Drevokocúr

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Dřevokocour
Drevokocůr.jpg
Nejnovější snímek agentury Asociatedpress: 'Kocúr ležící na drevu

Vědecká klasifikace
Říše: živočichové (Animalia)
Kmen: strunatci (Chordata)
Podkmen: obratlovci (Vertebrata)
Třída: savci (Mammalia)
Řád: šelmy (Carnivora)
Čeleď: kočkovití (Felidae)
Rod: dřevokocour (Lignofelis)


„Správne má byť Stromokocúr!

- Nasraný Slovák

Drevokocúr (česky Dřevokocour, polsky Drzewokocur, finsky puukolli z toho obec. angl. polecat, latinsky Cattus Ligneus) je národní zvíře Slovenska, vyskytuje se hojně ve slovenských národních horách Veľkých Tatrůvkách, kde již přímo i nepřímo usmrtil mnoho neopatrných českých i polských turistů. Jeho podoba není známa, každopádně je to tvor vychytralý a úskočný. Po jeho přemnožení v 90. letech minulého století kvůli němu emigrovala z Veľkých Tatrůvek většina původních obyvatel - medvědů a vlků. Podle dochovaných záznamů byl naposled spatřen lovcem krokodýlů Stevem Irwinem, těsně před tím, než ho probodnul svým ocasem (drevokocúr Irwina, ne Irwin drevokocúra).

Veverka?

Drevokocur.png

Původně se všichni čeští lingvisté domnívali, že drevokocúr je ekvivalent veverky. Na otázku, zdali je tomu opravdu tak, nám bývalý primátor Žiliny Ján Slota odpověděl: Kristušá Máriu, basomti bučko, jebem ti dušu, anciáša tvójho ktorý krokot to povedal.

Oprava: Slota to určite nepovedal tak, ako je uvedené vyššie, pretože ako každý správny Slovák vie aj po maďarsky (aspoň nadávky), takže ten začiatok znel Kristušát Máriu....

Další teorie

Drevokocúr beskydský je velmi vzácný
Drevokocůrr.jpg
  • Podle některých pozorovatelů došlo zde ke smíchání pojmů drevokocúr a stromokocúr. Drevokocúr je pojmenování slovenského elektrikáře. V minulosti to nebyl samý železný stožár či betonový sloup, co neslo dráty s elektřinou. Sloupy byly dřevěné. Aby se dala opravit porucha či vyměnit keramický izolátor, musel elektrikář pěkně nasadit mačky (slovenský výraz pro kočky) a vyšplhat nahoru.V té době se elektřině přece jen nevěnovalo tolik žen, homosexualita byla taky tabu, takže většinou opravdu jen muži šplhali a napravovali poruchy. Proto se nemohl vžít název drevomačka, nýbrž právě drevokocúr.
  • Někteří vědci tvrdí, že drevokocúr je vlastně drevokokot, tedy kokot drevený plechom pobitý.

Hlas

Hlas drevokocúra se podobá zpěvu keporkaků (druh velryby). Navíc ještě ťuká svým ocasem do dreva, čímž komunikuje se samicí - převážně v době páření. Ukázka hlasu drevokocúra. Soubor:Drevokocúr.mp3

Reklama

Dervokocur.png Pod značkou Drevokocúr vybudoval své impérium známý slovenský gangsta rapper 50 Korun.

Podívejte se také na