Svědkové jeho nohy

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Svědkové Jeho Nohy

Tato církev byla založena v roce 2014 a jedná se tak o nejmladší církev uctívající část těla.

WP 20140612 001.jpg

(P)Úvod[edit | edit source]

Tato církev je, jak již název napovídá, úchylná na něčí nohy. Nejčastěji chlapecké. Tedy podobně jako Papež. Církev byla založena na Praze 6 třemi studenty umírajícími vedrem na hodině matematiky. Významným Nohystou je YouTuber How To Basic.

Filozofie[edit | edit source]

Svědkové Jeho Nohy věří že Bůh zvaný Noha nakopl Zemi ke slunci, také věří že takto vznikl nohball nebo-li fotbal,(rozhodně nespojovat s nohejbalem - českým vynálezem). Bůh Noha je nejčastěji zpodobňován jako noha od koulí dolů. Modlí se buď k něčí noze nebo k těstovinovým kolínkům, což jsou podle nich děti Jeho Nohy. Nohysté se pravidelně schází jednou za Nožní rok na slavnosti zvané Nová Noha. To je období 32 dní a při něm se údajně, kdesi ve Vesmíru, narodí nová Noha.

Historie[edit | edit source]

Už v 17. století nakreslil mistr Honza Hnus obraz Noha Lízat. Církví byl označen za kacířství a upálen i s Honzou. 12.6. 2014 byla oficiálně založena církev Jeho Noha. Poprvé se tak objevuje fotka tzv. PraNohy, což by měl být přímý potomek Jeho Nohy.

Kdo má větší nohu[edit | edit source]

Tak se nazývá řazení Jeho Nohystů. Samozřejmě že největší nohu má Největší z Nohou. Je to vůdce Jeho Nohystů a údajně je pověřen samotnou Nohou. Největší z Nohou viděl všechny nohy a tak je nejnohovější ze všech. Je neomylný a dobrotivý. Vše, co řekne, je pravda a to i tehdy když lže, tedy podobně jako učitel. Největším z Nohou se mohou stát Nohysté kteří nejen viděli, ale i popsali minimálně 10 000 nohou.

Nohýmání[edit | edit source]

To je něco jako přijímání. Nohysta změří nohu uchazeče a podle Nohovy stupnici určí, zda je uchazeč hoden být Nohystou. Když se rozhodnou pro přijetí, tak uchazeč dostane dva dny na rozloučení s rodinou a přáteli, jelikož Nohysté žijí uzavřeně v Nohstele. Ne proto že by nesměli mít styk se světem, ale oni nosí pouze pinožky, spodky a tričko s obrázkem Velké Nohy.

Oblečení[edit | edit source]

Nohysté nosí pinožky na nohou. Jsou to normální ponožky, ale jsou průhledné. Nezasvěcení tvrdí, že to je levný kondom z Holešovické tržnice. Nohysté se ale brání že to je jen shoda materiálu. Na slavnostech jako je třeba Nová Noha nebo Nohýmání nosí Nohysté ještě takzvané pynožky. To jou ponožky na rukou a na hlavě. Pouze Největší z Nohou má výsadní právo nosit Velkou Pinožku. Ta se navlíkne přes tělo tak aby koukali jen jeho nohy. Při zvláště důležitých obřadech,jako je například Nohoumytí,nebo Nohholení,se Velká Pinožka ještě dozdobuje Malou Pyjnožkou,aby se zdůraznila velikost a sláva Největší z Nohou.

Svědkové Jeho Nohy ve světě[edit | edit source]

Svědkové Jeho Nohy jsou po celém světě. Jejich nohologie je však rozdílná. Tak například u soudruhů to je Svědkové Naší Nohy. V Americe je také zobrazována černá noha. Ta však nebyla oficiálně uznána. V Aust(rál)ii je zobrazena obrácená noha, protože prý viděli Jeho Nohu obrázeně.


Meditace s priserou.JPG
Sekty

Al-GebraCírkev měření elektrického odporu v celých jednotkách bez užití číslovekHnědá magieJehovistéJihočeské matkyKabanosovciKult Ampérmetru (lidově anarchismus)Kult Marty GottwaldovéKult popelnice (Českopedie)Mostecká uhelná společnostMenstruaceOdhranolkovávači Osmé HodinyParsifalPastafarianismusPohlreichův kultSektSektaSvědkové jeho nohyTaxiTeletubbiesVáclavFemboyství