Rak mravenčí

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Rak mravenčí
Rak mravenčí.jpg
Rak mravenčí

Stupeň ohrožení
neznámí
Vědecká klasifikace
Říše: dřívější Homo
Kmen: strunatci
Řád: savci
Rod: Podrak
Druh: Rak mravenčí
Binomické jméno
Thus strac

„Pražský primátor Pavel Bém sice není Beran, ale jeho znamením je Rak, a proto se o to více snaží z Prahy udělat jednu spokojenou rodinu pod střechou magistrátu.“

- Petr Messany


Rak mravenčí (Thus strac, dříve zvaný jednoduše Mravenčák) je ojedinělý druh raka. O jeho životě, toho však moc neznáme, o jeho existenci nám tedy vypovídá jen pár fotografií a několik svědectví.

Popis[editovat | editovat zdroj]

Rak mravenčí má celkem čtyři končetiny. Jeho přední jsou na konci vyzbrojeny silnými a drsnými klepety. Jeho dolní končetiny, jsou celkem dlouhé a velice připomínají končetiny pakobylky. Na konci každé z nich jsou silná "kopyta".

Jeho tělo je vyzbrojeno masivním brněním, které by probodl jen velice silný a z blízka mířený sek. Mečem, příborový nůž nelze použít.
Rak je vysoký asi 2,5 metru, hlava je malá s velikými, kulatými a nejčastěji žlutými očmi. Rak nemá nos - spíše jakýsi vypouklý útvar.

Jeho ústa jsou malá a z koutů mu trčí dvě pohyblivá tykadla.

Rak také umí vyvinout vysokou rychlost, kterou by dohnal i rozjeté auto.

Rozšíření[editovat | editovat zdroj]

Tito tvorové žijí jen na území Marsu, kde si stavějí z kůží obětí obloukové příbytky. Jelikož na Marsu je voda velice vzácná, tento tvor dokáže přežít i půl roku bez pití. Jejich obydlí jsou obrovská, takže se do nich vejde neuvěřitelné množství raků najednou.

Velice zvláštní je to, že jejich kultura je velice podobná naší. V jejich městech se najdou totiž i kláštery, obchody, náměstí, nebo dokonce školy a pošty. Tato kultura vědce samozřejmě velice zaskočila, a tak se dnes v Berlíně, New Yorku a na některých místech Prahy vedou složité výzkumy těchto tvorů.

O jejich existenci nikdo nepochybuje, jelikož je podstatně dost výpovědí a podkladových materiálů.

Vědce také zaskočila jejich veliká inteligence, která se projevila na několika cestách na Zem - tvorové totiž (stejně jako my) umí vyvinout zbraně a to ve větším rozsahu, než my. Dr. Prof. Mudr. Josef Ručka proto varuje 21. května 1678 občany: "Pokud se jejich stav nestabilizuje do několik let, napadnou Zemi a celé lidstvo zničí". Tato výpověď normální občany samozřejmě velice vyděsila, a tak vzrostla nenávist k tomuto druhu. Kromě nihilistů, kteří začali slavit.

Cesty na Zem[editovat | editovat zdroj]

Gustáv Husák vypovídá k rozbouřenému davu, který se bojí Raků mravenčích

Raci pořádají pravidelně - jednou za rok - cesty sem k nám na Zem. Při každé cestě si se sebou unesou jednoho člověka, kterého nejpravděpodobněji obětují nějakému ze svých bohů.

Račí cesty na Zem, v tomto případě lidi naprosto děsí. A tak každý rok pořádají hromadné protesty u Bílého domu, kde se každoročně sejde přes 1 000 000 lidí z celého světa. Prezident Clinton však v roce 1898 řekl před občany: "Před těmito hrůznými tvory bohužel nemůžeme nic dělat - nic dělat, jen čekat...".

Podobná slova také pronáší Usama bin Ladin: "Je to až nelidské, jak s námi tito tvorové zacházejí - přece jsme jim nic neudělali. Ted´ nám, milí občané, nezbývá nic jiného, než čekat - ano jen čekat.....". A v Čechách promlouvá také velice nervózní Gustáv Husák:"Soudruzi a soudružky, tento hanebný čin, který nám tito tvoří dělají, nemá obdoby. My však můžeme jen doufat, že jejich další obětí nebude nikdo z nás..".

Strach z těchto tvorů však neustává ani dnes. O těchto skutcích si mohou přečíst i děti - na světě totiž vyšlo několik děsivých komiksů, popisující tento hrůzný děj.

Jazyk[editovat | editovat zdroj]

Jazyk Raků mravenčích není až dodnes odhalen. Vědci však říkají: "děláme pokroky - za takových 60 let, už vyluštíme alespon část jejich abecedy".

George Smarck popisuje jejich řeč takto: "Jejich řeč - neboli jejich písmo je skutku prapodivné. Připomíná jakési klikiháky. Je nám jasné, že tito tvorové se touto řečí dorozumívají, ale zatím neznáme ani výslovnost všech písmen v jejich abecedě".

Písmen v jejich abecedě je celkem 95, což je nejvíce, co kdy svět poznal. V tom případě můžou s těch to písmen vytvořit o několik milionů víc slov, než my - to znamená, že na jednu věc mají několik desítek výrazů. Podle všeho, se toti tvorové dorozumívají kromě jazyka také jakýmisi pohyby/tancy. Jejich řeč však podle reakce mnoha vědců, nebude nikdy rozuzlena. A Raci si svoje tajemství řeči odnesou do hrobu - kam zřejmě po našem zdařilém pokusu žít na Marsu stejně půjdou.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Informátor Job McCam informuje o úspěšném pokusu společnosti NASA - zdolání Marsu

Historie tohoto druhu je poněkud velice mladá - první zmínky pochází asi z roku 1953, kdy NASA informuje: "Podařil se nám zázrak - přistání na Marsu - to vejde na vždy do dějin....". Poté se spojení s NASOU náhle přerušilo a spojilo, až zhruba za 15 minut: "Kolega mě právě informuje, že něco vidí - něco jako my - je to vzpřímené.... Prý, že to vypadá jako ohromný rak". Tímto spojením se mohli navždy společnost NASA rozloučit se svým kolegou Johnem Starcem. Spojení ztroskotalo, a John se nikdy nevrátil z osudné výpravy.

Po vyhlášení této děsivé zprávy se Svět zahalil smutkem - naprosto se zapomnělo na dobytí Marsu - v současné době všichni myslili na osudného kosmonauta, kterého už nikdy neuvidí. Společnost NASA je zdrcena a na 20 let ruší všechny akce na Mars. Další úspěšná akce "Mars" se odehrála až po několika letech.

V dnešní době už se pomalu zapomíná na kosmonauta, který obětoval život za objevení nového živočišného druhu.