Vladimír Franz

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Franzpeircing.jpg
Vladimír Piercing Blueman-Franz
Biografické informace
Pohlaví mužské, tetované
Barva očí chladně šedá
Vlasy většinou modré, někdy šedé
Narozen Mangatainoka, N. Zéland
Rodina 2 manželky, 4 děti
Děti většina má zcela nevyslovitelná jména
Národnost Maoro-čech
Tituly Vaše proděravělá modrosti
Přezdívka Modrý ďábel, Šmoula, Avatar
Povolání svobodné
Zajímavosti
1 Okusuje si nehty až na maso.
2 Kandiduje na prezidenta ČR.
3 Má zcela falešný profil na Internetu.

„Prof. JUDr. Vladimír Franz (*25. května 1959, Praha) je český hudební skladatel a výtvarník. ... Narodil se v Praze v rodině elektroinženýra a zdravotní sestry. Absolvoval gymnázium. V letech 1978–1982 studoval ... Bla bla bla a tak dále Da Capo al Fine“

- Českopedie

„Příležitostně se živí, někdy i jako skladatel.“

- Anonym

„Lepší president s kérkou, než s cizím pérem ve vlastní kapse.“

- diskutér 231/4 na iDnes

Pravda a lež[editovat | editovat zdroj]

Českopedie, jak je jejím obecným zvykem, lže. Vytváří falešný obraz skutečnosti, aby zastřela pravdu. To není nutno čtenářům Necyklopedie připomínat, to všichni víte. Ale kde je pravda? A kde je pravda o Vladimíru Franzovi? Náš tým se nespokojil s plytkými podvrhy mainstreamových (čti mejnstrýmových) médií a českopedických zaprodanců NWO. Náš tým zahájil pátrání. Vytvořili jsme specializovaný vysoce motivovaný expertní tým a vyslali ho na misi.

Tame Wairere Iti má nápadně podobné tetování

Pátrání[editovat | editovat zdroj]

Od samého počátku, kdy Franz ohlásil svoji kandidaturu na úřad prezidenta, bylo Vědeckému týmu Necyklopedie nápadné, že na úřad prezidenta Českostánu kandidují

  • cizinci (Okamura, Karel, Fischer)
  • šíleně tetovaný chlap.

Něco takového není v těchto zeměpisných polednicích a rovnokřivkách normální.

V první fázi jsem se nechali svést na scestí bulvárním plátkem Reflexem, který uveřejnil údajnou fotografii z Franzova mládí. Na obrázku je poněkud nejistě vypadající mladík s údivem pootevřenými ústy. Pochopili jsme, že tudy cesta nevede. Náš tým tedy podrobil Franzovo tetování důkladné analýze. Po hodinách studia ornamentů a rozsáhlém pátrání na Internetu jsme zjistili toto:

„A tā moko egy tartós új-zélandi maori test- és arcdíszítő eljárás. Abban különbözik a tetoválástól, hogy a bőr egy uhi nevű eszközzel (egyfajta vésőszerű tárggyal) felmetszve, nem pedig szurkálással. Ez a módszer barázdákat hagy a bőrön, nem pedig olyan simaságot, mint a tetoválás.“

- Maďarská Wikipedie

Ano, přátelé, Franzovo tetování se nazývá Ta moko a velmi nápadně se podobá tetování novozélandského aktivisty jménem Tame Wairere Iti.

Členové pátracího týmu neváhali ani minutu. Sbalili kartáčky na zuby, karton startek, česko-maďarský slovník a vyrazili na letiště.

Cesta za pravdou[editovat | editovat zdroj]

Na Novém Zélandu čekalo několik překvapení:

  • Nikdo nás tam nečekal.
  • česko-maďarský slovník nám byl k ničemu
  • novozélanďané hovoří celkem obstojně anglicky
  • kartáček na zuby se dá koupit ve Wellingtonu na letišti

Tím jsme se však nenechali odradit. Nalezli jsme Itiho a předali mu dary: Basu Staropramenu a láhev Tuzemáku ročník 2012. Lahodné nápoje statnému Maorovi rozvázaly ústa. Přiznal, že Franze zná osobně. Vladimír a Tame jsou bratranci. Naše cesta začala být úspěšná.

Již po pouhých hodinách pobytu jsme získali obrovské množství údajů a po dvou dnech i několik fotografií. Naše kroky vedly od hospody k hospodě, od baru do vinného sklípku (ano, velkému údivu moravistánské části týmu novozélanďané pěstují a pijí víno výtečné kvality) a sbírali jsme střípky tajemné mozaiky.

Pravda, jenom pravda a nic než pravda[editovat | editovat zdroj]

Miraka Szászy Franz v roce 1958
Namakalamuho Ubedny. Pradědeček Vladimíra Franze.

