Mojše Nasredin Kostejič

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
ZLÉ ZLOVOLNOSTI
Zlohrad1.jpg

Nenecyklopedie

Bestie
Igor
Hrůzovládce
Mojše Nasredin Kostejič
Upír
Zboží
Zlohrad
Zombie

Mojše Nasredin Kostějič emanující do dýmu při jím zaviněném nešťastném a nechtěném zničení Světového obchodního centra. Všimněte si výrazného židovského nosu, dlouhého muslimského plnovousu a kontur ruské beranice.

Mojše Nasredin Kostějovič je nedávno (hned zkraje 21. století) vytvořený démon, respektive nižší božstvo, původem ze střední Asie. Jde o multikulturní zosobnění obav panujících v tomto regionu. Vytvořen byl pro tři tamní kmeny, které se museli složit, jelikož každý z nich osamotě neměl dost peněz na vlastní heroickou metaforu božského strachu. Jelikož šlo o kmen muslimský, židovský a ruský, má božstvo atributy všech těchto tří.

V roce 2001 byl krátce předsedou Legie zhouby.

Popis[edit | edit source]

Bezejmenný démon vzdorující hasičům

Má semitský nos dvakrát větší než je obvyklé i u těch nejčistějších Semitů, pejzy, na hlavě beranici a je věčně opilý vodkou, ačkoli jako správný muslim vůbec nepije. Je neuvěřitelně lakomý, ale schopný obchodník který obere každého o cokoliv, jen aby na tom vydělal. Nosí muslimskou košili, boty Izraelské výroby, a několikrát denně se na svém koberečku modlí směrem k Jeruzalému k Bohu a panence Marii. Vždy má s sebou obrázek báťušky Ajatolláha. Je to Rus, Žid i Arab nerozlučně a nespojeně. Nenávidí k smrti Rusy, Židy, Sabaky, Araby a komunisty. Podle lidové mytologie je hrdiným semitským mudžahedínem bojujícím pro vyvolený národ za lepší socialistické zítřky.

V databázi Interpolu veden jako profesionální terorista Abdul Ibn Koch, původem prý odkudsi z Dalekostánu. Původním povoláním dentista.

Zvláštní schopnosti[edit | edit source]

Vložíte-li příslušnou částku v Arabských dolarech do jeho úst, zatancuje kozáčka na melodii Hava nagila. V Afghánistánu koluje legenda, že když se Mojše Nasredin Kostějovič probudil jednoho rána s opicí, jeho bolest byla tak velká, že zbořila Světové obchodní centrum a dodala magickou moc teroristům. Mojše Nasredin Hodža se pak proměnil v Saddáma Husajna, Usámu bin Ládina a báťušku prezidenta Vladimíra Putinoviče I., aby mohl do svých spárů stáhnout spousty nebohých amerických chlapců ve válkách za dobro a Ježíše, který stejně nakonec ve znamení hvězd a pruhů a dobrých amerických skautů zvítězí.

Nejasný osud[edit | edit source]

Po anabázi spjatou s New Yorkem se M. N. Kostejić dosud ještě nikdy znovu neukázal. Napříč světem se čas od času organizují rozsáhlé démonstrace za jeho znovunalezení. Na druhé fotografii lze vidět Kostejićova vzdáleného příbuzného.