Necyklopedie našla život na Marsu
Necyklopedie našla život na Marsu
Neustálé problémy s tepelnými štíty rakousko-uherských raketoplánů vedly NASA k hledání alternativního řešení tak, aby nebyl narušen plánovaný vesmírný program, kterým je v této fázi let na Mars. Protože pravidelné starty raketoplánu Necyklopedie z Brněnského nádraží neunikly pozornosti NASA, byla Necyklopedie požádána, aby se ujala vedení této nesmírně náročné a odpovědné vesmírné mise, nedostupné žádné zemi. Vědecký tým Necyklopedie je totiž neuchopitelná instituce. NASA již také bylo známo, že konstrukce tepelného štítu raketoplánů Necyklopedie spočívá v propojení jednotlivých destiček štítu kapilárním systémem, kterým proudí chladící kapalina Parnas, jež spolehlivě ochrání raketoplán Necyklopedie při jeho návratu a průletu atmosférou Země.
Posádka (Mishon Teem)[editovat | editovat zdroj]
Cílem plánovaného letu na Mars je za každou cenu objevit známky života na této planetě. Jedinou podmínkou bylo, že dva členy posádky určí NASA a třetího člena česká strana. Posádku tedy budou tvořit:
- Aštar Šeran – velitel mise a první pilot
- Chuck Norris – jako Walker Space Ranger a druhý pilot
- Kateřina Žáková – za stranu Zelených s posláním vypracovat plán přechodu rudé planety na zelenou
Cíle mise (Mishon targets)[editovat | editovat zdroj]
- Objevení známek života na Marsu.
- Fotografování a mapování oblastí vhodných pro zakládání chmelnic.
- Odebrání vzorků půdy za použití samostatného robotického modulu se zabudovanou hydraulickou rukou a vysavačem ETA Hlinsko.
Let k cíli (Flite)[editovat | editovat zdroj]
Jako krajní termín pro start raketoplánu Necyklopedie byl stanoven den D. Jakmile byly známy všechny podmínky mise Necyklopedie na Mars, začaly horečné, avšak zcela profesionální přípravy na start, takže k němu nakonec došlo o den dříve, tedy v den C. Vědecký tým Necyklopedie je sice přísně apolitická instituce, ale v tomto případě nebylo možné zavírat oči před skutečností, že jedna z politických stran v Česku má velký zájem na kontaktech s Marťany. Pro lepší orientaci Marťanů byla proto nosná raketa opatřena oranžovou barvou.
Samotný let probíhal zcela bez problémů a raketoplán po krátké zastávce u vesmírné stanice ISS, kde byla její posádce předána tři dárková balení Starobrna, pokračoval dál ve své misi na Mars.
Let až na několik drobných konfliktů mezi Kateřinou Žako a Chuckem Norisem, kdy např. Žako, když se jí Norris několikrát denně ptal: "How are you Kačko?", poznamenala na adresu Norrise, že pro poznání primitivních organizmů nemusela letět až na Mars, ale stačilo by jí zajet do Texasu, probíhal zcela hladce, takže se raketoplán po čtyřměsíčním letu dostal na oběžnou dráhu Marsu.
Plody výpravy (Froots ov da eggzpedition)[editovat | editovat zdroj]
Už první snímky pořízené při druhém obletu raketoplánu byly jak pro Necyklopedii, tak pro NASA šokující. Na snímku jednoho z marsovských kráterů jsou vidět ptáci vyrušení raketoplánem ve svých hnízdištích a zvlněná hladina vodního jezera na dně kráteru. Snímky, bohužel, nejsou zatím pro veřejnost k dispozici, protože jsou zkoumány odborníky, ale jakmile budou ověřeny, bude s nimi veřejnost seznámena. Pozemní personál Vědeckého týmu Necyklopedie ale již nyní vyvodil ze získaného snímku ptáků na Marsu svůj závěr, který shrnul do následujícího komuniké: Jestliže jsou na Marsu ptáci, musí mít také co žrát. Z toho vyplývá,že tam jsou také minimálně žížaly, brouci apod.
Při pátém obletu byl vypuštěn samostatný robotický modul, jehož hydraulická ruka typu Berka nabrala značné množství vzorků a uložila je do vlastní kapsy v modulu. Vysavač ETA Hlinsko pak nabral několik pytlíků prachu a na dodatečnou žádost NASA vyluxoval prach na solárních panelech vozítek Spirit a Oportunity. Pak se modul vrátil zpět do raketoplánu.
Kateřina Žako pilně snímkovala a dělala si poznámky do notebooku až posléze oznámila, že je s plánem přechodu rudé planety na zelenou hotova, ale odmítla jej odvysílat do Necyklopedie se zdůvodněním, že s plánem musí nejprve seznámit Ústřední výbor strany zelených a Jihočeské matky. Tím byla mise raketoplánu Necyklopedie na Mars skončena a raketoplán zahájil fázi návratu zpět na Zemi.
Návrat (Come back, baby, come back, oh oh oh, baby, baby)[editovat | editovat zdroj]
Návrat probíhal opět bez problémů, pouze Chuck Norris si vynutil opětovnou zastávku u vesmírné stanice ISS se zdůvodněním: "Přece jim tam nenechám zálohované flašky od Starobrna." Tím popudil opět Kateřinu Žako k poznámce, že nemyslí na nic jiného, než na chlast. Protože se obávala, že kvůli vzniklému zpoždění nestihne včas bitku s brněnskou policií na demonstraci proti zvyšujícímu se obsahu čpavku v kašně Parnas v Brně na Zelném trhu. Nakonec vše dopadlo podle původního plánu, protože posádka stanice ISS odmítla prázdné flašky od Starobrna vydat, se zdůvodněním, že si je ponechá na památku. Raketoplán Necyklopedie se tedy odpoutal od stanice ISS a jeho hladké přistání na pátém nástupišti Brněnského nádraží bylo už jen třešničkou na dortu, kterým byla tato mise.
Na závěrečné tiskové konferenci pak ze strany Aštara Šerana vzešel návrh, uzavřít mezi NASA a Necyklopedií smlouvu o vzájemné pomoci a spolupráci na věčné časy. S tímto návrhem byl vysloven všeobecný souhlas, pouze ze strany Necyklopedie bylo doporučeno vypustit slova na věčné časy, protože s tím jsou u nás od roku 1948 špatné zkušenosti.
- Poznámka: Nadpisy uvádíme i v texaském nářečí, aby jim rozuměl i Chuck Norris.
Tento článek patří mezi nejkvalitnější články na celé Necyklopedii. |