Billboard

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

„A kdo má peníze, vystaví svou mordu u dálnice na billboardu.“

- Tomáš Klus
Obchod dostane prostor až po volbách.
Hliník se přestěhoval do Ostravy!

Billboard je speciální prostředek k reklamě poprvé používaný Billem Bránou. To jemu vděčí Windows za svůj obrovský úspěch a Tučňák za léta bídy a hladovění. Po Billovi má tato forma reklamy ostatně i svůj název. Jedná se tedy o desku (anglicky board) původně jenom s reklamou na Widle (rozumněj Windows), či na samotného Billa.

Historie

Billboard se objevil v roce 1985 spolu s prvními Windowsy. Ve chvíli, kdy to uviděl Linus Torvalds, vykřikl jakýsi nesrozumitelný zděšený výkřik, jež byl později někým zapsán jako spam, a dal se do práce na Linuxu. Poté se šířily billboardy jako lavina nejprve po Americe, pak i po zbytku světa. Díky billboardu se neprodal počítač bez Windows a obrázku Billa (později tam muselo být i minimálně dvacetiminutové video s Billem).

Tohoto brilantního nápadu se chytly další firmy a způsobily úplné zatopení billboardy. Mělo to však i své klady, například u dálnic se už nemusely stavět protihlukové stěny, bohatě vystačily billboardy.

Po billboardech se samotným Billem se v Česku opičil například Standa Lokotka a jeho sociální strana.

Zajímavosti

  • Chuck Norris si vystačí jen s jedním billboardem, kterým je celý svět (pardon, nejde o billboard, ale o chuckboard)

Politický billboard

Žena za pultem.gif edit Bird hand.png obchod - business - geschäft - commerce - abarrotería - affare - торговля Bird hand.png
AgroprdAktron TelekomAlčertBhuptgBillboardBojovníci od Al-LidluCall of KauflandCastrolCentral KladnoCentrální šroubCikay ElektrospotřebičeČESCOČeská poštaČínské bistroČínské výrobkyDebillaHorst FuchsCharitaIKEAInzerátKaufmumulandKobloLidem (obchod)ObchodOchrana osobních údajůPlutoniumPodnikatelPojištěníProblientMakroprocesorMasokombinátNákupní vozíkNecyklokrámReklamaReklamy GoogleRobin OilSAPASkálaSlevový kupónŠestsetšedesátšestkaUruguayský pytelVečerkaVietnamské bistroZájezdy last yearZbožíZákazník