Jezevčík

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Jezevčík
Zvydavy jezevcik.jpg
Jezevčíci mají skvělý čich

Stupeň ohrožení
běžný druh
Vědecká klasifikace
Říše: Živočichové (Kanibalia)
Kmen: Strunatci (Chrochtata)
Podkmen: obratlovci (Bertevrata)
Třída: Savci (Mamlas)
Čeleď: prasopsovití
Rod: Jezevec
Binomické jméno
jezeďákos sofchosis gumus norus manchesterunitedus

Jezevčík je psovitá šelma obývající městské aglomerace. Ve volné přírodě je závislý na člověku. Živí se převážně nohavicemi a obuví. Nejraději má manšestr a gumu. V nouzi nepohrdne ani obuví z Číny. Nesnáší originální obuv z krokodýlí kůže. Je schopný přežít i měsíc bez potravy, pokud má dostatek plzeňské dvanáctky. V těchto případech rodí fena po čtyřměsíční březosti až 19 opeřených mláďat, kdy každé má dvě hlavy. Po týdnu střízlivění však slabší a blbější hlava odumírá, odpadává, a zůstává ta chytřejší.

Kříženci[editovat | editovat zdroj]

Jezolišky a Liškovčíci
Je známo, že jezevčík se v případě nebezpečí schovává spolu s liškou v norách, z toho pramení zařazení mezi norníky. Obvykle se tam však v noře spolu zdržují i dlouho poté, co nebezpečí už dávno pominulo, takže je otázkou, co tam spolu vlastně tak dlouho tropí. Podle spolehlivých hoaxů pak z těchto setkání vznikají tzv. jezolišky. Podle jiných hypotéz jsou jezolišky kříženci jezevčíka a baziliška. Jezolišky se živí pouze kaučukem z Malajsie, takže v Evropě nebyly nikdy spatřeny. Zde, v Evropě, ovšem byl opakovaně zaznamenán výskyt liškovčíka. Leč stalo se pravidelně, že pokaždé stačil onen zaznamenaný liškovčík záznamová média jej zaznamenávající ještě před jejich zálohováním totálně rozkousat, takže liškovčík vlastně zaznamenán není. O jeho evropském výskytu tak zůstávají pouze očitá a ušitá svědectví.
Jezevec
Jezevec je křížencem člena JZD a jezevčíka.
Ježek
Kříženec ježevčíka a krtka.
Ježíš
Kříženec jezevčíka a Mojžíše.
Jezuita
Kříženec jezevčíka a inuity.
Plavčík
Kříženec plameňáka a jezevčíka.

Využití[editovat | editovat zdroj]

Jezevčík je využitelný multilaterárně, neboli všestranně. Tedy zepředu, zezadu, seshora, zezdola, ze strany levé i pravé.

Podvodní lov[editovat | editovat zdroj]

Jezevčík vyhlíží svou příští kořist.

Jezevčík je také výborným pomocníkem rybářů. Podmínkou je čistota vody s viditelností alespoň 2 metry. To prakticky vylučuje jejich lovecké využití u nás, ale při cestách k moři jsou nenahraditelným pomocníkem. Pod vodou vydrží až 25 minut na jedno nadechnutí. Specializuje se na chobotnice, makrely a mladé krakeny, ale uloví prakticky všechny ryby do délky 1 metru. Ježto se však, jak v úvodu uvedeno, jedná o podvodní lov, jde nejspíš o podvod.

Bojové a rekreační využití[editovat | editovat zdroj]

Vybraní plnokrevní jedinci jsou trénování pro Velkou Pardubickou.

Kříženec jezevčíka s nothrotheriem je bezpochyby od přírody předurčen k hromadné dopravě. Jeho dlouhý hřbet umožňuje usazení několika pasažérů a díky přirozenému odpružení je jízda pohodlná. Bohužel, takovýto jezevčík je sice výborně uzpůsoben do terénu, ale jako většina SUV vozidel má vysoké emise. A exkrement velikosti popelnice by na ulici dozajista nikoho nepotěšil. Této vlastnosti si povšimla i armáda a proto v některých zemích mají specilizovanou jednotku pro rychlý přesun vojáků, která zároveň slouží pro pokládání pachových nástrah pro případ nenadálého ústupu. Není-li zrovna válka jsou tyto dopravní prostředky trénovany v žokejských klubech a pořádají se závody pro pobavení chudiny.

Vzhledem a chováním jezevčíka se také nechali inspirovat inženýři, kteří navrhovali autobusy Ikarus. Tyto autobusy umožňovaly vozit cestující i do zatáček a smrděly stejně jako jezevčík.