Vogoni

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
1 Kc zlamana.jpg Tento článek stojí za jednu zlámanou grešli. Je třeba jej převést na konvertibilní měnu, nebo na zlato, případně na sůl, která je nad zlato. Moeda mafagafo.jpg

Kniha Stopařův průvodce po galaxii uvádí, že Vogoni patří k nejošklivějším stvořením ve známém vesmíru. Aby jste pochopili jejich situaci, musíte si uvědomit, že Vogoni nejsou zlí. Jsou jen nevlídní, byrokratičtí a bezcitní. Nehnuli by prstem ani kdyby jejich babičku sežrala Žravá blátotlačka z Traalu (pokud by ovšem neměli písemný příkaz s dvěma kopiemi, poslaný shora, odeslaný zpět, vrácený k doplnění,  ztracený, nalezený, archivovaný, podrobený veřejné debatě, znovu ztracený, tři měsíce kompostovaný a nakonec recyklovaný jako pevný podpodpalovač).

Historie[edit]

Už na začátku evoluce, kdy se Vogoni vyplazili v podobě ještěrek z vody na břeh a zasvítili na ně první paprsky světla, řekli si bohové, že u tak odporných stvoření nemá smysl dále v evoluci pokračovat a znechuceně se k Vogonům odvrátili zády. Ovšem už tehdy se ukázala vogonská zatvrzelost a jednoduše si řekli "K čemu evoluce". To zapříčinilo, že Vogoni dále pokračovali i bez vyvinutých orgánů a končetin - alespoň než byli schopní napravit závažnější anatomické nedostatky chirurgií. Hned jak byly jejich, cosi jako mozky schopny vyvinout vesmírné lodě stali se hlavní politicku frakcí Mléčné dráhy.

Komunikace s Vogony[edit]

S Vogony se velmi těžce komunikuje. Ignorují naprosto jakýkoliv druh komunikace, který se nejedná politiky. Pokud budete někdy chtít s Vogonem komunikovat, je důležité prolomit jeho bariéry tím, že mu do vakua (kde běžně mají stvoření mozek) dostanete nějakou myšlenku. Po přijetí myšlenky začne Vogon pracovat jako polovodič a v tu chvíli můžete rozvinout rozhovor.

Pro tento mentální útok se doporučují fráze
 1. Vás tahle práce opravdu baví?
 2. Jaký máte názor na momentální politiku?
 3. Co hodláte dělat o prázdninách?

Když chcete naštvat Vogona, dejte mu na kosmickou loď stopaře.

Zástupci Vogonů[edit]

Vogoni, kteří jsou známí
 • Boris Johnson
Vogoni, kteří tvrdí, že nejsou Vogony
 • John Cena
 • Boris Johnson
 • Fiala
 • Janek Nevím Drahoš

Kříženci Vogonů s lidmi (hybridizace)[edit]

Vznik, vlastnosti

Hybrid člověka a Vogona vznikne bezvýhradně pouze kopulací vogonského samce s lidskou samicí. Žádný muž není schopen pohlavního styku s Vogonkou, aniž by předem neupadl do bezvědomí, tudíž tato forma hybridizace je vyloučena. Lidskovogonští hybridé si zachovávají všechny vlastnosti Vogonů, jakkoliv po fyzické stránce jsou k nerozeznání od člověka. Díky genové diskotéce a dědičným predispozicím ovšem kříženci Vogonů a lidí jsou navíc extrémně poživační, především sexuálně, kdy je nutné poznamenat, že všechny u nich vyskytující se aberace ještě nejsou dostatečně prozkoumány, některé z nich lidstvo doposud ani neobjevilo. Taktéž nezřízené holdování alkoholu a obecně psychotropním látkám je u nich pravidlem. Jakožto kříženci (jinak též "podvraťáci") bytostně nesnáší geneticky čisté formy biologických druhů (ať již lidí nebo nadřazenějších mimozemšťanů) a s urputností zděděnou po vogonském předkovi je všelijak hanobí a snaží se jim škodit.

Pokud potkáte lidskovogonského hybrida, doporučuje se vzít nohy na ramena a zdrhat jako o život, neboť vám vskutku jde o život, přinejmenším o uchování pro život minimální nutné psychické konzistence.


Známí kříženci Vogonů s lidmi (bez ohledu na číslo generačního stupně/pokolení)
 • Keplerus Crimemanus Valmezieris (potvrzeno)
 • Rokios Investoris Zmatkaris (potvrzeno)
 • Electrikus Samoprobijensis Edisoni (potvrzeno)
 • nepotvrzení jedinci s ohledem na nařízení Bruselu ohledně GDPR nejsou uvedeni, průzkum nadále pokrčuje. Předběžné výsledky ukazují, že jimi mohou být i ženy!