Díky nezměrnému úsilí (museli jsme vypít obrovské množství bílého, červeného, ginu a whiskey) celého týmu jsem odhalili toto:

V roce 1958 odejel mladý československý inženýr na druhý konec světa pomáhat rozvojové zemi uprostřed oceánu vybudovat moderní energetickou infrastrukturu. Při průzkumu terénu pro stavbu ňaderné elektrárny potkal krásnou Maorku Miraku Szászy a okamžitě se do ní zamiloval. O rok později se jim narodil syn Vladimír Franz. Pradědeček Vladimíra Franze se strany matky byl Maor jménem Namakalamuho Ubedny. Roky svého mládí a dospívání Vladimír strávil na Novém Zélandu. Po vyhoštění Franze staršího - důvodem bylo zjištění novozélandských úřadů, že třením ňader elektřina nevzniká - žil se svou matkou ve Wellingtonu. Jako většina novozélanďanů se věnoval hlavně rugby.

Ve své původní vlasti však trpěl nejen nedostatkem zájmu o svou tvorbu, které tam, skoro nikdo nerozuměl, ale i všeobecným nedostatkem pozornosti, kterou jeho poněkud exhibicionistická povaha vyžaduje. Franzovo tetování je typickým znakem Maorů, národa jeho matky. To, co jej činí v Českostánu neobvyklým, je na Novém Zélandu úplně normální.

Přesídlil proto za svým otcem do Československa, aby se zde věnoval umění, kterému Nový Zéland zdaleka nepřeje tolik jako Evropa. Zde se mu dařilo. Divoké tetování přitahovalo tolik potřebou pozornost, a s reputací exota bylo snadné vzbudit zájem o cokoliv, co namaloval či zkomponoval.

Jakmile však Českostán změnil volební zákon, podle něhož může na prezidenta kandidovat každý, tajné služby Nového Zélandu zavětřily příležitost. Franz byl naverbován do služeb své původní vlasti, aby po úspěšném zvolení - o kterém není nejmenších pochyb, protože Češi jsou tak otrávení ze svých politiků, že budou volit kohokoli, kdo dosud nebyl v místní politice namočený - prosadil velmocenské ambice Nového Zélandu v Evropě.

Nejasná budoucnost[editovat | editovat zdroj]

Ačkoliv budoucnost Vladimíra Franze je zřejmá: Buď vyhraje volby a stane se prezidentem, anebo úřad nezíská a bude se dál věnovat malbě, komponování, chovu jatečných psů a tajné podpoře českého rugby. Před českým národem však stojí rozhodnutí nesmírně obtížné:

  • Buď si zvolí některého ze známých úplatných politiků a Česko se propadne ještě hlouběji do marasmu korupce a zlodějiny, nebo
  • Zvolí Okamuru a Če-sko se stane obrovským montážním závodem japonských motocyklů, anebo
  • Zvolí Franze a Chescko bude připojeno k Novému Zélandu jako jeho kolonie.

Dílo Vladimíra Franze[editovat | editovat zdroj]

V roce 2004 měla v Teplicích světovou premieru jeho Symfonie č.1 Písně o Samotkách. Skladba měla takový obrovský úspěch, že se ze světové premiery okamžitě stala celosvětová derniera. Prostý lid si tuto hudbu zamiloval a melodie ze symfonie rázem zlidověly. Někteří nenasytní kapitalisté pouští ve svých továrních halách každý den po celou pracovní dobu dělníkům tuto symfonii, aby jim šla práce lépe od ruky.

Půl tuctu důvodů proč zvolit Vladimíra Franze CEO Českostánu s.r.o.[editovat | editovat zdroj]

  1. První potetovanej prezident na světě. Když nám utekla možnost mít prvního černýho prezidenta (Ray Korantenga) v bílý zemi, budeme mt aspoň prvního modrýho.
  2. První kandidát, kterej se vybarvil. Dokonce ještě před ohlášením kandidatury.
  3. Franz je modřejší než Klaus, ideální kandidát pro příznivce ODS.
  4. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Havlovy - obor lidská práva.
  5. Nestudoval ani VUML ani práva v Plzni.
  6. Konečně by v politice byl někdo, kdo neni ani frikulín, ani přizdisráč.
  7. Stát se kolonií Nového Zélandu je furt lepší než být vazalem Ruska nebo okresem Eunie.
  8. V prezidentské funkci chce hlavně legalizovat konopí a propagovat tetování.

Tři důvody proč Franze nevolit[editovat | editovat zdroj]

  1. Ostatní papaláši ve světě by ho nerozdejchali.
  2. Český knedlíci by ho nerozdejchali.
  3. Franz by nerozdejchal práci na český politický scéně.