Osvícenství

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Při tomto projevu pronesl Saddám ona slavná slova. Zlí jazykové tvrdí, že ve skutečnosti řekl: Žjova, ja se právě posral, ale tak to již s velkými muži v historii je.
Rakušák Arnold vzývá svého vůdce. Později tvrdil, že jen ukazoval, kolik napadlo loni sněhu.
A jste všichni v prdeli!

Saddám Husajn

Osvícenství je považováno za hlavní myšlenkový směr konce dvacátého století. Projevovalo se hlavně ve filmovém umění a ve stylu života přistěhovalců. Základní myšlenku osvícenství vyjádřil Saddám Husajn ve vrcholném osvícenském díle South Park, Peklo na zemi, výše citovanými slovy.

Vznik Osvícenství[edit]

Za zakladatele Osvícenství je považován Arnold Schwarzenneger. Za moment založení osvícenství je považováno jeho kývnutí hlavou na nabídku skladatele filmové hudby Brada Fiedela. Ten mu nabídl, aby hrál hlavní roli v jeho nové opeře Terminátor. Očekával, že když se Arnie rozezpívá, tak publikum bude v transu. Vše ovšem dopadlo trochu jinak. Arnie předvedl výkon, který nikdo nemohl předpokládat. Když se totiž na pódiu rozezpíval Arnieho šestihlavňový kulomet, nepřežil to nikdo. Ani herci, ani publikum.

Když tedy následovaly další dvě reprízy: Terminátor 2, Den zúčtování (Autor totiž čekal, že se při něm rodinní příslušníci herců z prvního dílu pomstí vrahovi jejich blízkých. Nestalo se tak, Arnie pouze spustil o to krvavější jatka.) a Terminátor 3, Vzpoura strojů (Aby zastavili vraždícího maniaka, zkusili proti němu poslat Robocopa, Krytona, Doktor Octopa a Aibo - chodícího pejska z Japonska. Všichni samozřejmě skončili děraví jak řešeta.), pološílený autor vše zabalil a spáchal tři úspěšné sebevraždy. Musíme poznamenat, že Brad byl perfekcionista a chtěl, aby bylo všechno jisté. Zastřelil se tedy skokem z mostu do rybníka s kamenem na noze.

Osvícenství dnes[edit]

Osvícenstvím trpí převážně tvorové, zvaní wikipedisté. Po uvedení opery Terminátor, některým lidem došlo, že jsou na pokraji záhuby. Utvrdil je v tom výbuch atomové bomby na konci jiného osvíceneckého díla: Resident Evil: Apocalypse. Prostí burani začali tlačit na své panovníky, aby začala zkáza světa, prostí šlechtici začali tlačit na své panovníky, aby oddálili konec světa a prostí panovníci začali rušit kláštery, hřbitovy a nemocnice a začali houfně zakládat krematoria.

Někteří stále odmítají šlechetné ideály Osvícenství, ale osvícenci našli nový způsob, jak své myšlenky šířit. Nyní už netvrdí, že svět zničí člověk, ale že svět zničí globální oteplování.