Praha

From Necyklopedie
(Redirected from Cajzli)
Jump to navigation Jump to search
Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Prágl.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Yin and Yang.svg

Tento článek na téma "Praha"

pojednává o opačném tématu než článek Brno.

Praha
Staroslavný Vyšehrad

Praha – znak Praha – vlajka znak vlajka

základní data
status: vládnoucí město, věznice pro nejtěžší zločince
kraj: Praha
okres: Praha
historická země: Cajzlistán
katastrální výměra: 499 km²
obyvatel: 1 194 407 + 1 Klaus (31. 4. 2007)
zeměpisná šířka: 50° 05′ s. š.
zeměpisná délka: 14° 25′ střední délky
nadmořská výška: 177 m. n m. – 399 m. n m. = -222 m. p.  m
PSČ: 1A1 00 00 – 199 00
adresa úřadu: Magistrát vládnoucího města Prahy
Mafiánské nám. 2
110 01 Praha 1
starosta: MUDr. Pepík Cajzl

Praha na mapě

„Mojíí Pražanéé mííí rozumějejééj!“

- Pavel Bém

„Pražáci: My jsme Pražáci, co jste vy? Češi: My bohužel pouze Češi... “

- Rozhovor Čechů a Pražáků

„Brňané v tom určitě prsty nemají. Dokážeme si dělat legraci ze sebe, ale nemáme zapotřebí vysmívat se Praze.“

- Radek Rettegy

„Pravda pravdúcí, sú to enem vyžírači zbytku národa a když semka přijedú, tak namísto aby zalézli kdesik do kútka a byli rádi že si jich tady nikdo nevšímá, tak sa tu ešče roztahujú. Šak sa ne nadarmo říká, že z Pražáka dobrá enem jeho šrajtofla.“

- Moravané

„Haleď nechceš sejrá? Te volé co to znamená šalina? A rožně? A čupněé? To bude asi chodňék, vytáhňéé něco a to poslední fakt nevém!“

- Neznámý Švéd

„Co to máte pane Nytro za češtinu ? Nikdy jsem neslyšela slovo "pohlupavé" - co to je? “

- Lenka z Prahy

„Jistě není náhodou, že název PRAHA je přesmyčkou slova HAARP.“

- Konspirační teorie
Umístění Prahy ve Sluneční soustavě (diagram není v měřítku)
Praha ve Sluneční soustavě (verze modifikovaná tak, aby vyhovovala normám inteligentních skeptiků)

Praha (anglicky Pragmaticality, v Moravistánu Prágl nebo Cajzlograd, možná též varianta Zeislstadt, v Ostravštině potom Prdel, nebo Pragl pyčo) je město zhruba v prostředku té části České republiky, která už není Moravistánem. Mimo jiné je to i sídlo vlády, což jen trochu zmírňuje její ctižádost. Prahou protéká řeka Vltava. Hlavní složku místního ovzduší tvoří smog. Je nejvýznamnějším předměstím města Karlík.

Praha je známá také tím, že se v ní vyskytuje nejvíc veřejných záchodků v celém Česku. Kromě pěti pražských veřejných záchodků jsou ještě dva v Olomouci a jeden v Bučovicích. Brňané močí do kašny na Zelném rynku, jejich snahy o zařazení barokní kašny Parnas do registru veřejných záchodků Česka ale Cajzli v Práglu soustavně hatí a vodu považují za pitnou.

Přepravní systém

Vodní doprava je v Praze výborně značena
Pražské silnice občas skrývají podivné věci

