Ochrana osobních údajů

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Ochrana osobních údajů

Ochrana osobních údajů je obor, který se zabývá v prvé řadě získáváním osobních údajů jedním z mnoha způsobů. V druhé řadě se snaží data ochránit od toho tedy samotný název.

Mnoho lidí však chápe tuto ochranu zcela špatně. Pravým účelem je chránit údaje jednotlivce u někoho dalšího, nějaké velké společnosti, která o vás poté ví naprosto všechno. Příkladem takové společnosti můžete být Microsoft, pokud vás neeviduje on, pak prostě neexistujete.

Získávání osobních údajů[edit]

Probíhá mnoha možnými způsoby:

  • Vymlácení informací - v tomto způsobu je naprosto nejúspěšnější Chuck Norris
  • Malý podvod - používaný výhradně lidmi, kteří nejsou schopni žádných promyšlenějších akcí
  • Velký podvod - spiknutí firem s mimozemšťany a vyvolání šílenství mas po:

Ochrana osobních údajů[edit]

Jako velká společnost musíte po získání data chránit, především před úřady, které se neustále snaží získat osobní údaje pro své vlastní zneužití, jako je vymáhání daní, výběr různých správních poplatků aj.

Prevence[edit]

Pokud nechcete aby vaše osobní údaje byly ochraňovány, pak jednoznačně nejúčinější ochranou je založení žluto-fialového blogísku, použijte font Comic Sans a všechny slova (to je velice důležité) změkčujte, zdrobňujte, zšišlujte. O takovéhle existence nemá zájem ani sám Satan.

Pokud si troufáte, můžete data zkusit zapomenout, ale po týdenním pobytu v mučírně jistě řeknete i věci, které jste nikdy nevěděli (třeba to, že máte rádi Evu a Vaška)

Aby se k vaším údajům nikdo nedostal, je dobré uložit všechna data do paměti WOM, kde zůstanou bezpečně uložena na věčné časy.

Pokud se potřebujete bránit proti malým podvodům přečtěte si jak se bránit telemarketingu.

Žena za pultem.gif edit Bird hand.png obchod - business - geschäft - commerce - abarrotería - affare - торговля Bird hand.png
AgroprdAktron TelekomAlčertBhuptgBillboardBojovníci od Al-LidluCall of KauflandCastrolCentral KladnoCentrální šroubCikay ElektrospotřebičeČESCOČeská poštaČínské bistroČínské výrobkyDebillaHorst FuchsCharitaIKEAInzerátKaufmumulandKobloLidem (obchod)ObchodOchrana osobních údajůPlutoniumPodnikatelPojištěníProblientMakroprocesorMasokombinátNákupní vozíkNecyklokrámReklamaReklamy GoogleRobin OilSAPASkálaSlevový kupónŠestsetšedesátšestkaUruguayský pytelVečerkaVietnamské bistroZájezdy last yearZbožíZákazník