Létající ryba

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Tuto létající rybu se nám bohužel chytit nepodařilo. I z fotografie je patrné, jak dovedně umí kličkovat.

Již několik let se snažíme pro naše výzkumně centrum získat létající rybu.

Původně jsme ji chtěli vylovit z moře, ale setkali jsme se se značnými obtížemi, protože nám uplavala, uletěla, když byla obklíčena, nebo se nechala sežrat jinou rybou. Vzhledem k tomuto problému jsme se rozhodli na základě výzkumu genetiky vytvořit takovou rybu sami a vymysleli jsme hned několik způsobů:

Použít zlatou rybku[edit | edit source]

Jako první nás napadlo použít všestranně využitelnou zlatou rybku. Obalili jsme rybu v zlatém Auobalu speciálně vyvinutém pro tento účel. Ryba protestovala, ale pak si zvykla na svoji novou roli zlaté rybky a slíbila, že nám splní přání.

Potom, když jsme si něco přáli, a rybka nám to splnila (čímž se stala hodnou), jsme ji utratili, a její duše letěla do nebe. V tu chvíli se stala létající rybou. Bohužel však nešla chytit, takže jsme se uchýlili k jinému řešení.

Transplantace[edit | edit source]

Další možností, jak vytvořit létající rybku, byla jednoduchá transplantace křídel od nějakého ptáka. Když jsme měli konečně pár křidýlek přesně pasujících na naší rybu, mohla začít transplantace. Po transplantaci vypadala ryba podivně. Nejenže neletěla, ale po umístění do nádoby se jí smočila křídla, a ryba se utopila.

Nakřížení[edit | edit source]

Další způsob pro nás vynalezl Felix Holzmann. Stačí zkřížit akvarijní rybičku s papouškem a tak stvořit létající rybu. Již Felix Holzmann popisoval problémy, které mohou nastat. Papoušek není dobrým plavcem a ryba se neudrží na šprincli v kleci. Naštěstí máme prostředky. Vytvořili jsme jim speciální prostředí, které je pro oba druhy ideální. Chvíli to vypadalo dobře, ale pak papoušek rybičku sežral a my se uchýlili k našemu poslednímu pokusu.

Použít Redbull[edit | edit source]

Naší poslední možností bylo použití Redbullu. Zašli jsme do sámošky a nakoupili několik litrů, naplnili jsme akvárko a rybku tam vpustili. Rybka chvíli lapala po dechu, ale potom si zvykla, vyletěla z akvária a vesele lítala po naší laboratoří, přičemž vypustila několik našich lidožravých exponátů. Proto jsme museli laboratoř opustit a k dalšímu pokusu jsme se už nedostali.

Další možnost[edit | edit source]

Chuck Norris byl požádán, aby zkopíroval souhvězdí Létající ryby a z něj získal létající rybu, ovšem zatiaľ sa mu nechce.