Kočka ostrohřbetá

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Kočka ostohřbetá
Mica.jpeg
Tohle není úplně dokonalá fotka, ale je tam trochu vidět její ostrý hřbet

Stupeň ohrožení
skoro vyhynulý díky školní jídelně
Vědecká klasifikace
Říše: Strunatci
Kmen: Živočichové
Řád: savci
Rod: Kočka
Druh: Kočka ostohřbetá


Kočka ostrohřbetá (latinsky felix pilus) je přímým předchůdcem kočky domácí. Objevila ji Léna Brabcová, když chtěla dokázat, že všechno maso ve školní jídelně pochází z koček.

Takhle si kočku ostrohřbetou pamatuje pan Kočárník, který ji prý jednou viděl.

Popis[edit]

Kočka ostrohřbetá má kočičí hlavu a rybí tělo. To některé přírodovědce vede k názoru, že se vyvinula z ryb. Pokud by tomu tak bylo, byla by přímým důkazem evoluce. Bohužel se zatím vědcům nepodařilo získat vzorek DNA, aby to mohli dokázat. Další obecně rozšířený názor je, že kočka ostrohřbetá může díky svému rybímu tělu dýchat pod vodou. Tuto teorii se díky malé populaci těchto koček nepodařilo zatím potvrdit.

Živí se netopýry které loví za letu ve větracích šachtách metra, kde má svá hnízda. Kočky, které žijí ve vodě se živí krakeny. Je to dobrý lovec, dovede ulovit i prasopsa nebo Psohouta.

Hřbet[edit]

Nejpozoruhodnější částí této kočky je její hřbet. Na hřbetě má totiž tato kočka skutečně výrůstky, které vypadají jako pila. Vědci se dlouho přeli proč je má. Až vyšla najevo naprosto nečekaná věc: samice kočky ostrohřbeté používají svůj hřbet při páření jako pilu na na nevyhovující samečky!!! Funguje to asi takto, pokud je sameček dostatečně hloupý, při páření si roztrhne břicho o pilu, což má za následek přerušení aktu před oplodněním a tedy eliminaci možných labilních potomků. Tímto způsobem kočka ostrohřbetá šlechtí své geny a v současné době je dokonale přešlechtěná. Tato informace vědce šokovala, považovali kočku ostrohřbetou za mírumilovné zvíře.

Kočka ostrohřbetá v bájích[edit]

Kočka ostrohřbetá je doložena na Chodsku v místních bájích. Lidé ji tam nazývali skalník. Akorát si mysleli, že je to druh čerta. Ačkoli víme, že se spletli, nic to nemění na možné nebezpečnosti tohoto živočicha, kočka ostrohřbetá totiž podle nich umí létat a plivat jiskry!

Související nesmysly[edit]


Palec.png

Tento článek může obsahovat výsledky vlastního výzkumu!

To je ale moc dobře, protože vlastní výzkum zaručuje faktickou správnost, kterou často nespolehlivé nebo lživé zdroje neposkytují.