Původně založen na páře, avšak z důvodu vyčerpání chabých přírodních zdrojů uhlí v Moravistánu přeorientován na sílu paží a nohou. Šlapací autobusy pro Japonce, vozítka „bonbónky“ pro manažerky a moderní podzemní dráha jsou nyní robustní páteří veřejné dopravy. Provoz legendární lanovky na Petřín musel být v roce 2003 ukončen, protože rodina správce potřebovala novou šňůru na prádlo. V roce 1994 bylo město připojeno k elektrorozvodné síti. Značně to pomohlo zdejšímu nočnímu životu, především v městských částech Krč a Stromovka. Až budete nastupovat do luxusní limuzíny pražského taxikáře, mějte prosím na paměti, že slovo „taxikář“ je zde užíváno v trochu odlišném smyslu než ve zbytku světa (jako synonymum „zloděj“, „čorák“, nebo „ta ***** zlodějská“). Turistům je rovněž doporučováno držet se ve stavu nejvyšší pohotovosti v metru, protože jeho tunely fungují i jako bezpečnostní přepad pro případ nečekaných povodní. Jinak je Praha zcela bezpečné město (s výjimkou ulic, chodníků, cyklostezek, parků, nádraží, hotelů, nábřeží, průchodů a pasáží).

O současnosti a vyhlídkách pražské dopravy pojednává článek Doprava v Praze.

Obyvatelstvo

Noční můra Pražanů, obávaný orel brodský. Kdyby v Praze zahnízdil, její populace by byla zdecimována

Podle neověřených lidových zkazek tvořili v dávných dobách většinu obyvatel Prahy Češi, bezvýznamná odnož supervelkonároda z asijského Moravistánu. Češi jsou oproti Moravistáncům známí svojí autocenzurou a sníženou schopností se bavit. Také alkoholismus má mezi Čechy podstatně menší tradici než mezi Moravistánci. Rozložení obyvatelstva, kdy v Praze (neboli Cajzlgradu) žili pouze Češi, dnes již samozřejmě není aktuální. Podle posledních udajů Českého statického úřadu živoří doposud na předměstích Prahy několik stovek obyvatel české národnosti, kteří se živí především jako bílý koně nejrůznějších mafií a představenstev velkých bankovních domů. V současné době je obyvatelstvo Prahy tvořeno pestrou směsicí národností. Patrně nejvýznamnější skupinu tvoří Rusové a Ukrajinci, pro které nezbylo dost místa v Карлсбадy (kdysi Karlovy Vary). K nim se bok po boku druží další mafiáni vesměs tatarsko-asijského původu (například Čečenci, Čučenci, Čukčové, Čuvačové, Čau-Čauové a Čvaňháci). Na pokraji tohoto velkého podsvětí živoří početné, ale mocensky nevýznamné skupiny Cigánů (správně česky Drýga), jejichž specialitou jsou především kapesní krádeže a žebrota za pomoci přiopilých nemluvňat – ti pracovitější prodávají laciné voňavky. Ne bezvýznamnou skupinou jsou Rákosníci (původní obyvatelé moravistánské obce Sai-Ta-Vi) a jiní Šikmoočkové (původní obyvatelé moravistánské obce New Ulaanbaatar), zabývající se převážně prodejem textilu a obuvi padělaných značek a neuvěřitelné kvality. Pronikají i do sektoru veřejného stravování, díky čemuž můžete dnes v centru Prahy ochutnat prakticky libovolného živočicha naší planety, počínaje larvami potemníků moučných přes drobné hlodavce až po maso různých sudo- i lichokopytníků (to ovšem obvykle již ve stádiu silného rozkladu) či jiné chráněné druhy, které nestačily utéct.

V této pesté národnostní polévce plavou skupinky turistů – kaskadérů, kteří sem přijíždějí poté, kdy je znudily i ty nejnebezpečnější adrenalinové sporty a oni prahnou po vzrušení silnějším, než je seskok padákem z Eiffelovy věže nebo chytání smrtelně jedovatých hadů holou rukou. A to jim procházka centrem Prahy skutečně může poskytnout měrou vrchovatou! Prý se sem chystá i Chuck Norris se skupinkou dobře ozbrojených bodyguardů.

Po žižkovském vysílači druhá nejznámější pražská dominanta.

Pražáci

Pražáci jsou zvláštní lidé obyvající tuto středočeskou ves. Jsou snadno rozpoznatelní podle svého jazyka a oblékání, které je naprosto unikátní, pražská móda především můžů vypadá velmi jemně a má své kouzlo, muži mají v oblibě zejména košile a kabáty a rovnoprávnost pohlaví zde dosáhla takové úrovně, že se muži už oblékají velmi podobně jako ženy a mi mimopražští a se můžeme kochat při jízdě v MHD s pocitem že jsme někde v Dolní Horní na přehlídce modních věcí letošního roka. Další zvláštnost je pražácká nabalenost, i při teplotě okolo 20ti lze některé potkat v bundách.

