Papouch bidetní

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Bouncypotato.gif
Necyklopedizovat!
Odkazy, styl - Jak na to?
Logo Necyklopedizovat.jpg
samec papoucha bidetního ve své typické póze

Live-style[editovat | editovat zdroj]

Tento papouch je největším (a jediným) zástupcem létavých bidetních zvířat. Dále sere ráda do záchodu pouze kočka. Papouch má rád notné šplouchnutí. Zdržuje se proto v okolí záchodů se spádem. Žije ve velkých skupinách, tzkv. smečkách. Vejce snáší do toaletní nádržky. Živí se ruličkami od toaletních papírů či vonítky do toalet. Tuto vlastnost získal díky asimilaci s člověkem.


Srst a péče o ní[editovat | editovat zdroj]

Díky tomu, že je papouch dobrým plavcem, je jeho peří nepromokavé. Peří mění každý měsíc s výjimkou podzimu. Barva papoucha má mnoho variat. Někteří vědci tvrdí, že jeho přímým předchůdcem je méně známý papoušek, což je samozřejmě nesmysl, protože papoušek nerad sere do toalet a je silně promokavý. Papoucha je nutné kartáčovat a olejíčkovat alespoň 8x do týdne. Vhodné je také přidávat do roliček a vonítek také vápník a steroidy na váhu.

Váha[editovat | editovat zdroj]

Stejně jako osrstění je jeho váha rozličná. Pohybuje se mezi 600 gramy až po 50 kilogramů. Kosterní pozůstatky dokazují, že někteří jedinci mohli mít v tkzv. prebidetní době až 478,5 kilogramů. Malby ve španělské Altadíře to jasně dokazují.

Využití[editovat | editovat zdroj]

papouch je dobrým společníkem. V dospělosti ho lze naučit toaletní humor. Obvykle se naučí tak třicet, dvacet vtipů. Stejně jako sokola, kakáně nebo horla jej lze naučit lovit kořist, papouch však jeví zájem pouze o ruličky nebo vonítka. Papouch se narozdíl od slepice nebo pštrosa nedoporučuje na závody ptačích spřežení. Jeho maso je křehké, podobné kuroplašímu. [[Soubor:]]