Jeřáb

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Jeřáb
Jerab.jpg
Jeřábující jeřáb

Stupeň ohrožení
chráněný
Vědecká klasifikace
Říše: Živočichové (Animalia)
Kmen: Strunatci (Chordata)
Podkmen: Obratlovci (Obratula)
Třída: Ptáci (Aves)
Podtřída: Nelétaví (Naprdelisedus)
Řád: Žirafovití (Giraffeus)
Binomické jméno
jerabus jerabus

Jeřáb je majestátní zvíře obývající města, satelitní městečka, staveniště a rumiště poblíž. Jedná se o chráněný druh. Obvykle ho chrání dědula v budce s ostře nabitým jezevčíkem a přednabitou telefonní kartou (stejně jako ve filmu Černý jeřáb sestřelen).

Obecné informace[editovat | editovat zdroj]

Vzrostlý jedinec bez ohledu na pohlaví se vyznačuje pevnou kostrou, což jej jasně zařazuje mezi strunatce. Obvykle se taktéž obrací kolem dokola, takže příslušnost k obratlovcům je také zcela zřejmá. Bystrému pozorovateli zcela nepochybně nemůže uniknout zjevná příbuznost s ostatními členy druhu žirafoidů, neboť vemlouvavý pohled mluví jasně.

Zbarvení je zcela individuální, ovšem v období říje mají samečci obvykle jasně oranžovou barvu, páč je to cool. Samičky jsou menší, obvykle šedé, pouze boudičku mají natřenou na žluto. Obvykle je též možné rozpoznat náladu tohoto živočicha, a to podle toho, co zrovna drží na rameni. Má-li tam panel, vozík s betonem či zapomenutého kvílejícího stavebního dělníka – jedinec má výbornou, konstruktivní náladu. Má-li ovšem na konci lana demoliční kouli, jedná se o samičku (bez ohledu na zbarvení) s premenstruační tenzí a je lepší se klidit z dosahu.

Vzácný snímek jeřábů při koitu. Zde dokonce grupáček.

Reprodukční cyklus[editovat | editovat zdroj]

Rozmnožování těchto zvířat je obestřeno rouškou tajemství. Dle originálního výzkumu našich výzkumníků jsme zjistili, že jeřábi se rozmnožují telepaticky. Je-li někde jeřáb a na dosah druhý jeřáb, zpravidla se jeřábi v noci za prudkého větru dovržou ke koitu. Jakkoli se jedná o námluvy hlučné, březost je tichá a nenápadná a nový, plně vzrostlý jedinec druhu je posléze vyvržen z nákladních automobilů. Jak se zdá, jeřábi plně outsourcovali graviditu a následné kojení.

Stravovací návyky[editovat | editovat zdroj]

Ač to tak nezkušenému pozorovateli nemusí připadat, jedná se o masožravce. Tito majestátní tvorové totiž žerou dinosaury, kteří se válí již nějaký ten milion let pod zemí. Jelikož se jedná ovšem o tvory vybíravé, dinosaury jedí pouze filtrované a rafinovaně upravené. Krmení probíhá zpravidla brzo ráno za asistence stavebních dělníků, v noci za asistence hnědočechů dochází k vypumpovávání přebytečného obsahu žaludku.

Přínos pro společnost[editovat | editovat zdroj]

Tak určitě. Určitě jsou pro společnost přínosem. Jednak vyluzují za větru ony romantické zvuky, pak také docela slušně mávají těmi rameny a vůbec dělají ty panoramata, že ano. Navíc slouží jako orientační body pro nízkoletící letadla a čarodějnice.