Povaha

Pražák se dokáže tvářit jako nejlepší kamarád, i když vás dokáže za zádama pomlouvat, protože je ale velice ohleduplný, tak vám nic neřekne. Pražáci jsou celkově velmi stydliví a ze všeho nejvíc je zajímá, aby si neudělali ostudu, což si však stejně udělají tím, jak se pořád drží stranou a jak se furt zdráhají. Jelikož se Pražáci mají většinou dobře, jsou narozdíl od většiny čechů hodně přejícní, a zejména starší generace jsou daleko otevřenější k tomu aby se s váma daly do řeči o čemkoliv.

Podnebí

Když je i v Praze už moc teplo

I když Pražáci pořád nadávají na to, že je zima, mimopražstí nadávají spíše na to, že je v Praze furt teplo. Každopádně Pražák zažije skutečnou zimu jen když si o vánocích pustí v televizi mrazíka, a sníh vidí jen párkrát do roka, a to vždy v takovém množství, které mu vadí. Jak je známo, zima a sníh jsou v Praze věci natolik vzácné, že ani místní silničáři nejsou vycvičeni,jak se s tím vypořádat a tak vždy když nasněží, posolí chodníky a hned jak začne víc mrznout, s čímž většinou nepočítají, všechno to bláto, co z toho sněhu nadělali zmrzne a lidem kloužou nohy a důchodci raději zůstávají doma, protože pokaždé když si dojdou nakoupit, upadnou. Pokud jste to nevěděli, i v Praze v zimě trochu mrze, někdy je tam dokonce i -10! V takovém počasí jsou ulice zcela prázdné, prázdnější než v Jakutsku, když je tam -50. Léto je naopak v Praze horké, a nejhorší je cestování MHD, obzvláště autobusy se mění v pojízdnou troubu, a v noci se nezchladíte, protože vedro i přes noc.

Pamětihodnosti

Nikdo po vás nechce, abyste se vypravil(a) do Prahy (pravda, vás nikdo nikde nechce každopádně). Praha má spoustu starých budov, protože nejsou peníze na to, aby se nechaly strhnout a postavilo se místo nich něco užitečnějšího.

V Praze jsou všechna dvě zajímavá místa totálně přecpaná turisty, jinde nic zajímavého není. Pokud se přesto chcete nechat zvěčnit objektivem fotoaparátu japonského turisty, dají se doporučit Hradčany, známé růžovými věžičkami z překomplikovaného českého skla. Jeden čas měl být z Hradčan oficiální bordel, místo větrníku se Pražané rozhodli nainstalovat jako reklamní poutač červené srdce. Tento počin ale mezi obyvateli osatních čtvrtí velkoměsta vzbudil závist vedoucí k následným pouličním nepokojům při dohadování se, ve které čtvrti je bordel největší, a kam by se tedy srdce nejvíce hodilo. Srdce jednoho dne zmizelo a znovu se prý objeví, až bude v zemi České bordel největší. V současné době Hradčany slouží jako útulek pro přestárlé politiky. V následující desetiletce je v plánu z Hradčan vytvořit zábavní park evropského formátu (Euroland) - k dnešnímu dni zde funguje strašidelný hrad, ve kterém straší plesnivý dědek.

Z dalších mnoha nezajímavých věcí v patce měst snad ještě nestojí za zmínku velitelství KGB z dob vzpoury v roce 1968, známého nyní jako Hotel Intercontinental. A také zde máme opravdu dobrou benzínku kousek za městem, kde můžete nakoupit opravdu levné palivo (a je pětkrát denně vykradená).

Kultura

Nejznámějším kulturním a uměleckým tělesem v Praze je Hambini di Praga pod taktovkou Bohumila Hulínského.

