Ministerstvo místního úpadku

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

„Ono se to za chvilku taky ukáže, ministerstvo rázem přestane mít problém, jen co Jiří Čunek odejde.“

- Jiří Čunek
2.764.jpg

Ministerstvo místního úpadku je správný název Ministerstva pro místní rozvoj. Opět se ukázalo, že lid je moudřejší než naše volené orgány, neboť tento lidový název velmi výstižně vysvětluje podstatu fungování tohoto úřadu. Jedná se v podstatě o trafiku s velkým tokem peněz, které má rozdělovat potřebným regionům. Podívejme se blíže jak to funguje.

Ministr[edit | edit source]

Vláda velmi pečlivě rozhodovala, kdo toto ministerstvo povede. Kritéria byla přísná - zdatný ekonom znalý místní samosprávy, širokého rozhledu, majícího cit pro potřeby lidí v zaostalých regionech, šetrného a neúplatného. Jako ideální kandidát byl nalezen Jiří Čunek, bývalý starosta Čunkova. Proč? Dle vlastního vyjádření je šetrný (spořil jsem od mateřské školky), má neposkvrněný štít (úplatky nebere - potvrzeno úředně), jak prospět spoluobčanům prokázal již jako starosta. Jistě n i k d o nepochybuje, že různá kritika a ostouzení jeho osoby je pouze dílem nepřejícníků, nactiutrhačů, závistníků a vůbec lidí pochybného charakteru. Předseda vlády lépe vybrat nemohl.

Fungování ministerstva[edit | edit source]

Pro lidi neznalé se může jevit dost nepochopitelně, ale to je pouze pohled povrchního pozorovatele. Co je špatného na tom, že obec Horní Dolní dostala dotaci pět set milionů korun na výstavbu akvaparku? Že obec má pouze 83 obyvatel a vede do ní pouze polní cesta, a že jediná studna v obci vysychá pravidelně již v březnu? No a co? Obec to pozvedne, lidi a investoři se jenom pohrnou, jen hnidopich by se odvážil tvrdit, že ne. Zrovna tak dotace na výstavbu golfového hřiště v Kotěhůlkách byla zcela jistě na místě, kde jinde by měl pracující lid hrát golf, když jiná hřiště jsou permanentně obsazena zbohatlíky. Takových případů by se jistě dalo jmenovat více, ale podplacení novináři místo toho, aby oslavovali a vyzdvihovali tyto úspěchy ministerstva, neoprávněně kritizují, že se jinde nedostává peněz na údajně potřebnější akce, jako třeba na stavbu obecních bytů nebo domova důchodců. Nesmysl.

Ťok financí[edit | edit source]

Jestliže někdo zpochybňuje tok financí tohoto ministerstva, je opět vedle. Ten je průhledný jak křišťálová studánka. Zárukou průzračnosti jsou neúplatní úředníci a neúplatný ministr. Veškerá kritika je neoprávněná, je to pouze závist a zlost těch, kteří na svoje špatně připravené kvaziprojekty nedostali ani korunu. Copak si tito lidé neuvědomují, že jednají s ministerstvem a ne s ledajakým? Potom se nemohou divit, že jejich žádost je vrácena jako neúplná, když jim chybí čárka nad a, nebo tečka nad i. Mohou být rádi, že jim byla žádost pouze vrácena a ne omlácena o hlavy, takový šledrián!

Ministerstvo místního úpadku je jistě velmi důležité, škoda že jeho projekty naráží na nepochopení byrokratů z Bruselu, ale i ti si snad zvyknou na česká specifika a ukončí naši diskriminaci, co taky o nás ví, že ano. Ministerstvo dělá co může, aby venkov a města upadaly, nekritizujme je tedy za to a nehažme mu klacky pod nohy a poskytněme mu klid na jeho záslužnou práci.
Czech flag 2.PNG Zeman-spek.jpg
Prezident
Umění babiše.jpg
Vláda
People icon.png
Parlament
Spravedlnost2.jpg
Ústavní soud
Agroprd.jpeg
Agrofert
Cesky erbik.png
M i n i s t e r s t v a
Bankovka babis.jpg
Financí
X-wing.jpg
Galaktiky a mezihvězdných válek
Neverscript.png
Historie
Divadlo ikona.png
Kultury
Místní úpadek.png
Místního úpadku
Ikona Loď.png
Námořnictví
Ikona meče.png
Národní obrny
Hovno.gif
Odpadu a kanalizace
Is.jpg
Počítačologie
Ikona ministerstvo populace a kopulace 2.png
Populace a kopulace
Znacka kruhovy objezd.jpg
Pozemní a podzemní dopravy
MpPD.jpg
Pozitivní diskriminace
Fabrika.png
Práce
Métier.png
Proměny
Kapsář.png
Rozkrádání státního majetku
Počítadlo.gif
Školství
Zeppelin ikona.png
Vzduchoplavby
Ikona pořadač.png
Zbytečné byrokracie
Dove peace.png
Zahraničí
Medical imaging.png
Zdravotnictví
Ikona ministr zemědělství.png
Zemědělství