Tygr levhartovitý

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Tygr levhartovitý (Tygrhart)
Tygr levhartovitý.jpg
Tygr levhartovitý, plížící se k německému turistovi. Jediný záběr tohoto tvora.

Stupeň ohrožení
velice vzácný
Vědecká klasifikace
Říše: živočichové (Animalia)
Kmen: strunatci (Chordata)
Třída: savci (Mammalia)
Řád: šelmy (Carnivora)
Čeleď: kočkovití (Felidae)
Rod: tygr (Panthera)
Druh: tygr levhartovitý (Panthera pardalis)
Binomické jméno
Panthera pardalis
Nebezpečný živočich

Tygr levhartovitý neboli Tygrhart (Panthera pardalis) je kříženec tygra a levharta obláčkovitého. V dnešní době patří mezi rod tygr, ale před rokem 1990, patřil do skupiny obojživelníci, zřejmě pro jeho schopnost žít jak ve vodě, tak na souši.

Nejpravděpodobnější popis[editovat | editovat zdroj]

Popis tohoto tvora není přesně znám, a je tak třeba použít slovo "nejpravděpodobnější". Svědků, kteří tohoto tvora viděli a ještě žijí, je celkem asi pět. Všichni se však shodují v tomto tvrzení: "Tygr byl celkem nízké, avšak silné postavy, vysoký asi půl metru, délky přibližně 2 metry. Chodil velice pomalu a klidně, při vyrušení však vyvinul nadpřirozenou rychlost. Často na dlouhou dobu zmizel ve vodě".

Snímků tohoto dravce je málo. Ve skutečnosti jen jediný, od Američana, Jacka McDonalda. Jeho mimořádný snímek se objevuje ve všech encyklopediích. Další povídání pana McDonalda o tomto tvorovi už zní poněkud děsivěji: "Když nás ten tvor zahlédl, ihned začal běžet proti nám. Celá desetičlená skupina se rozutekla a jediná žena výpravy, Anna, zůstala pozadu. Tvor ji doběhl, a obrovskou silou - svou velikánskou tlapou - jí povalil na zem." Povídání o osudu Anny Jack nikdy nedokončil. Anna se pak už nenašla, až do osudného roku 1999. Tehdy se Anna objevila naprosto v pořádku, a oznámila tisku nečekanou senzaci: "Tvor byl agresivní jen ze začátku, pak se zklidnil a byl na mě hodný. Následovala jsem ho, a on mi ukázal svoji rodinu. Jsou to velice inteligentní tvorové - chodí často po zadních končetinách".

Potrava[editovat | editovat zdroj]

Tygři levhartovití jsou zásadně masožravci. Je však podivné, že se umí nažrat na několik dnů dopředu (podobně jako hadi). Útoků na člověka stále přibývá, ale napadení převážně umírají na srdeční infarkt ještě před napadením.

Páření[editovat | editovat zdroj]

Paření tygrů popisuje Anna takto: "Páření zde probíhá asi dvacet dní - samečkové si namlouvají samice jakýmisi tanečky, kdy po zadních chodí do kolečka. Nevěřili byste - když se na pustině objeví až dvacet samečků, je celá pustina zahalena tancem. Pokud si samička vybere samce, skočí mu na záda a chytí se ho - pro samečka je to povel, aby přestal tančit - partnerku už získal." Na závěr je třeba říci, že povídání paní Anny, je samozřejmě velice nepravděpodobné, ale lze přimhouřit obě oči, neboť je jediné.

Blesk, který údajně vdechl život prvnímu tygrovi levhartovitému, za pomoci profesora Horribiluse.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Historie je velice nejistá. První zmínky dodal "šílený" profesor Horribilus, asi roku 1813. Tvrdí: "Bože, povedl se mi zázrak - ano zázrak - skřížil jsem tygra a levharta! Vznikl pozoruhodný tvor, spíše podobný levhartovi. Tys mi Bože pomohl - děkuji!". Později se o něm zmiňuje i Gustáv Husák.