Věznice pro nejtěžší zločince

Praha slouží též jakožto věznice pro nejtěžší zločince z celé Republiky Česko. Zločinci pro věznici Praha jsou vybíráni při staroslavných svátcích Volby do Poslanecké sněmovny a Volby do Senátu. Zvláště brutální zločinci jsou do Prahy převáženi z Moravistánu.

Cajzli

Pražáci nebo také Cajzli jsou obyvateli Prahy. Vyznačují se zvýšenou mírou arogance a vtipným nářečím, které je následkem jejich degenerace (pod Prahou je velké množství uranu). Pražáci jsou za každou cenu free, cool a in, neboli frikulín, což si dokazují pořizováním všelijakých nesmyslů, které pak dávají na odiv světu.

Známí lidé


Praha texas.jpg

Skutečná Praha

Podle nejnovějších objevů poleontologa prof. Ypsylona leží skutečná Matička Praha v Texasu, USA. Architekt Kaplický okamžitě vstoupil (prostřednictvím spiritistického stolku) v jednání se skutečnými Pražany. Ti souhlasí se stavbou nové národní knihovny (chobotnice) na svém území. Zbývá vyřešit jen detail – financování stavby.

Praha v roce 2031

Budoucnost

„Náš vůz kodrcal po řídkou klečí zarostlé terase proti proudu jakési středně velké řeky. Byl pěkný den na začátku srpna, letošní čerstvý sníh tvořil zatím jenom poprašek na drsné zemi. Už před nějakou chvílí se nám otevřel pohled na neuvěřitelnou krajinu nesčetných hromad suti. Řidič z ničeho nic přerušil mlčení, které naši malou skupinu obestíralo posledních pár hodin, od doby dopolední svačiny. Do brukotu motorů pronesl: „Není to tak dávno, kdy v těhle končinách kvetla svébytná civilizace, a támhleta hromada rumu byla její hlavní město.“ Snad ze slušnosti, snad pro špetku opravdového zájmu jsem mu odvětil: »Je tohle snad bájný Berlín, onen Istambul severu?«“

- Kapitola o Praze z plánované knihy »Češi vs. Čechové: The Aftermaths«

Družební města

Podívejte se také na

Moderní BrnoČeskocentrismusVelká MoravaRepublika ČeskoKarel IV.Petr MessanyČeská přehradaRakouskoOpencardPražské metroPražské uhelné dolyPražský magistrátPlutoDP PrahaPrimátor Pavel BémAmerická univerzita v ElboniiČunkova univerzitaNárodní knihovnaKonečné řešení vinohradské otázkyZimní olympiáda v PrazeDefenestrace

edit  Pražské čtvrti
Asie | Barrandov | Benice | Bílá hora | Braník | Břevnov | Čakovice | Ďáblice | Háje | Hloupětín | Holešovice | Hostivař | Hradčany | Hrdlořezy | Komořany | Jamrtál (Nusle) | Jižní město | Krč | Letňany | Lochkov | Malá Strana | Měcholupy | Michle | Modřany | Motol | Olšany | Pankrác | Prosek | Přední Rozkopanina | Radlice | Řeporyje | Řepy | Sídliště Novodvorská | Smíchov | Sobín | Staré Město | Strašnice | Střížkov | Velká Ohrada | Vinohrady | Vršovice | Záběhlice | Závist | Zbraslav | Zličín | Žižkov | Žvahov | Praha 666 | Praha 13 | Stodůlky
Město veliké, jehož sláva hvězd se dotýká

Bohemia:

