Vesmírná loď Necyklopedie

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Galaktická fregata N-06
Explorer

Vesmírná loď Necyklopedie je nejtajnější projekt Necyklopedie. Je to loď třídy N-06 a nese jméno Explorer. Slouží k vojenským a vědeckým účelům. Jejím údělem je průzkum vesmíru. Vědecký tým Necyklopedie pro ni uvolní své nejlepší lidi.

Základní informace[edit]

Jak už bylo zmíněno, jde o fregatu typu N-06.S se svými rozměry 1048 metrů (délka) x 217 metrů (šířka) x 196 metrů (výška) je tato loď jedním z nejimpozantnějších výtvorů v historii lidstva. Při nejvyšší rychlosti dosahuje rychlosti světla, někdy i větší. Energie se získává se ze solárních panelů tvořících povrch lodi a následně uchovává ve speciálních solárních bateriích, fungujících na principu arogantinovo-chrastíkové funkční směsi. Posádku lodi tvoří zhruba 500 lidí, což přibližně odpovídá průměrné větší střední české vesnici.

Obranné systémy[edit]

Loď je velmi dobře vybavena a vyzbrojena. Na palubě se nachází:

  • Lehká laserová děla (čti lejzrová), která sama střílí na cíl. Jsou vhodná k útoku na malé, rychle se pohybující cíle. Ovládá je centrální počítač a tvoří 72% všech zbraní N-06-ky.
  • Středně těžké turbolasery (čti turbolejzry) jsou vhodné k útoku na velké a středně velké, pomalejší cíle. Tvoří 19% zbraní N-06-ky.
  • Těžké turbolasery (čti turbolejzry) tvoří zbývajících 9% výzbroje. Jsou vhodné k bombardování či k útoku na velké, pomalé cíle.
  • Štíty chrání téměř celou loď (97%), zbývající nechráněná tři procenta jsou její jedinou slabinou. Ke vší smůle není zcela jasné, kde přesně se nechráněná místa nachází.

Energie[edit]

Solární panely získávají energii ze Slunce. Tu uchovávají v solárních bateriích s funkční arogantinovo-chrastíkovou směsí. Štíty čerpají energii ze solárních baterií a chrání tak povrch lodi, tedy i samotné solární panely. Jde vlastně o jistý druh perpetua mobile.

Boj blízko Slunce či jiného podobného zdroje energeticky využitelného světla je pro nepřátele velice znevýhodňující. N-06-ka totiž neustále doplňuje energii, potřebnou pro udržení ochranných štítů a její jedinou slabinou jsou zmíněná 3 % nechráněného trupu. N-06 ovšem nemusí nutně bojovat jen blízko slunce, protože nějakou dobu vydrží i s vlastními zásobami energie (ačkoli zatím nebylo přesně změřeno, jak dlouho vlastně baterie s funkční arogantinovo-chrastíkovou směsí vydrží).

Uvedení do provozu[edit]

Uvedení do provozu se očekává již ve velmi, velmi brzkém časovém horizontu. Zvláštní výběrová komise Necyklopedie vybere speciální hyperkomisi, která poté bude vybírat mezi necyklopedisty ty nejzdatnější z nejzdatnějších, kteří projeví odhodlání obětovat svůj pozemský život vědě a nejvyššímu vůdci a složí manipulační poplatek. Vybraná posádka potom nastoupí za doprovodu velkolepé dechovky do vesmírného korábu a provede slavnostní vyplutí do vesmíru. Při ceremonii budou naraženy hned dva sudy piva a k dispozici budou také chlebíčky. Posádka se během svých cest potká s hrdiny kosmu jako je Aštar Šeran a zažije mnohá dobrodružství.


Bouncypotato.gif
Necyklopedie sobě
NecyklopedieKnihovna NecyklopedieNecyklopedie o soběNejlepší článkyOhlasy v médiíchNecitátyRegálySprávci NecyklopedieDějiny NecyklopedieCísař NecyklopedieMuzeum NecyklopedieHřbitov NecyklopediePedieParodie na Necyklopedii (NeckykykloppedieNenecyklopedieNesyslopedie aj.) • UncyclopediaVysoce odborné články
Vědecký tým NecyklopedieNecykloverzitaLoď NecyklopedieRaketoplán NecyklopedieŠalina NecyklopedieEden MorReklamy GoogleNecyklopedie našla život na MarsuExpedice na VenušiVesmírná loď NecyklopedieMetro Necyklopedie
Filmy o Necyklopedii: Válka dvou NecyklopediíDobře zkažená NecyklopedieJak to doopravdy bylo?Robin Anonym … a sága Necykloverse
Seriály o Necyklopedii: Necyklopedians
Nápověda: Obsah nápovědyPravidlaCo Necyklopedie neníEditujte s odvahouJak editovat stránkuŠablony na hanobení uživatelských stránekJak vandalizovatKategorifikaceOdkazyObrázkyOdjinudÚdržbaVandalský kodexBuďte vtipní...Vektorizace