Kunďabák

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
verka
Kunďabák.jpg
Dospělý kunďabák

Stupeň ohrožení
nový druh
Vědecká klasifikace
Říše: Živočichové (Kanibalia)
Kmen: Strunatci (Chrochtata)
Podkmen: obratlovci
Třída: Savci (Mamlas)
Podtřída: Vačnatci (Marsupialia)
Čeleď: Medvědovití (Kožuchae)
Binomické jméno
Vaginactos clitoralus

Kunďabák (lat. Vaginactos clitoralus) je drobný chlupatý domestikovaný vačnatec. Kreacionisté tvrdí, že jeho existence zcela popírá Darwinovu teorii o vzniku druhů, protože se objevil během jednoho desetiletí. Naproti tomu darwinisté považují jeho vznik za jasný důkaz tzv. bleskové evoluce.

Původ a rozšíření[editovat | editovat zdroj]

Kunďabák pochází z indického státu Bihár, který, jak známo, ovládají jihočeské matky. První kunďabáci byli objeveni až po příchodu matek do provincie, souvislost jeho evoluce s jihočeskými matkami je tedy nabíledni. Dnes se kunďabáci vyskytují i v Jižních Čechách a rozšiřují se do středních Čech a Moravstánu. Možnost rozšíření až do Prahy je nepravděpodobná kvůli frigiditě Pražaček.

Charakteristika[editovat | editovat zdroj]

Kunďabáci jsou nesmírně přítulná stvoření. Dospělí jedinci měří 12 centimetrů. Nemají zuby, ale jen abnormálně dlouhý, jemný a laskavý jazyk. Jejich velké uši jsou pevné, hebké a poddajné.

Kunďabák je plně domestikován a žije v symbióze s člověkem. Mužů a dětí se však straní, vyhledává jen přítomnost dospívajících a dospělých žen, které si tato stvoření zamilovaly. Po objevení kunďabáků se v Jižních Čechách úplně zhroutil trh s venušinými kuličkami.

Pozor na toto stvoření, je velmi nebezpečné.