Bučárna

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Nebezpečný Buk obří, ilustrační obrázek

Bučárna je místnost určená k prodeji buků (buci jsou ovádi). V bučárně je také možno prodávat náhrdelníky nebo náramky z bučích hlav, nebo přímo z těl buků.

Podmínky založení[editovat | editovat zdroj]

Pokud chcete založit bučárnu, musíte splňovat tyto požadavky:

  • umím lovit buky
  • jsem starší 18 let
  • umím preparovat a usmrcovat hmyz
  • mám starou garáž, kterou nepoužívám

Jak přetvořit garáž v bučárnu[editovat | editovat zdroj]

Splňujete li všechny požadavky, můžete se s chutí do pustit do výroby bučárny. Vykliďte všechno harampádí, co tam máte, ukliďte špínu, vysajte prach, zlikvidujte plíseň atd. Poté můžete vymalovat. Na bučárnu se velmi hodí žlutá nebo oranžová. Pak začněte s montáží; prodavačský stolek a za ním židle, to je to pravé. Do zdi nabijte velký hřebík, na nějž pověsíte nástěnku s buky.

O vybavení bučárny[editovat | editovat zdroj]

Samozřejmostí je pokladna. Tu umístěte na prodavačský stolek. Nástěnka na buky má být vyplněna polystyrénem nebo korkem (buci se píchají na špendlík). Má mít uzávěr ze skla a měla by být dosti velká. "Zasklení" jsou jakási dvířka nástěnky, přes něž se lze dívat dovnitř na buky. Aby zasklení neotevřela neoprávněná osoba, má být na zámek, od něhož máte klíče jen vy. V nástěnce by měly být asi tři druhy buků. Každý druh bude o počtu exemplářů asi několik desítek jedinců. Pokud chcete mít více druhů, použijte více nástěnek. Nad každý druh se má napíchnout špendlíky cedulka s mázvem druhu, do něhož patří daní exempláři. Text by měl být vytisknutý pokud možno tiskárnou, ale může být i ručně napsaný.

Otevírací doba a zdobení bučárny[editovat | editovat zdroj]

Otevírací dobu si zvolíte vy sami, ale zpravidla začíná, když máte nalovený daný počet jedinců daných druhů. Jestliže se buci vyprodají, můžete otevírací dobu "pozastavit" a spustit ji po nalovení dalších buků. V zimě po posledním vyprodání otevírací doba končí a začíná příští rok zároveň se sezónou buků. I v zimě je ovšem dobré kontrolovat stav bučárny, za se v ní netvoří plíseň, zda tam nezatéká, atd. Dvířka je dobré natřít na nějakou přívětivou barvu, např již zmíněnou žlutou, a napsat na ně nápis: "soukromá bučárna". I tak je ovšem dobré si tam nechat cedulku zákaz kouření, přece nechcete ať vám tam smrdí.