MiG-29

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
MiG-29.jpg

MiG-29 (МиГ 29) alias Izdělije 9.12 alias Fullsmoke (přezdívka NATO) alias "Roura" alias "Smokey" (přezdívka imperialistů) je skoro nejmodernější stíhačka Sovětského Svazu. Vznikla jako reakce na nechutně promyšlenou taktiku šíření vlivu buržoazie exportem kapitalistické bojové techniky.

MiG-29, jak je vidno již z názvu, je třináctým produktem OKB Mikojana. Proto je také jeho jiné značení Izdělije 9.12. Společně s Proudovou helikoptérou tvoří páteř Sovětských vzdušných sil

Konstrukce[edit]

MiG-29 byl vymodelován v Moskevském institutu CAGI za použití počítačů typové řady elektronika.

Inspiračním vzorkem přední části trupu mu byly plány imperialistické stíhačky F-16, nevědomky zapůjčené Tureckem, což vysvětluje mírnou podobu. Méně znám je ovšem fakt, že díky použití časoprostorové smyčky byl právě originální čumák MiGu ukraden pro vývoj stíhačky F-16 a sovětští konstruktéři si tedy jeho okopírováním jen vzali nazpět pouze to, co jim po právu patřilo.

Stíhačka ve všech ohledech překonává imperialistické stroje - úhlem náběhu o celé 4°, maximální rychlostí o skoro -100 km/h, počtem závěsníků o -4.

Pohon je zaručen dvěma motory RD-33 s minimální kouřivostí (asi 3.5 tuny uhlíku na kilometr) a výbornou životností asi 4 měsíce, což je v porovnání s předchozími typy zlepšení velmi přibližně o 593.21%. Výměna motorů pak trvá minútočku.

Výzbroj[edit]

Výzbroj je tvořena :

  • 23m kanonem s úctyhodnou zásobou 150ks munice (protože sovětští piloti jsou nejlepší a trefí cokoli první ranou) což v porovnání s průměrně 800ks munice u imperialistických strojů přináší značnou úsporu hmotnosti a přírodě škodlivého olova, které mohlo být díky této úspoře vypuštěno nazpět do volné přírody.
  • Raketou R-27 ve verzích R (poloaktivní radarové navedení), T (IČ navedení), P (protiradarové navedení), ER, ET, EP, přičemž raketa R-23 je masterpiece sovětského inženýrství, s dosahem od 20 až po 80km (záleží na množství pohonných hmot které ještě nebyly směněny za alkohol) a která se dá před letem tunit nasazením křidélek (bez kterých raketa letí k zemi). Křidélka jsou vítaným směnným subjektem s Bulhary, kteří je mění za vodku a prodávají do sběru, kde se z nich vyrábí autobusy Ikarus.
  • Raketou R-60 která má úžasný dolet 3km a hlavici o váze 6kg.
  • Raketou R-300 (Молотовой Коктейль 666; Пизда 3000) tvořenou několika zápalnými láhvemi vodky slepených izolepou, starými žvýkačkami. Hmotnost hlavice je 10Kg, dostřel neznámý. Používá se pro ničení imperialistických vesmírných družic.

Protizemní výzbroj není potřeba, letoun by jenom zpomalovala a tedy není implementována. Pro ničení pozemních cílů využívá své odpadní splašky.

Uživatelé[edit]

Letectvi Astronautika.jpg
   v  d  e
Letectví a Astronautika
A380BomboniéraBrněnské letochodištěCs Air ForceCessnaGötterdämmerungJak 42Jednosměrné letištěLetiště Klementa GottwaldaL1L-159Kloubové letadloLétající trolejbusLetecká dopravaMiG-29Mizení cestujících v letadlechO letadélku KakánětiRyanairŘidičský průkazŘízení letového provozuStíhací rogaloTu-154TurbulenceVrtulníkŠalinokoptéra

Aštar ŠeranBuranEnterprise NX-01Expedice na VenušiJak cestovat do vesmíruKanonizaceKolonizace MěsíceKostnický kosmodromLeninMezinárodní vesmírná staniceNecyklopedie našla život na MarsuOsídlování NeptunuPravidla provozu ve vesmíruRaketoplán NecyklopedieRakousko-uherský kosmický programRebešovický nadsvětelný koridorSpudnikSputnik 666Star Trek XI.Vesmírné silnice

Úspěchy sovětského strojírenství
Babeta AirbagBezdrátová sprchaBrněnské meždunárodné letochodištěCentrální šroubCyklomethanDunihlavDegenerátorElektrifikaceElektronika 666FichtlJaderná elektrárnaJak 42Jednosměrné letištěKalašnikovKardiostimulátorLetiště Klementa GottwaldaLáhev na zalévání kolejíLehkokolejná dráhaLidé z oceleLoupač brambor typu 3xKV-2MakroprocesorMerkurMiG-29MoskvičMPR deštníkNízkopodlažní tramvajPekloPodprdélníkProudová helikoptéraRádio JerevanŠukafonT-72Metro v TaganskuTopol MTramvaje v NevyslovitelnojeTu-154Raketoplán BuranSférické DVDŠetření vodyŠalinokoptéraUral 2Vertikální chrlič intelektuálůVodíková bombaŽabotlamŽigulíkЛинукс