Japonská nádhera

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Nebezpečný živočich
Jediná dochovaná fotografie Japonské nádhery se začíná stávat oblíbeným motivem pro tetováž, symbolem míru a hlavně v posledním desetiletí stouplo prudce množství prodávaných puzzle s tímto zábavným motivem.

V dnešním světě plném Asiatů se překvapivě vyskytuje jen jeden jediný exponát, který se usídlil v blíže neurčené oblasti Hnis nad Jabloncem v Čecháčkově, což je země ve středu Evropy, proslulá zejména těžbou rudy a Nerudy.


Příchod na svět[edit | edit source]

Příchod Japonské nádhery (anglicky Japan Beauty, pozor, neplést s filmem American Beauty) na svět je velmi spekulativní. Sama Nádhera uvádí toto: „Přišla jsem na svět se specifickou poruchou učení, zvanou dyskalkulie (porucha počítání). Učitelé na české základní a kupodivu i střední škole mi také nedávali příliš velké šance do života a moji budoucnost viděli spíš u vázání kytek.“ Otázkou zůstává, co přišlo na svět dříve – dyskalkulie či Japonská nádhera. A další otázkou je, jak taková věc na svět přišla (vědci zjistili, že Japonská nádhera i dyskalkulie nemají nohy).

Fyziologie a potrava[edit | edit source]

Japonská nádhera je savec, dvounohý, stojící avšak nechodící. Na tváři se Japonské nádheře v cyklu lunárního měsíce objevuje velmi specifická vyrážka, která je často doprovázena vzdechy znějícími trochu jako slovo „Ach-né!“. Tento výjek je většinou vyslovován španělsky „akné“. Mezi další typické rysy Japonské nádhery patří sestřih vlasů a vějířovitý úšklebek. V současné době se Nádhera živí především nehmotnými částicemi, které vyzařuje monitor počítače v případě, že v internetové diskuzi komentující Japonskou nádheru verbálně napadají. Zřejmě za účelem sehnání této potravy Japonská nádhera neustále všechny kolem sebe sráží, a to až v pěti cizích jazycích, Japonštinu nevyjímaje.

Zájmy[edit | edit source]

Tuto sféru života Japonské nádhery se vědcům podařilo poměrně zřetelně objasnit. Sama Nádhera tvrdí: „Kromě studií a práce mi stále ještě zbývá čas na rodinu, přátele, zábavu i koníčky a že jich není málo:-).“ Zde je tedy důkaz o tom, že Japonská nádhera se zajímá o velkochov koní.

Studium na proslulé univerzitě[edit | edit source]

Tento femininní tvor přišel na svět zřejmě někdy v letech 2004 až 2005, vznikl za podivných okolností. Ve středoevropské autonomní oblasti Hnis nad Jabloncem byla na přelomu paleolitu a neolitického igelitu založena HUŠMOA. Většina Evropských vysokoškoláků je absolventem této školy, je to velice prestižní pedagogicko-ekonomická universita čítající až pět tisíc vyučujících. Japonská nádhera nastoupila díky obrovské inteligenci rovnou do předposledního ročníku. Vinou občanské výchovy však byla objevena silná sociální debilita, a tak se Japonská nádhera musela na přelomu let 2004 a 2005 vrátit zpět na první stupeň základní školy a osvojit si základy společenského chování. Po půlročním intenzivním kurzu mezi desetiletými dětmi byla Japonská nádhera připuštěna k závěrečné zkoušce na pověstné HUŠMOA. Odpromovala s růžovým diplomem (to je ten červený, ale nepraný v Perwollu).

Vztahovost[edit | edit source]

Jak již vyplývá z pasáže o studiu, u Japonské nádhery byla klasifikována silná sociální debilita. Až později, když v roce 2007 byli exhumování Jung s Eysenckem (Kretschmera vědci raději k Japonské nádheře nepřipustili, jak již známo, tento tvor nemá nohy a to by nemuselo dle Kretschmerovy typologie dělat dobrotu), byl vyvozen nový pojem přesně definující stav vztahovosti Japonské Nádhery. Tím pojmem je beranididlismus. Japonská nádhera je ve skutečnosti tvor chápající a asertivní, bohužel však vinou této dysfunkce nedokáže komunikovat s běžnými lidmi. Pojmem „běžný lid“ je v případě beranididlistického názvosloví chápan ubohý Čecháček, který dosáhl jen středoškolského vzdělání a umí jen mateřštinu a angličtinu.

Causa Lid versus (Larry Flint?) Japonská nádhera[edit | edit source]

Krátce po svém příchodu na Zemi Japonská nádhera absolvovala nejprestižnější Evropskou universitu s růžovým diplomem a vzápětí byla nucena však kapitulovat a přiznat se k jedné z lidských vlastností, kterou odsuzovala podobně jako zápach z úst nebo skromnost. Vinou úplné náhody byla Japonská nádhera při závěrečných zkouškách přistižena, jak slintá při pohledu na jednu ze členek komise. V pasáži Fyziologie jsme záměrně opomenuli fakt, že u Japonské nádhery se vzrušivost měří v litrech slin, nyní vše vyplývá v přehledném a jasném kontextu. Převratné zjištění, že jediný exemplář Japonské nádhery je homosexuální (homonádherní) spustilo mediální vřavu, kterou mohly sledovat tisíce čtenářů hned na dvou Čecháčkovských serverech (stařinky.cz a denickumuj.cz). Dodnes však causa není vyřešena a tak vědci dočasně přišli o svůj objekt výzkumu, jelikož Japonská nádhera musí tento mimosoudní problém řešit osobně.

Literární dílo[edit | edit source]

Japonské nádheře nelze upírat velmi vytříbený slovník, korektní vyjadřování a všeobecný rozhled. Není proto divu, že již tři roky po absolvování proslulé univerzity vydala elektronickou knihu Má prdel je dost velká pro vás pro všechny (anglicky My Ass is wide enough for all of you by Japan Beauty, zkrácený, české veřejnosti srozumitelnější název Má prdel). Jak již bylo řečeno, kniha je elektronická, volně šiřitelná. Nejzábavnější a nejpoučnější pasáže nyní proto vystavujeme zde. Kniha je monologem a je psána česky, dbajíc však přísně na interpunkci královny Alžběty (viz výrok: V anglickém jazyce se tečka v nadpisu (ne v napdisu, jak uvádíte Vy rodilá Češka:-))), k Vaší smůle, píše.).

Poučné pasáže z knihy Má prdel[edit | edit source]

1) Příbuzná s protektorátním předsedou vlády Beranem opravdu nejsem.
2) Nemusíte mi věřit, každý má právo na svůj názor.
3) Vím, že pro mnohé je můj příběh nepochopitelný, ale bohužel skutečný.
4) Jsem člověk, který strávil řadu let v zahraničí, hovoří několika jazyky a studuje na univerzitě.
5) Je třeba být šikovný a mít chuť se učit něčemu novému.
6) Byla jsem schopná naučit se pět cizích jazyků, uplatnit se v zahraničí, dostat se na univerzitu.
7) Možná si dokonce přiberu ještě jednu a najít si dobrou práci, která mě i baví.

Zábavné pasáže z knihy Má prdel[edit | edit source]

1) Titul JUDr. se nedává zadarmo?
2) V našem domečku jsem nedělala kuchyň ani postele.
3) Z Vašeho posledního příspěvku je cítit závist.
4) Usuzuji, že jste závistivý a omezený člověk, který se zřejmě nejdál podíval na Orlík.
5) Celý případ se blíží ke spravedlivému konci.