Bestie

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
ZLÉ ZLOVOLNOSTI
Zlohrad1.jpg

Nenecyklopedie

Bestie
Igor
Hrůzovládce
Mojše Nasredin Kostejič
Upír
Zboží
Zlohrad
Zombie

S prasopsem je to sázka na jistotu.
Tady se nějaký Igor vyznamenal.
I takový Mrtek může být bestií.

„Jste úspěšný krutovládce, máte pevnost, armádu
mutantů a říši žijící v neustálém strachu? Ano?
A máte i Bestii?“

- Reklama

Bestie je souhrné označení (či chcete-li název) pro domácí mazlíčky nejrůznějších diktátorů, imperátorů, hrůzovládců a vůbec všech záporáků. Užívají se k terorizování obyvatelstva, hubení hrdinů, strašení vězňů i jen tak pro zábavu.

Bestie by měla působit hrůzostrašně, bestie, které se nikdo nebojí, není bestie. Strašidelného vzezření lze docílit operativním zvětšením tesáků, rohů a klepet, zašpiněním, rudě svítícími implantáty v očích, natřením bestie nějakou démonickou barvou (černá, tmavě rudá, fosforeskující,...) či přišitím části jiné bestie.

Bestie mívají rády vlhké temné prostředí, je tedy vhodné chovat je ve starých sklepeních či hlubokých jeskyních (není bezúčelné mít v pracovně padací dveře, ústící přímo do výběhu či kotce bestie). Vyžaduje také dostatek zdravé a vydatné stravy. Myslete si co chcete, ale na vegetariánské stravě vám nikdy žádná pořádná bestie nevyroste, lze jí ale docílit značné rozzuřenosti a podrážděnosti, což se hodí například před představením v aréně či střetu s hrdinou-nepřítelem. Pokud ovšem žádnou takovou akci neplánujete, je nutné krmit bestii kvalitním žrádlem, jakým jsou děti, panny, či nebozí vesničané.

Bestie může (jak už bylo řečeno) mít spoustu podob a vzezření, jen když bude děsuplná a hrůzostrašná. Jako bestii můžete zaměstnat třeba Prasopsa (klasika, ten nikdy nezklame), Stromovou chobotnici (je třeba dobře krmit, aby hodně vyrostla), Tygra levhartovitého (ten byl dokonce k tomuto účelu stvořen), Vosu šavlozubou (sice už vyhynuly, ale můžete si jednu oživit), Krakena (ten prý nepozná, jestli jste mu dali pannu nebo ne) i mnohé další příšeroně či poupravené zvířeroně.