13370m3Ř1CeBechyněBělá pod BezdězemBerounBezprávíBenešovBezvěrovBílá HlínaBorekBošilecBozkovBnL-StBBraškov-ValdekCítovČambuzyČernošiceČeská TřebováČeské BudějoviceDašiceDesnáDěčínDobřejoviceDobruškaDolní BrusniceDolní VlkýšDomašínDomažliceDrahňoviceDuchovHáj u DuchovaHnědá HoraHolubiceHorní BřízaHorní PoustevnaHoršovský TýnHostiviceHostomiceHoštice u VolyněHradubiceHrochův TýnecHříběcíHumpolecChánovChebChomutovChrudimJablonecJeseniceJílové u PrahyJirkovJindřichův HradecKameniceKameňákovKarlovy VaryKebliceKladnoKlatovyKlášterec nad OhříKocourkovKošticeKralupy nad VltavouKynšperk nad OhříKyšiceLančkrounLedeč nad SázavouLiptákovLiberecLiptákovLitoměřiceLovečkoviceLužeMariánské LázněMechovMělníkMilevskoMiloviceMladá BoleslavMočoviceMochovMostMšenoNávaryNečínNeratoviceNěmecký BrodNeznašovNová PákaNové Město nad MetujíOlšany u KlukůOpočnoOvčáryPacovPakov nad JizerouPardubicePerštejnPičínPilníkovPísekPitkovicePlzeňPočátkyPoděbradyPráglPrahaPrachovicePrčicePrůhonicePředčaryPřeloučPsojedyRokychcanyRudolticeRumburkŘíčanyŘitkaŘiťoryjeSečSedlčanySemelySezemiceSkutečSokolovStodůlkySlanýStaré Město pod ZemlšutremStrakoniceStředoklukyŠtětíŠukačkaTachovTanvaldTáborTepliceTřeboňTřemošniceTýn nad VltavouVarnsdorfVelké ZadkoviceVeselí nad LužnicíVlašimVolyněVysoká PecÚněticeÚstí nad LabemVejprniceVerneřiceVlkánčiceVrčeňZáchodskoZápornoZálepyZbečníkZbirohZasranáŽacléřŽelezný Brod

Moravstán
a Slizko:

AdamovBiskupiceBorošínBoskoviceBohuslaviceBlanskoBrnoBruntálBrušperkBřeclavBřezíBučoviceBystrcBystřice pod HostýnemČeský TěšínČunkovoDačiceDešnáDolní LhotaDomašínDoubravice nad SvitavouFrýdek-MístekGottwaldovHavířovHlukHodonínHošťálkovyHraběticeHulínChladnáChorniceIvančiceJavorníkJedovniceJemniceJestřabiceJihlavaKarvináKasárnaKlackojedyKladkyKnínice u BoskovicKobeřiceKopřivniceKrnovKruhový JičínKřenovKuřimKyjovLipník nad BečvouLužánkyMalá VrbkaMikulovMistřoviceMoravská TřebováMoravské BudějoviceMouchniceNapajedlaNová ŘíšeNová Dědina u NMNMObludovOlomoucOpavaOrlováOstrá nad PšenkavouOstravaOtrokovicePodves pod SmutněnímProstějovPředčaryPustá PolomPrchalovRožnov pod RadhoštěmRudíkovŘiťoviceSai-Ta-ViSlavoniceSmiloviceStředoholkyStudénkaStudénkySvětlá u BoskovicSviňovSvitavyШалинградŠlapaniceŠumperkŠumperk - Peklo na zemiTelefončTřebíčTřešťTřinecUherské HradištěUherský BrodVelká PolomVelké OpatoviceVlčnovVyškovZnojmoŽdániceŽďár nad SázavouŽulová

Královecko:

Kaliningrad

Cizina:

AachenAdamstownAktronovicaBendBerlínBernBlondýnBratislavaBrixenBruselBudapešťDieseldorfDomašínDlážďanyFeketevezekényFolkušováFuckingGothamHamburkHulánbátarIstanbulKekésvárostárojvarány…KošiceKrung Thep Maha...LALlanfairpwllgwyngyllgo...MachačkalaMachu PicchuMariborMoskvaNeapolNový Jeruzalém…NevyslovitelnojeNew YorkPařížPánevPrdelPrdelkovicePrdelskPopradSalašárySchengenSviňobrodTokioUžhorodVídeňVyšná Diera pod SráčomZhořelec


Sluneční-soustava.png
Sluneční soustava
Merkur Venuše Země Mars Jupiter Saturn Uran Neptun Pluto
Praha2889 BrnoMěsícHomosBíďošála
Kalendáře na ostatních planetách sluneční soustavyVznik planet