplněno do posledního místa. Obavy však zaženete, říkáte si pro sebe, že jste si pouze nevšimli, že zůstalo jedno místo volné. Volné však nebylo a můžete si být jisti, že cestující během letu zmizel.

Příčiny jevu[edit | edit source]

Vražedné místo.

Příčiny mizení cestujících během letu nejsou dosud známy a Vědecký tým Necyklopedie (VTN) se pohybuje ve své snaze tento jev vysvětlit v ryze spekulativní rovině. Prozatím postuluje jedinou příčinu:

Letadla potřebují ke svému pohonu lidská těla. Ke zmizení cestujícího dojde vždy na toaletě, je to nenápadné a praktické. Jistě jste si všimli, že letadlová toaleta silně připomíná sací otvor tryskového motoru. Při spláchnutí je zřetelně slyšet zlověstný hukot stále hladového stroje. Některé typy letadel (např. sovětský Tu-154), mají zadní toaletu v bezprostřední blízkosti motoru (!!!). Jediná nejasnost je v tom, jakým způsobem je vybrán cestující pro nakrmení nenasytného letounu. Vědecký tým Necyklopedie se domnívá, že k tomu slouží onen uvítací rituál popsaný v úvodu článku. Letuška (steward) se naoko usmívá, ale ve skutečnosti tvrdě kalkuluje: Ten ne, má s sebou rodinu, tamta také ne, je příliš tlustá a neprojde sacím otvorem motoru. Nakonec je vybrán ušlápnutý osamělý starý mládenec, který se těší na svůj první pobyt u moře a první soulož, sedadlo 25C. Vytipovaný jedinec dostává během letu nadstandardní příděl pití, čímž je jeho osud zpečetěn.

Google uncyc.jpg Mizení cestujících v letadlech na googleTohle je nejlepší článek na téma „Mizení cestujících v letadlech“ na celým internetu.
Letectvi Astronautika.jpg
   v  d  e
Letectví a Astronautika
A380BomboniéraBrněnské letochodištěCs Air ForceCessnaGötterdämmerungJak 42Jednosměrné letištěLetiště Klementa GottwaldaL1L2Letecké linky PIDL-159Kloubové letadloLétající trolejbusLetecká dopravaMiG-29Mizení cestujících v letadlechO letadélku KakánětiRyanairŘidičský průkazŘízení letového provozuStíhací rogaloTu-154TurbulenceVrtulníkŠalinokoptéra
GYMIAIR

Aštar ŠeranBuranEnterprise NX-01Expedice na VenušiJak cestovat do vesmíruKanonizaceKolonizace MěsíceKostnický kosmodromLeninMezinárodní vesmírná staniceNecyklopedie našla život na MarsuOsídlování NeptunuPravidla provozu ve vesmíruRaketoplán NecyklopedieRakousko-uherský kosmický programRebešovický nadsvětelný koridorSpudnikSputnik 666Star Trek XI.Vesmírné silniceAštar Zeman