Taxi

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Guru se svým vozem-tito lidé jsou obzvláště nebezpeční
Kratší fronta na ojetý vůz – jen jeden z těchto lidí dostane za zásluhy ojetý vůz

Taxi je alternativní způsob dopravy preferovaný zejména levicovou mládeží, ekologickými aktivisty a Pražáky. Řidiči se nazývají Taxikáři. Tito „lidé“ se sdružují do vysoce organizovaných skupin čítajících tisíce členů a sami sebe nazývají Osvícení. Ostatními jsou pak označováni za sektu. Jejich cílem je ukončení nadvlády MHD ve městech a dosáhnutí stavu, kdy bude umožněno každému muži, ženě a dítěti svobodný pohyb v jejich přirozeném prostředí zakouřených ulic, neboli tzv. Velké KŘUP – Konečné Řešení Urbanistických Problémů. Tohoto cíle chtějí dosáhnout rozšířených dopravních prostředků nevynikajícíh z hlediska přepravní kapacity kvalitou, ale kvantitou.

Flák z historie[edit]

Neznámý muž s cigaretou - vždy hladce oholen a dobře naladěn

Hnutí začalo působit na území Česka na sklonku 80. let a šířilo se především mezi podvratnými živly. Cílem hnutí bylo vytlačení autobusů, tramvají a především metra z měst do malých vesnic, JZD a turisticky zajímavých destinací. K první velké akci se skupina odhodlala v roce 1989, kdy úmyslně zablokovali šaliny v Práglu. Bohužel se jim akce vymkla z rukou a vedení se ujal do té doby neznámý muž s cigaretou, který původní myšlenku absolutně nepochopili.

Po tomto smutném nedorozumění se skupina začala zaměřovat na oslabení moci MHD dovozem ojetin, které rozdávala svým členům. Barva vozu byla odrazem postavení ve skupině, a vládnoucí vrstvě bylo dovoleno řídít nechvalně známá žlutá auta (správně by se mělo jednat o zelenou, kterou jediný člen skupiny, který kdy spatřil na vlastní oči svátý artefakt – semafor, mylně kvůli své barvosleposti identifikoval jako žlutou). Součásně museli obracet v těchto vozech na jedinou pravou víru ostatní obyvatele. Pro usnadnění je před pokusem o konverzi odvezli z jejich domovského prostředí do jiné části města. Stalo se rozšířeným zvykem za tento pokus o obrácení nabídnout drobnou finanční hotovost.


Meditace s priserou.JPG
Sekty

Al-GebraCírkev měření elektrického odporu v celých jednotkách bez užití číslovekHnědá magieJehovistéJihočeské matkyKabanosovciKult Ampérmetru (lidově anarchismus)Kult Marty GottwaldovéKult popelnice (Českopedie)Mostecká uhelná společnostMenstruaceOdhranolkovávači Osmé HodinyParsifalPastafarianismusPohlreichův kultSektSektaSvědkové jeho nohyTaxiTeletubbiesVáclav