ICQ

Z Necyklopedie
(přesměrováno z Icq)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Logo programu ICQ

ICQ je počítačový program, odborně také malware, jehož primární funkcí je posílání řetězových zpráv z jedné počítačové stanice na druhou v internetové síti za účelem nasrání uživatelů jednotlivých stanic.

ICQ vzniklo jako reakce na v té době nedostačující paměť emailové chránky, což znamenalo jisté potíže pro chronické posílače řetězových zpráv. V tomto okamžiku na světě používají ICQ 2 miliony lidí, z toho 4 miliony v Česku.

ICQ licence[editovat | editovat zdroj]

Při instalaci programu icq na počítačovou stanici musí uživatel odsouhlasit několik podmínek, mezi nimiž je například:

Konverzace na ICQ je monitorována, a všechno co do ICQ sítě pošlete, patří firmě AOL provozující ICQ. Proto se doporučuje posílat po ICQ kromě řetězáků také zdrojové kódy programů, které nejsou vaše za účelem způsobení finanční ztráty, například Windows.

ICQ nesmějí používat lidé mladší 13 let. Je to proto, že mladší děti nedokáží tak rychle používat klávesové zkratky ctrl + c, ctrl + v a nedokáží tak rozesílat dostatečné množství řetězových zpráv k nasrání ostatních lidí.

ICQ 6[editovat | editovat zdroj]

Mezi ostatními počítačovými viry a ICQ 6 je pouze jeden podstatný rozdíl - ostatní viry většinou fungují. Tato nebezpečná virová nákaza označená číslem 6 vznikla někdy okolo roku 2006 za účelem ještě více nasrat počítačové uživatele. ICQ 6 neslouží pouze k již výše zmíněnému zasílání debilních oběžníku - jako bonus navíc získáte nástroj, který vám bude neustále otevírat okna s běhajícími reklamami, které se navíc zobrazují také pod kontaktlistem, i v každém okně konverzace. Lidem s pomalejším internetem (například s GPRS) stahování těchto reklam úspěšně zahltí síť natolik, že ICQ protokol spadne do stavu offline s hláškou, že nebylo nalezeno internetové připojení.

Za tu dobu existence ICQ již lidi přestalo bavit rozesílání oběžníků, z těchto důvodů obsahuje ICQ 6 důmyslnou bezpečnostní díru, která dovoluje ostatním virům tento vir použít k automatickému zaslání vzkazu všem lidem v kontaktech (je to velice pohodlné, nemusíte používat CTRL C, CTRL V, vše funguje automaticky, bez práce). Velice často se tak setkáte s tím, že vám od vašeho spolupracovníka příjde link na ruské stránky. Po rozkliknutí tohoto linku vám začnou všichni lidé z vašich kontaktů psát dotaz: "Zdarec, co si mi to poslal?" Touto dobou jste již úspěšně nainstalovali dalšího soukmenovce ICQ 6ky.

Jediná obrana je používat alternativní klient QIP (v rozporu se smlouvou ICQ), nebo se na ICQ úplně vybodnout.

Jak se bránit[editovat | editovat zdroj]

Nejlepší obranou je útok. Oko za oko, zub za zub. Pošle vám někdo řetězovou zprávu, pošle mu ji také.

Pošli tuto zprávu 20 lidem a dostaneš zadarmo chleba s paštikou, potom vyjdi na ulici před dům, dej si dolů kalhoty, jebni si ten chleba o čelo a zakrič:

"Jsem totální idiot, protože věřím na takovou pičovinu jako je řetězová pošta! Mám asi v hlavě nasráno a proto to posílam i dalším lidem! Už jsem měl-a být 500 krát zamilovaný, 290 krát nešťastný a 170 krát mrtvý. A to jen kvůli tomu, že jsem vzkaz neposlal-a 15ti lidem. A přísahám, že pokud tuto zprávu nepošleš do 10-ti sekund aspoň 7500 lidem, tak zítra v 18:30 přijde dinosaurus a voprcá tě!!!

Další možností je zbavit se všech důležitých lidí na ICQ (stejně jsou to většinou Emaři) a dát se do služby Jabby, má vlastní síť jménem jabber.